Ženski in Moški čvek

Od moškega pričakujem, da ima povprečno plačo

Default avatar
A sem res tako zahtevna, če od potencialnega partnerja pričakujem, da ima povprečno plačo, torej nekaj manj kot 1000€?
Default avatar
hmm...koliko manj od 1000€?

Sploh pa je tukaj več dejavnikov. Ali si izbiraš partnerja glede na njegovo plačo in ti je vse ostalo v drugem planu? Ali se sploh zavedaš, kakšna je trenutna situacija v Sloveniji, glede plač ipd?
Ali lahko potencialni partner zahteva enako od tebe?
​_________________________________________
"Attitude is a little thing that makes a big difference."
Default avatar
Ja, koliko pa je povprečna slovenska plača, da tako hecno sprašuješ?
Ja, potencialni partner seveda lahko isto pričakuje od mene.
Od partnerja pričakujem, da bo kril pol skupnih stroškov stanovanja, gospodinjstva. Torej ne iščem nekoga, ki bi ga preživljala.
Default avatar
torej naj te nekaj vprašam....teoretično si predstavljaj situacijo:

naletiš na moškega, ki je tvoja sorodna duša. ujameta se v vsem, spolnost je super, pogovarjata se lahko ure in ure. nato ugotoviš, da je žal brezposelen. kaj storiš?

druga situacija
podoben moški iz prejšnjega primera, le da ima dobro službo in plače 1500€. Živita skupaj, vse je ok. Nato on izgubi službo. Kaj storiš?
​_________________________________________
"Attitude is a little thing that makes a big difference."
Default avatar
1. ostane lahko moj lover, živeti pa skupaj ne bi šlo, ker ne bi jaz plačevala njegovih stroškov
2. ta situacija je povsem drugačna, očitno že živiva skupaj, torej sva že ustvarila dom, ki ga v prvi situaciji še ni, razlika je očitna, a ne?
Default avatar
prezahtevna? je napisal/a:
Seveda lahko to pričakuješ, vprašanje je če si ti osebno tako vizualno privlačna da si med tistimi ''nekaj'' odstotki žensk po privlačnosti in seksipilu in zanimiva, kot je tistih nekaj odstotkov moških s takimi plačami :) ker drugače te načeloma taki moški ne bo želel.

Moškemu je načeloma vseeno za tvojo plačo (razen parim izjemam) ampak mu je bolj pomembno kako dobro zgledaš in kako (ne)tečna oseba si (komplikatorka trmasta gnjavatorka itd.) potem pa še par manjših faktorjev....

Torej pomisli če si ti v zgoraj opisani stvarci v vrhu izbora :) Če si potem tvoja zahteva ni problematična.....

Aja, plačo računaj po mediani ne povprečju, povprečje je zjebano zaradi par 100 ali tisoč ljudi ki imajo plače čez 3.000€.....

mediana plače pa je svetlobna leta od 1000€ prej 700€....
..............................................................................................
''Your time is the greatest gift you can give to someone.''
- Rick Warren
Default avatar
Čaki, a je to vse, kar pričakuješ od moškega?:)
Default avatar
Goldfish je napisal/a:
He, he, seveda ne, samo to gre monovskim maminim sinčkom najbolj v nos :).
Default avatar
Klasika. Punca pricakuje tipa, ki ima vsaj toliko kot ona. Idealno, da ima vec, da ji bo lepse, ker da ti da vsaj 50% je ze v zakonodaji zapisano.
Default avatar
po tej logiki imam lahko 3 babnice
če izgubim dohodke jih pa prodam komu, ki ima plačo -- lahko posamezno
Default avatar
Za nekoga si, za drugega nisi. Očitno je to tvoja prioteta. Upam, da dobiš tisto, kar si želiš.

Sama se pri iskanju partnerja bolj osredotočam na njegove lastnosti, ker je boljši pokazatelj, s kakšno osebo imam opravka. Služba danes je, jutri je več ni. In če uživa v delu, pa čeprav zadluži 800 E, je vsaj zame to bolje kot nekdo, ki zasluži 1200 pa se nimava kaj pogovarjat (šofer recimo), odvisno pač. Lahko ima samo prehodno službo.

Kakor si boš postlala, tako boš spala :)
Default avatar
Za svojo plačo sploh nisem povedala kolikšna je. Samo omenila sem, da ni manj kot povprečna, lahko pa to pomeni, da je 3000€ :).
Sem pa radovedna koliko žensk tu gor vas je takih, ki bi spoznale nekoga brez denarja ter se odločile, da ve kupite stanovanje, ve plačujete vse stroške. On pa nič?
Aja, je že katera to naredila, da vidimo vas svetnice :)?
Default avatar
Se mi je zdelo, da ti ni do debate, ampak samo trmariš po svoje in na.fukaš par kosti. Vsako tele ima svoje vesele :)
Default avatar
Veliko bolj pomembno je, kdo si sama, kakšen karakter imaš, videz....
Saj s tem določaš kakšni moški so zate kompatibilni in če je na podlagi tega potem realno tvoje pričakovanje.

Sicer pa pričakuješ lahko vse, kar ti je volja. :)
Default avatar
Isces unicorn. Ne obstaja.Raje vprasaj, koliko moskih je na forumo, ki so to ze poceli. Pa ti bo jasno kdo je egoisticen spol. P.i.c.k.e....
Default avatar
9. točka je napisal/a:
A ti si ženska? Pa tako prostaška? Vedno tako prostaška ali samo tu gor?
Šminka na obrazu ne bo nič pomagala, če imaš tako prostaško izražanje, še vedno pride grdota iz ust na plan.
Default avatar
Od vsakega partnerja pričakujem, da se je zmožen sam preživljati, če je zdrav in sposobne za delo.
Tudi meni na misel ne pride se "usesti nekomu na pukelj" in pričakovati, da me bo preživljal.
Obdobja nezaposlenosti me ne motijo, če so zaradi višje sile in če se aktivno išče zaslužek.
Plača mi ni važna, do zdaj sploh za nobenega nisem vedela, koliko plače ima. Mi na misel ni prišlo
vprašat...
Default avatar
Bilko je napisal/a:
Zakaj misliš, da sem vprašala, katera ženska je to že naredila? Zato, ker bodo tule vse lepotičile kako so dobre in oh in sploh in kako ne gledajo na denar moškega, v resnici pa...
Default avatar
skela je napisal/a:
Končno ena, ki pošteno pove :).
Default avatar
Samo si pozabla citirat tam ko je rekla da za plačo ne sprašuje in jo ne zanima, kaj če se kdo preživlja s 600€?
..............................................................................................
''Your time is the greatest gift you can give to someone.''
- Rick Warren