Forum.Over.Net

Starševski čvek

Postavite nemogoče vprašanje in dobili boste neverjetne odgovore! Anonimno in brez registracije. Največje slovensko virtualno mesto. Če ni objavljeno v tem forumu, se ni zgodilo!

pogodba o zaposlitvi

Default avatar

začuden

Lep pozdrav.
Imam problem: Konec meseca mi poteče pogodba o zaposlitvi. Ker zaradi različnih razlogov ne želim več delati za tega delodajalca,(krivda na delodajalcevi strani), sem se odločil da nove pogodbe ne podpišem. Delodajalec se je pred pol leta prijavil na razpis za podelitev konsesije in mi dal za podpisati pogodbo za 7 let vezano na podelitev te konsesije. V primeru da ni izbran je pogodba nična. jaz pa bi po tej pogodbi moral začeti z delom pred 4 meseci. Ker so se ostali pritožili se še vedno niso odločili komu bo podeljena konsesija. V pogodbi je določen datum, na katerega bi se moral javiti delodajalcu in prečeti z delom po tej 7 letni pogodbi. To se seveda ni zgodilo zato sem v prepričanju da delam po pogodbi ki sedaj izteče normalno opravljal delo naprej. sedaj ko sem delodajalca obvestil da ne bom podalšal pogodbe pa on trdi da je 7 letna pogodba veljavna in da delam po tej pogodbi, čeprav je vezana na podelitev konsesije
Sedaj me zanima ali je možno da je ta pogodba veljavna?
prosim za hiter odgovor, ker mam poln k... njegovih izmišljotin in nepravičnosti ki se dogaja v podjetju.
Default avatar

persi

Zakon o delovnih razmerjih (ZDR-1) v 83. členu daje delavcu možnost redne odpovedi pogodbe o zaposlitvi celo brez obrazložitve, vendar pa mora biti pisna.
Default avatar

yx

Po mojem imaš prav ti. Ker takrat ni prišlo do tega pogodba ni veljala. Delaš po prvotni pogodbi.
Default avatar

Taja 2

Če si podpisal pogodbo o zaposlitvi, ki se ti izteče sedaj, potem velja ta pogodba in ne tista, ki je bila vezana na koncesijo. Če ne želiš več delati za delodajalca, enostavno ne podpiši nove pogodbe in se nimaš kaj sekirat, kaj bo on naredil. Nihče te ne more prisiliti, da pogodbo podpišeš.
Default avatar

začuden

problem je ker je bila pogodba ki je vezana na konsesijo podpisana kasneje kot ta ki se sedaj izteče. vem da lahko dam odpoved ampak tega ne želim ker izgubim pravico do nadomestila. ker druge službe se nimam bi mi to nadomestilo pomagalo premostiti stroške med iskanjem druge službe.
Default avatar

Taja 2

začuden je napisal/a:
problem je ker je bila pogodba ki je vezana na konsesijo podpisana kasneje kot ta ki se sedaj izteče. vem da lahko dam odpoved ampak tega ne želim ker izgubim pravico do nadomestila. ker druge službe se nimam bi mi to nadomestilo pomagalo premostiti stroške med iskanjem druge službe.
Nikakor ne moreta hkrati veljati dve pogodbi o zaposlitvi. Do kdaj ti velja prva pogodba, in do kdaj druga, ki je vezana na koncesijo? ker ta, ki je vezana na koncesijo po mojem mnenju ne more biti veljavna.
Default avatar

začuden

torej pogodba ki poteče je sklenjena 30.4.14 in velja od 1.5.14 do 31.10 14.
pogodba ki je vezana na koncesijo pa je bila sklenjena 30.5.14 in traja 7 let od dneva podpisa koncesijske pogodbe.
pridobljena koncesija je pogoj za veljavnost pogodbe o zaposlitvi. V primeru da delodajalec ne sklene koncesijske pogodbe je ta pogodba o zaposlitvi nična.
Delo po tej pogodbi bi moral začeti 1.6.14.
odebeljeni tisk iz pogodbe razrešuje njega da bi imel obveznost iz pogodbe
podčrtani del pogodbe pa mislim da pomeni da nimam nobene obveznosti do njega dokler ne podpiše koncesije. z dnevom podpisa pogodbe pa mislim da je ta pogodba veljavna 7 let.
ali imam prav?
Default avatar

Taja 2

začuden je napisal/a:
pogodba ki je vezana na koncesijo pa je bila sklenjena 30.5.14 in traja 7 let od dneva podpisa koncesijske pogodbe.
pridobljena koncesija je pogoj za veljavnost pogodbe o zaposlitvi. V primeru da delodajalec ne sklene koncesijske pogodbe je ta pogodba o zaposlitvi nična.
podčrtani del pogodbe pa mislim da pomeni da nimam nobene obveznosti do njega dokler ne podpiše koncesije. z dnevom podpisa pogodbe pa mislim da je ta pogodba veljavna 7 let.
ali imam prav?
Torej se nimaš kaj bati. Pogodba, ki je bila sklenjena 30. 4. 2014 preneha veljati 31. 10. 2014 in če ne podpišeš nove, ti nima kaj. Druga pogodba pa je itak nična, če ne dobi koncesije. Praviš, da koncesije niti ne bo dobil, ali kako? Lahko pa za ziher napišeš še pisno odpoved te druge pogodbe, tako da imaš čisto na belem, da si tudi drugo pogodbo odpovedal in te nič več ne zavezuje, da bi pri tem delodajalcu še delal.
Pa poglej še, kakšen odpovedni rok imaš napisan v tej drugi pogodbi oz. povej koliko let že delaš pri tem delodajalcu?
Default avatar

začuden

koncesija še ni rešena pritožbe drugih kandidatov so podalšale podpis koncesijske pogodbe. bo pa povsej verjetnosti izbran delodajalec.
pri njemu mam 1.5 let delovne dobe.
prva pogoba tako in tako poteče 31.10 tko da nimam nč odpovednega roka
ta koncesijska pogodba pa o mojem mnenju niti ne velja zato mu je nemorem odpovedati in niti nimam po tej pogodbi nikakršnih obveznosti do njega...
mislim da je tako ali ne??
Default avatar

Taja 2

začuden je napisal/a:
koncesija še ni rešena pritožbe drugih kandidatov so podalšale podpis koncesijske pogodbe. bo pa povsej verjetnosti izbran delodajalec.
pri njemu mam 1.5 let delovne dobe.
prva pogoba tako in tako poteče 31.10 tko da nimam nč odpovednega roka
ta koncesijska pogodba pa o mojem mnenju niti ne velja zato mu je nemorem odpovedati in niti nimam po tej pogodbi nikakršnih obveznosti do njega...
mislim da je tako ali ne??
Jaz bi iz previdnosti napisala tudi pisno odpoved te druge pogodbe, za katero čaka koncesijo, da te potem ne more klicati in ti kakorkoli groziti s kakšno tožbo. Lepo mu jo pošlji po pošti priporočeno s povratnico in obvezno shrani povratnico. Lahko se ti zgodi, da dobi koncesijo in je v tem primeru pogodba veljavna. Potem imaš lahko problem.
Default avatar

kadir

Taja 2 je napisal/a:
začuden je napisal/a:
ali imam prav?
Torej se nimaš kaj bati. Pogodba, ki je bila sklenjena 30. 4. 2014 preneha veljati 31. 10. 2014 in če ne podpišeš nove, ti nima kaj. Druga pogodba pa je itak nična, če ne dobi koncesije. Praviš, da koncesije niti ne bo dobil, ali kako? Lahko pa za ziher napišeš še pisno odpoved te druge pogodbe, tako da imaš čisto na belem, da si tudi drugo pogodbo odpovedal in te nič več ne zavezuje, da bi pri tem delodajalcu še delal.
Pa poglej še, kakšen odpovedni rok imaš napisan v tej drugi pogodbi oz. povej koliko let že delaš pri tem delodajalcu?
Čakaj malo, to ne bo šlo! Imaš službo, delodajalec te hoče, ti pa nočeš te službe. Če ti iz lastne volje ne podpišeš pogodbe, ne moreš dobivati nadomestila za brezposelne, ker ta pripada tistim, ki so brez službe ostali ne po svoji volji in želji.
Default avatar

Taja 2

kadir je napisal/a:
Taja 2 je napisal/a:
začuden je napisal/a:
ali imam prav?
Čakaj malo, to ne bo šlo! Imaš službo, delodajalec te hoče, ti pa nočeš te službe. Če ti iz lastne volje ne podpišeš pogodbe, ne moreš dobivati nadomestila za brezposelne, ker ta pripada tistim, ki so brez službe ostali ne po svoji volji in želji.
Ne drži. Nadomestilo mu pripada, ker gre za iztek pogodbe o zaposlitvi za določen čas.
Default avatar

kadir

Taja 2 je napisal/a:
kadir je napisal/a:
Taja 2 je napisal/a:

Ne drži. Nadomestilo mu pripada, ker gre za iztek pogodbe o zaposlitvi za določen čas.
Ja, ampak njemu hoče delodajalec pogodbo podaljšati.