Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek sirova omaka za testenine

sirova omaka za testenine

Iz katerega ali katerih sirov naredite sirovo omako za testenine?
še nikoli nisem delala sirove omake in bi jo danes poizkusila. Aja, pa tudi kako jo pripravite. Hvala

Čisto enostavno, vzameš gorgonzolo in smetano za kuhanje. Mal dodaš gamberov in ko se vse lepo stopi preliješ, še prej lahko prepražiš malo čebule.

Če pa ne marate gorgonzole, pa čimbolj topljiv sir.

primož

************************************************************************************* www.mgc-bistrica.si Nihče ni tako bogat, da ne bi koga potreboval in nihče tako reven, da ne bi bil nekomu potreben. [url]https://www.facebook.com/med.over.net[/url]

Če delaš iz gorgonzole, jo počasi stopiš, da se razpusti, dodaš kislo smetano – vendar ne sme zavreti. Mešaš z metlico, da pride lepo enakomerna.

Iz drugih sirov jo jaz naredim tako: malo masla, trije topljeni siri, cca sto gramov navadnega sira, ki ga naribaš na debelo, malo parmezana, kisla smetana. Sire stopiš, na koncu dodaš kislo smetano (lahko tudi sladko ali za kuhanje), ne sme zavreti. Dam malo paprike ali popra ali origana, včasih celo malček česna v prahu …

Jest dam gorgonzolo, malo sladke smetane ali mleka, pa še topljeni sir (bolj za zgostitev)

Moje variante:
– omaka z gorgonzolo – na kokosovi maščob (minimalna količina!)i stopim gorgonzolo, dodam smetano za kuhanje, poper, muškatni orešček, sol po potrebi (gorgonzola je že slana), pokuham in prelijem čez testenine
– omaka s siri – ponavadi praznim hladilnik, poberem vse koščke sira, raztopim na malo kokosove maščobe ali masla, dodam 2-3 topljene sirčke,smetano (za kuhanje ali kislo), poper, sol po potrebi, muškatni orešček, malo drobnjaka ali bazilike ali origana (kar imam pač doma)

Ne kompliciram, v ponev nalijem malo mleka, ko zavre, dodam narezan sir. Ko se stopi, včasih dodam še kako žlico kisle smetane, predvsem takrat, če se mi zdi, da sem prej dala preveč mleka.

Jaz jo delam pa takole:

Na malo olivnega olja ali masla narahlo popražim strt česen, le toliko , da zadiši. Zalijem z sladko smetano, če hočeš gosto omako, potem uporabi Prekmursko smetano za stepanje ( belo roza tetrapak). Začinim z muškatnim oreščkom in baziliko, dodam nariban sir. Največkrat navaden edamec, če hočeš več okusa, pa ementaler ali gorgonzolo.

Tako so delali sirovo omako včasih v špagetariji na Trubarjevi.

Tole bom pa probala.

Tole bom pa probala.[/quote] Jaz tudi! Hvala za rp!

Tole bom pa probala.[/quote] Jaz tudi! Hvala za rp![/quote]

Samo da povem.. naredila za kosilo, sicer malo prirejeno iz sirov, ki sem jih imela v hladilniku in smetane za kuhanje in je bilo.. super!!

New Report

Close