Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek glivice-morski prašiček

glivice-morski prašiček

Našemu morskemu prašičku so potrdili glivično okužbo. Stvar se lahko prenese tudi na človeka, zato je potrebna izjemna previdnost. Težava je v tem, da imamo doma novorojenčka, 3-letnika in 5-letnico. Živimo v stanovanju in praktično nemogoče je, da bi preprečili stik z živalco, ker nimamo prostora da bi jo umaknili kam drugam. Do sedaj nobeden od nas ne kaže nobenih znakov okužbe, že pred tem smo otrokom vedno naročali striktno umivanje rok po božanju živlace, kletko sem čistil jaz. Za pujskovo ozdravitev bi bilo potrebno vsakodnevno temeljito čiščenje kletke z dezinfekcijskim sprejem + redno pregledovanje in opazovanje pujska. Po veterinarjevih besedah je tudi zelo malo možnosti, da se popolnoma znebimo glivic, okužba se rada ponavlja, glivice se hitro raznašajo.

Moje odkrito mnenje je, da bi ga morali dati uspavat, zaradi prevelike možnosti, da se glivice še kam raznesejo.
Ženi je hudo, pujsku želi pomagati in ga noče dati uspavati, se pa tudi zaveda, da to za otroke preprosto ni ok.
Žal nimamo nobenih sorodnikov/prijateljev, katerim bi lahko oddali okuženega pujska. Zanima me, kaj se v takšnih primerih da storiti? Kot sem seznanjen, zavetišča ne sprejemajo bolnih živali.

Take stvari moraš pač vzeti v zakup, če se odločiš za domačo živalco. Žal tudi živali zbolijo.

Zaradi glivic menda ja ne boste ubogega pujska uspavali?!? Koliko pa je star?

Kam boš pa otroka dal, če slučajno kateri od njih zboli za kako nalezljivo boleznijo?

Poglej, mislim da sprašuješ na napačnem forumu. Tukej je cel kup ljubiteljic in ljubiteljev živali, fanatikov… Brezpredmetno.

Žival uspavajte in konec. Menda ja ne boste tvegali, da se glivice razpasejo povsod, po ljudeh in po stanovanju, tega hudiča se ne znebiš zlepa tudi po leto in več! Naša tamala je fasala mikorsporijo (glivice) od tetinega mačka – v šoli ni smela telovadit, nobenega bazena, nošenje obližov in stalno mazanje s kremo + nevranost izgube las in pri ženskah še toliko večja tveganja za neplodnost… Zdravila se je 5 mesecev…
Za tvoje otroke in ženo gre! Vztrajaj pri tem, da zaspi… Dvomim, da bi kod želel posvojiti žival okuženo z glivicami…

Bolan otrok ali bolna žival – bistvena razlika.

Pujsek je (predvidevamo) star pol leta, dobili smo ga pred 3 meseci…

Pujsek je (predvidevamo) star pol leta, dobili smo ga pred 3 meseci…[/quote]

Oh, čisto mali pujsek.

Kaj pa veterinar pravi? Koliko je stvar res nalezljiva? Sklepam da le ob stiku s pujskom. potem vse skupaj ni tako grozno. Otroke za ta cas locis od pujska oziroma naj ga ne jemljejo v roke. Z ženo bosta pa že poskrbela za razkuzevanje rok, če bosta v stiku z njim. Glivice kar skakale same od sebe ne bojo po stanovanjy.

ja smo ljubitelji živali
In ne vem zakaj bi žival dal uspavati ?? prosim pojasni še enkrat.
Pa piši pravilno,če se že misliš delati tako pametna !
če pa mora tvoja mala non stop vlačit mačka po rokah,ja glej je to tvoja vzgoja kajne 🙂

Avtorju pa: a mislite da žival ne zboli?
Vaša dolžnost je zakonsko opredeljena ,da živali pomagate .
In otrok se ne bo okužil kar tako. Pač daste ga v drugo sobo ,razkužujete si roke in to je to
A bo šlo ? Ali je preveč za vas ?

otroka sta pa dovolj stara ,da jima pojasnita da za nekaj časa naj ne božata

New Report

Close