Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Testna vožnja

Testna vožnja

Če se odločiš za testno vožnjo, ko kupuješ avtomobil, ali te grdo gledajo, če ga potem ne kupiš? Najbrž ne, pa vseeno…Koliko časa pa imaš na razpolago za tako testno vožnjo oz. koliko km lahko narediš? In, ali gre kdo iz podjetja s teboj? Če je že mogoče kdo to sporobal in ve…? Hvala.

Odvisno, so sli z nama na 10-minutno voznjo in so ponudili avto za test prek celega vikenda, neomejeno po Sloveniji.
Slabi dve leti nazaj.

Barca, pa so računali, da bosta ta avto zares kupila? Kako pa ti kar zaupajo avto za cel vikend? To mi nikoli ni bilo logično… Teh 10 minut – kdo je vozil, oni ali ti? Ker v 10 min. še iz mesta do obvoznice ne prideš.Bencin pa verjetno plačaš sam?

V višji cenovni razred ko greš, bolj radodarni so s testnimi vožnjami:) Pri vseh pa sem dobila občutek, da jim dol visi, ali potem dejansko kupiš ali ne – pravzaprav bi v teh časih od prodajalcev pričakovala več iniciativnosti.

Pri nekaterih je testna vožnja v spremstvu, čeprav tega že skoraj ni več. Večinoma se zmeniš, kdaj avto pripelješ nazaj, nekateri tudi omejujejo kilometre. Avto sem tako imela od dobre ure pa tudi cel vikend in vse vmes. Na testu nikoli nisem tankala, niti ko sem avto imela cel vikend.

Povsod sva povedala, da nameravava kupit nov avto, a da se sele odlocava, katerega…

Pac za vikend izposojo so naredili kopijo osebne in podpisala sva prevzem avtomobila in to je bilo to. Tudi za kratke voznje sva vozila midva, malo en in malo drugi, tako kot pac bova avto uporabljala. Tankala nisva nikoli, res pa je, da tudi za vikend izposojo nisva hodila na drugi konec Slovenije.

Velikokrat šel na testno vožnjo in čisto odvisno od prodajalca. Včasih gre kdo zraven za kratek krog, največkrat pa doiš avto za uro/dve. Se pa ni zgodilo, da bi me kdo grdo gledal, če nisem kupil avta – saj nenavsezadnje ne daš cca. 20.000 eur kar tako za en povprečni avto…

…se mi je pa pri Mini-ju zgodilo, da sem moral plačati porabo bencina…5 eur za 1h, oz. sem moral iti tankat za ta znesek…no ja, saj jih razumem – mislijo si, da kakšen 18-letnik izkorišča to, ampak vseeno – te stvari bi morali imeti vkalkulirane. Mene so razočarali, upam da Mini najde drugega dealerja…

Haha, tudi sama sem pred časom imela minija na testu. Ko sem ga prevzela, me je prodajalec zasliševal, kaj vozim in si je potem celo drznil dati negativen komentar oz. čisto mimo pripombo na moj takratni avto. Izkazalo se je, da bil Mini čista kanta v primerjavi z njim in sem mu to tudi povedala, ko sem vračala ključe. Prej sem se kurila na tega Minija, potem mi je pa čisto dol padel…

Haha, tudi sama sem pred časom imela minija na testu. Ko sem ga prevzela, me je prodajalec zasliševal, kaj vozim in si je potem celo drznil dati negativen komentar oz. čisto mimo pripombo na moj takratni avto. Izkazalo se je, da bil Mini čista kanta v primerjavi z njim in sem mu to tudi povedala, ko sem vračala ključe. Prej sem se kurila na tega Minija, potem mi je pa čisto dol padel…[/quote]

Potem si lahko podava roke, ker sem imel jaz totalno isti občutek. Res, da sem testiral ONE verzijo, a tudi ko mi je kolega posodil najmočnejšo verzijo S (JWC predelava), ni bilo tako hudo, da bi ga sanjal…in to sem tudi jaz povedal prodajalcu – ta pa mi je odvrnil, da bi bil zame bolj primeren BMW 1 cabrio, ki so ga ravno imeli v akciji…

…ta mi je bil res malo bolj pisan na kožo – a sem rekel, da mi je za odtenek predrag – 27k eur – potem je nekaj nabijal o kreditih – a sem samo rekel, da avte kupujem na keš – do 20.000 eur in da me preplačevanje pleha ne zanima, ker raje vlagam v kaj pametnejšega…tip je samo utihnil:))

Če bo kdo avto prodajal naj pazi komu ga daje kot testno vožnjo.

Zadnjič smo avto prodajali in ženska srednjih let ga je vozila brezobzirno, nevarno brez upoštevanja cpp. Naredila je vsaj 7 prekrškov.
Pospeševala kot da je nora, nato se je ustavljala zelo na hitro, ovinek je zvozila da je skoraj avto odneslo, brez varnostne razdalje, prekoračitev hitrosti, pospeševanje v naselju in še in še. Kljub temu da se ji je reklo, da naj vozi bolj počasi in umirjeno ni upoštevala in treba je dobro premisliti komu se avto da za testno vožnjo. Sreča da se je končalo kot se je.

New Report

Close