Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek mediacija na delovnem sodišču zaradi odpovedi iz poslovnih razlogov

mediacija na delovnem sodišču zaradi odpovedi iz poslovnih razlogov

mediacija na delovnem sodišču zaradi odpovedi iz poslovnih razlogov, (na tvoje mesto pride znanaec šefa)
ali je že kdo imel in kakšen je bil končni rezultat?

Tisti, ki bo bolj prepricljiv, tisti bo zmagal. Jasno kot pasulj.

ampak vseeno me zanimajo izkušnje z mediacijo.

Seveda podjetje vse moje navedbe zanika, imam pa dokaze, da so na novo zaposlovali, in kdo opravlja moje delo, ki ga kot trdijo v podjetju ni več, da je nepomembno. Zakaj so me pa plačevali več let za to nepomembno delo? (mimogrede, to delo je še kako pomembno, če ni opravljeno sledijo visoke kazni)

Tvoje bivše delovno mesto, so ukinili in odprli novo z malenkostnimi razlikami v imenu oz. v delu samem dodali, ali odvzeli kakšno funkcijo, tako da…

Mi je žal zate, ampak poznam take prascce.

Poskusi si izpogajati največ, kar je možno, drugega nasveta nimam.

Tvoje bivše delovno mesto, so ukinili in odprli novo z malenkostnimi razlikami v imenu oz. v delu samem dodali, ali odvzeli kakšno funkcijo, tako da…

Mi je žal zate, ampak poznam take prascce.

Poskusi si izpogajati največ, kar je možno, drugega nasveta nimam.[/quote]

A ni za to pristojno delovno sodišče?
Iz poslovnih razlogov odpoved? Četudi so delovno mesto preimenovali, pa je vsebinsko tako kot je bilo tvoje, ne more biti podpoved iz poslovnih razlogov….? Ali kako?

Tvoje bivše delovno mesto, so ukinili in odprli novo z malenkostnimi razlikami v imenu oz. v delu samem dodali, ali odvzeli kakšno funkcijo, tako da…

Mi je žal zate, ampak poznam take prascce.

Poskusi si izpogajati največ, kar je možno, drugega nasveta nimam.[/quote]

A ni za to pristojno delovno sodišče?
Iz poslovnih razlogov odpoved? Četudi so delovno mesto preimenovali, pa je vsebinsko tako kot je bilo tvoje, ne more biti podpoved iz poslovnih razlogov….? Ali kako?[/quote]

Najprej je mediacija, kar pomeni, da se stranki skušata dogovoriti, pred postopkom na samem sodišču. 😉

Če je ime del. mesta, zdaj drugačno, lahko bolj malo praskaš in dokazuješ, ker ta novo delovno mesto ima morda dodano samo še to, da je treba svinčnik ošiliti, pa je takoj drugačno. Upam da razumeš, kaj mislim dopovedati.

A ni za to pristojno delovno sodišče?
Iz poslovnih razlogov odpoved? Četudi so delovno mesto preimenovali, pa je vsebinsko tako kot je bilo tvoje, ne more biti podpoved iz poslovnih razlogov….? Ali kako?[/quote]

Najprej je mediacija, kar pomeni, da se stranki skušata dogovoriti, pred postopkom na samem sodišču. 😉

Če je ime del. mesta, zdaj drugačno, lahko bolj malo praskaš in dokazuješ, ker ta novo delovno mesto ima morda dodano samo še to, da je treba svinčnik ošiliti, pa je takoj drugačno. Upam da razumeš, kaj mislim dopovedati.[/quote]

naj napišem, da uporabljajo vse moje kalkulacije in podatke, ki sem jih sama ustvarila, pa tudi podatke pošijajo pod mojim emeilom.

A ni za to pristojno delovno sodišče?
Iz poslovnih razlogov odpoved? Četudi so delovno mesto preimenovali, pa je vsebinsko tako kot je bilo tvoje, ne more biti podpoved iz poslovnih razlogov….? Ali kako?[/quote]

Najprej je mediacija, kar pomeni, da se stranki skušata dogovoriti, pred postopkom na samem sodišču. 😉

Če je ime del. mesta, zdaj drugačno, lahko bolj malo praskaš in dokazuješ, ker ta novo delovno mesto ima morda dodano samo še to, da je treba svinčnik ošiliti, pa je takoj drugačno. Upam da razumeš, kaj mislim dopovedati.[/quote]

razumem – ampak če je vsebinsko zelo slično in hkrati so morali na to mesto drugega zaposliti – potem ne more biti govora o ukinitvi? Bi bilo malo preenostavno , se ti ne zdi?

Najprej je mediacija, kar pomeni, da se stranki skušata dogovoriti, pred postopkom na samem sodišču. 😉

Če je ime del. mesta, zdaj drugačno, lahko bolj malo praskaš in dokazuješ, ker ta novo delovno mesto ima morda dodano samo še to, da je treba svinčnik ošiliti, pa je takoj drugačno. Upam da razumeš, kaj mislim dopovedati.[/quote]

razumem – ampak če je vsebinsko zelo slično in hkrati so morali na to mesto drugega zaposliti – potem ne more biti govora o ukinitvi? Bi bilo malo preenostavno , se ti ne zdi?[/quote]

Zgornji odgovor se je zaštrikal. :S

Pa dajva od začetka.
Je bila tvoja odpoved izdana na podlagi ukinitve delovnega mesta v firmi?

In zakaj ne bi smeli nekoga, ki jim ne odgovarja odpustiti?

po tem kar je napisala, dobi tožbo. malo ‘u izi’ bi potem ljudi metali, pa svoje notri prpeljali …

Mediacija ni namenjana urejanju sodnih sporov in tehtanju dokazov. Pa vendarle omeni,da je danes služba vrednota, da jo je težko dobiti, pa navedi, da delovno mesto v resnici sploh ni bilo ukinjeno in da ne zdrži sodne presoje. Bodi kratka, prepričljiva, jedrnata, čim bolj razumska. Dobro preisli o učinku svojih besed na sogovornike, ki niso čustveno vpeti. Še enkrat bodi jedrnata in prepričljiva, doma premisli, kaj boš tam povedala. zamisli si potek.

Na mediaciji zahtevaj enako kot si v tožbi, po vsej verjetnosti, da te vzamejo nazaj v službo, kot da delovno razmerje ni prenehalo

Sama pri sebi preveri, če imaš možnosti, da zmagaš v sporu, potem se ti splač nadaljevati na delovnem sodišču, sicer pa popusti in vzemi čim več. Če si brez službe, se dogovori, da ti izplačajo mediacijski znaeske v januarju 2015, ker je obdavčeno, da bo manj dohodnine.

Če tožbo dobiš, je super, sicer pa imaš samo stroške (sodne takse in odvetnik).

Pri odpovedi iz poslovnih razlogov ni nobenih možnosti, da bi v postopku uspela. Tako, da čudi dejstvo, da je podjetje sploh pripravljeno na mediacijo.

Tu je tako, da tudi če je na tvoje mesto prišel znanec šefa, ne boš mogla dokazati, da opravlja samo tvoje delo, lahko ga sicer opravlja, “pa še nekaj zraven, malo drugače”, in s tem so podani razlogi za odpoved pogodbe o zaposlitvi iz poslovnih razlogov.

Zanima me, ali lahko podjetje pri ukinitvi delovnih mest obdrži študente, ki potem opravljajo naloge odpuščenih? In še koliko časa po ukinitvi lahko podjetje ponovno zaposljuje?

Hvala za odgovore.

Nihče ne sme pošiljati elektronske pošte s tvojega službenega naslova, če že, bi moralo v obvestilu o odsotnosti pisati, na koga se obrniti naprej. Kdo jim je pa sploh geslo dal? Ti?
Že zaradi tega se lahko obrneš na Urad informativnega pooblaščenca.

ja to tudi mene zanima, imam podoben primer kot “kaj sedaj”, a naprej zaposljujejo študente.

New Report

Close