Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kdo naj bi preverjal invalide v penziji

Kdo naj bi preverjal invalide v penziji

Zanima me kdo naj bi preverjal invalide pa ne mislim na tiste,ki so res invalidi,ampak na tiste,ki so že dolgo v penziji(namišljeni)pa danes fušajo.Še 1x prosim leti samo na tiste,ki so dejansko zdravi.

Če je zdrav, potem ni v invalidski penziji.
Le glej, da ne bo tebe kaj doletelo, ker si tako nevoščljiva oseba.

Če je zdrav, potem ni v invalidski penziji.
Le glej, da ne bo tebe kaj doletelo, ker si tako nevoščljiva oseba.[/quote]

točno tako. a sploh veste kakšni so sploh pogoji za invalidnino. ne, zato pa čvekate v tri krasne. sem poizkušala dobiti vsaj kako “ugodnost” po vaše, zaradi svoje telesne okvare, ni šans, zato se vlačim na šiht na pol živa in čakam, da me dokončno dotolče.

Poznam nekaj “invalidov”, ki so si v 80ih in 90ih na čudne načine zrihtali polno ali delno invalidnino. Brez sramu delajo okrog hiše, nekateri celo trimčkajo in štihajo, da je veselje. Nihče od njih nima okvare, ki bi jo lahko opazil, po njihovem smo bedaki mi, ki delamo za minimalno plačo in plačujemo njihovo preseravanje.
Ja, res, tudi mene zanima, kje so ti inšpektorji. Samo v naši ulici imamo dva taka kercla, pa eno gospo, ki se oglašuje, da pospravlja in vrtnari (seveda na črno), časa kolikor hočeš, saj je invalidsko upokojena. Pri 55 letih zgleda kot rožica, dopoldne gre za 4 ure v službo, potem pa dela polnih 8 na črno.

včasih pogoji niso bili tako hudi, ampak dejstvo je, da je invalidska penzija res mizerija

ogromno je peznionerjev (ne invalidskih), ki na črno služijo poleg penzije, veliko je pa tudi takih, ki so registrirani in služijo … no, te zadnje je zdaj doletela resnica poštenosti (vračanje penzij).

imam dva soseda v invalidski penziji … en je tako simuliral bolezen, da je zdaj res bolan, drug ima pa hudo avtoimuno bolezen, ki mu vsake toliko hudo ponagaja, so pa tudi obdobja, ko je čist ok in takrat celo lahko normalno živi in kaj naredi.

Slovenci smo menda najbolj pošten narod na svetu, le tajkune imamo lopovske. Ampak v tem najpoštenejšem narodu je bila še do pred 15 ali 20 leti navada, na trgu kupovati invalidski status. Komisije, sestavljene predvsem iz zdravnikov in predstavnikov podjetij so pogosto imele kar tarifo, po kateri so ti dali odločbo. Vem, ker so kupljeno odločbo ponujali mojemu znancu. Ker jo je zavrnil, so bili prav zgroženi da kako neumen je, saj so njegovi prijatelji (so kar našteli poimensko) že zdavnaj v “zasluženi” penziji. Vedno sem trdil, da slovenci večinoma postanemo lopovi ob najmanjši priliki. Le da je pri večini ljudi teh prilik malo, pri manjšini pa veliko. Tem pa potem pravimo tajkuni.

Tudi jaz poznam take primere, ki veselo uživajo življenje in jim čisto nič ne manjka. Najbolj izstopa kolegica, ki je zablefirala hudo depresijo, v resnici ji ni bilo nič, samo v službo se ji ni dalo hoditi več pri 40. “Zdravili” so jo dve leti, uživala je na bolniški, zdravil seveda ni jemala, saj ji nič ni bilo, nato so jo invalidsko upokojili, “ker ji je bilo vedno slabše”. Takoj drugi dan je bila zdrava kot dren, uživa, potuje po svetu, in res ji ni treba več hoditi v službo, tako kot si je zamislila. Višina pokojnine je ne gane, čeprav je kar spodobna, ker imajo itak ogromno denarja. V življenju se je treba znajti, pravijo.

Res je, cena komisije je bila javno znana in kar visoka. Ne vem, kako je sedaj. Slišim, da skoraj nikogar več ne upokojijo tudi če se niti premikati ne more. Mogoče ni več tarife? Ali pa ljudje nimajo več toliko denarja, da bi jo lahko plačali. Verjetno je več tisoč evrov, kar pa vsak ne more dati.

Ali so vam res znani vsi podatki iz zdravstvenih kartotek, da lahko tukaj pametujete?
Včasih je bolezen takšna, da se od zunaj ne vidi.
Moja prijateljica ima huoi obliko avtoimunske bolezni, na zunaj se ne vidi, vendar vsak dan hodi in se rekreira, dela 4 ure, se trudi in čim manj koristi bolniško, pa čeprav ima zatečene gležnje, kolena, vsak čas bodo ji morali zamenjati kolke, od sosedov to nihče ne ve, saj nikomur tega ne razlaga.
Vi pa vsi zdravi, pa svoje riti ne premaknete v naravo! sram naj vas bodi, ker se delate norca in bolnih ljudi.

Nekateri so res bogi, pa invalidske sploh ne dobijo, pa bi bili upravičeni. Ne gre za to, da bi bili žleht, pač samo ugotavljamo dejstva.
Tudi jaz poznam gospo, ki je v invalidski že precej let zaradi hrbtenice. Ampak ona je fizično tako aktivna, da res ne veš ali ji je kaj ali ne. In to skoz, celo leto.

V Angliji so ta problem rešili čisto preprosto, ljudem so napovedali revizije njihovega zdravstvenega stanja in tistim, ki so izkoristili sistem ponudili amnestijo, brez sankcij. Ogromno ljudi je vrnilo penzije, nad pričakovanji.
Torej, ni to samo slovenska posebnost 😉


Tai so s kuvertami takrat dobro podmazali tam, kjer so potrebovali, da jim požegnajo invalidnino….

Res je, cena komisije je bila javno znana in kar visoka. Ne vem, kako je sedaj. Slišim, da skoraj nikogar več ne upokojijo tudi če se niti premikati ne more. Mogoče ni več tarife? Ali pa ljudje nimajo več toliko denarja, da bi jo lahko plačali. Verjetno je več tisoč evrov, kar pa vsak ne more dati.[/quote]

Sanjaj ti o tarifi,mogoče 15-30let nazaj!!! Ni šanse,ker zdaj 90{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}vseh predlogov obravnavajo v Ljubljani-varnosti ukrepi!!!!!

Bom tole komentirala,ker vidim,da ste pravi,, pametjakoviči¨.
Sem ena tistih,ki je začasno invalidsko upokojena za 4h.Na zunaj se mi ne vidi nič enostavno tisti,ki ne ve za mojo prestane bolezni si misli,da sem najbolj zdrava oseba na sveto,ki gre vsak dan na sprehod ali s kolesom.Vedno dobre volje,nasmejana,…..

Zdaj pa vprašanje;A si je nekdo,ki je mladi zbolel za rakom,da ima po vseh terapijah močne posledice in zelo težko prenaša nadaljnje zdravljenje,…..SAM KRIV?
Po 5letih-ne vem koliko injekcij in zaužitih citostatikih,končno lahko normalno funkcioniram,zjutraj normalno vstanem,da me ne boli celotno telo,da končno spim vso noč,se mi spomin krepi,……
Ste kdaj videli kakšni ljudje pridejo v čakalnico na inv.komi.in jih zavrnejo in zakaj?
Zaradi enih takšnih,ki so že leta na inv. in sploh ne veš zakaj,ker niti sam tega več ne ve.In samo zato je tako,ker prej si že dobil za vsako malenkost-hrbtenica.
Zdaj žal ni več šans-delat ali pa pristaneš na zavodu za zaposlovanje.

Res je, cena komisije je bila javno znana in kar visoka. Ne vem, kako je sedaj. Slišim, da skoraj nikogar več ne upokojijo tudi če se niti premikati ne more. Mogoče ni več tarife? Ali pa ljudje nimajo več toliko denarja, da bi jo lahko plačali. Verjetno je več tisoč evrov, kar pa vsak ne more dati.[/quote]

Sanjaj ti o tarifi,mogoče 15-30let nazaj!!! Ni šanse,ker zdaj 90{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}vseh predlogov obravnavajo v Ljubljani-varnosti ukrepi!!!!!

Bom tole komentirala,ker vidim,da ste pravi,, pametjakoviči¨.
Sem ena tistih,ki je začasno invalidsko upokojena za 4h.Na zunaj se mi ne vidi nič enostavno tisti,ki ne ve za mojo prestane bolezni si misli,da sem najbolj zdrava oseba na sveto,ki gre vsak dan na sprehod ali s kolesom.Vedno dobre volje,nasmejana,…..

Zdaj pa vprašanje;A si je nekdo,ki je mladi zbolel za rakom,da ima po vseh terapijah močne posledice in zelo težko prenaša nadaljnje zdravljenje,…..SAM KRIV?
Po 5letih-ne vem koliko injekcij in zaužitih citostatikih,končno lahko normalno funkcioniram,zjutraj normalno vstanem,da me ne boli celotno telo,da končno spim vso noč,se mi spomin krepi,……
Ste kdaj videli kakšni ljudje pridejo v čakalnico na inv.komi.in jih zavrnejo in zakaj?
Zaradi enih takšnih,ki so že leta na inv. in sploh ne veš zakaj,ker niti sam tega več ne ve.In samo zato je tako,ker prej si že dobil za vsako malenkost-hrbtenica.
Zdaj žal ni več šans-delat ali pa pristaneš na zavodu za zaposlovanje.[/quote]

Saj smo napisal, da velja za tiste, ki so v penzijah po 10-15 let, pa so znali kuverte stisnit tapravim pod mizo ali pa komisijo pretentat.

Danes so komisije res profi, ni več starih, skorumpiranih in z denarjem podkupljivih dohterjev, sami mladi, strokovni, ki poznajo problematiko in kaj lahko nekdo z nekim stanjem naredi in kaj ne in da jih ne morejo več prosilci invalidskih ali pa za skrajšani delovni čas nategnt – jim reče komisija naprimer: gospa dotaknite se prstov na nogah – pa se gospa hitro prikloni do tal in zagrabi – simulant to brez težav naredi, pravi bolnik z določenim bolezenskim stanjem pa nikoli 🙂 Pa še ene par takih “trikov” je, kjer lažni invalidi takoj pogrnejo. Jih ne bom pisala tukaj, da ne bodo razkriti, naj bo pravično!

torej je kdo tu na forumu korenjak, da prevzame mojo bolezen v celoti in delno upokojitev, s tem povezano, da bo več delal, kot 8-urni, da bo dobil več kot pol manj plače, mizerno penzijo razlike?

ko so mi povedali zdravniki, da nisem več sposobna delati in opravljati svoje delo, da me bodo upokojili, sem se od žalosti razjokala, upokojena sem 4 ure, ko moji sodelavci pijejo 1 uro kavice, jaz že krepko delam, zardi 4 ur, se obseg dela ni zmanjšal, nas 4-urnike, nihče ne mara, vsi bi imeli, le tvojih 4 ure dela , brez bolezni in s polnim OD, to pa žal ne gre.
šikanirani smo na vsakem koraku, sama ne malicam v slubžbi, čeprav mi pripada sorazmerni del, a moji sodelavci veselo šopingirajo v trgovnii, delajo si nakupe, hodijo si po malico, ki traja več kot 30 min, 1x na teden imajo 1 uro “prostega” in gredo na kosilo, čeprav jim to ne pripada, mi 4 -urniki pa delamo in delamo,
pul kufer vas imam vseh, ki samo blatite, rogovilite, vzdihujete in delate sranje,
več kot polovica vas tle gor piše iz službe, a nimate dela, kje pa je tu vaša kontrola?

želodec se mi obrača od takšnih osebkov….

Jaz pa imam poln kufer posameznikov, ki vedno v debato vtaknejo svojo zgodbo, čeprav komentiramo pojav na splošno. Glej, če se počutiš tako strašansko ogroženo ob takih debatah, ja potem pa pade senca dvoma tudi na tvojo upravičenost do invalidske penzije. Tisti ki jo resnično zasluži, se je nikoli ne bo sramoval. Prevarant bo pa izkoristil vse možnosti, da debato utiša.

pojdi raje delat in ne smeti debate !

Počakaj, saj vendar govorimo o invalidih, zakaj potem mi ne bi smeli komentirati? Sem v popolnoma isti situaciji kot invalidka, nad katero se usajaš, s tem da sem jaz vmes ostala še brez službe.
Bi bila mogoče rajši na mojem mestu? Si res prepričana, da imaš ti pravico lajati, me pa nimamo pravice povedati kakšne so posledice statusa invalida? Ja, vpletamo svoje zgodbe, ker teče debata o tem in ker je večina tako prekleto pametna na pamet.

Še ena, ki na zunaj izgleda rožica, toda….

Zaradi obrekljivcev se ne sekiram, mi pa tudi ni vseeno ko se kdo vtakne v invalide in nima pojma, kaj pomeni imeti raka, ki te lahko danes ali jutri pobere ali pa je v remesiji še dolgo let. In ko ljudje nimajo pojma kaj pomeni živeti z multipla sklerozo.

Ja na zunaj rožica, v resnici pa v rasulu, ampak škoda energije komurkoli karkoli razlagat, ker na koncu ti še ljudje samo privoščijo.

V glavnem včasih se je treba ugriznit v jezik, preden se napada in dela krivico drugim.

So si morali pa relativno mladi zrihtat invalidnino, da so še tako fit.
Čeprav po moje se to tudi takrat ni dalo kar tako zrihtat, če ti ni nič falilo.
Sicer si pa lahko (delni) invalid tudi če se to na zunaj ne vidi. Imam prijateljico, ki je bila polovično upokojena malo čez 40, zaradi možganskega tumorja in posledic. Pa se ji na zunaj nič ne vidi.
Druga prijateljica je pri petdesetih prebolela raka dojke in je tudi delno upokojena, pa se ji tudi nič ne vidi. Seveda pa takšne bolezni pustijo posledice in človek pač ni več tako fit kot tisti zdravi…

Ja, prekleto, o invalidih se pogovarjamo, kaj imajo tu invalidi se za vtikovat, jebenti?!

Ja, taki, ki se raje nekaj splošno pogovarjate kot konkretno, najbolj mlatite prazno slamo, ker vam samo za to gre, problema pa dejansko nočete globlje pogledat, A če vam reče, da pišete neki na pamet, se pa sramuje svoje penzije? Ni možno sploh, da ima prav, da res neki na pamet pišeš, ne da?

Tko je: če se invalidi ne oglasijo, imamo prav in so invalidske res neupravičene. Če se pa oglasijo, imamo pa tud prav, ker itak sam javkajo, da bi ohranili privilegije. Sam to NI DEBATA, to je ponavljanje vnaprej pripravljenih zaključkov in tekmovanje, kdo se bolj glasno dere. Nisem invalid, sam gobcači, ki se pretvarjajo, da so neki težki debaterji, v resnici jih pa v logiki povozi vsak petošolček, mi gredo na živce. Pa lep dan.

Haahahahaa, že taprvi prispevek zmaga totalka. Preverjajmo invalide, ampak samo zdrave. Jao, a se ti ne zdi, da če bi kdo vedel, kateri so “zdravi invalidi”, preverjanje ne bi bilo potrebno? Če je namen preverjanje … Eh, pozabi. Več bi jih moralo bit invalidsko upokojenih, ker možganskih okvar v Sloveniji kar mrgoli.

Tule se vedno spomnim na gospo, ki je jokala po TV.
Po 29 letih dela je sla v invalidsko, po par letih pa odprla dejavnost in zdaj bo morala vracat…. odprla pa racunovodski servis.
Kako je lahko delala in to ravno to, ce je bilo ves cas jasno zapisano, da invalidski upokojenci ne smejo delat, ce lahko, potem ne sodijo v invalidsko.
In ves cas je jasno zapisano, kdo in na kak nacin lahko poleg upokojitve ima dejavnost. In za tiste tudi zdaj ni nobenih tezav. Ce bo prehodni rok podaljsan, pa tudi naslednje leto ne bo.

Poznam nekaj “invalidov”, ki so si v 80ih in 90ih na čudne načine zrihtali polno ali delno invalidnino. Brez sramu delajo okrog hiše, nekateri celo trimčkajo in štihajo, da je veselje. Nihče od njih nima okvare, ki bi jo lahko opazil, po njihovem smo bedaki mi, ki delamo za minimalno plačo in plačujemo njihovo preseravanje.
Ja, res, tudi mene zanima, kje so ti inšpektorji. Samo v naši ulici imamo dva taka kercla, pa eno gospo, ki se oglašuje, da pospravlja in vrtnari (seveda na črno), časa kolikor hočeš, saj je invalidsko upokojena. Pri 55 letih zgleda kot rožica, dopoldne gre za 4 ure v službo, potem pa dela polnih 8 na črno.

Tudi meni se moja ¨bolezen¨čisto nič ne pozna.No ja,malo me roka ovira in delno tudi noga.
Pa zaradi tega nisem delala nikoli,še več,upokojili so me zelo mlado.
A ti sploh pravzaprav veš,kaj je to okvara?
Ali se človeku,ki ima shizofrenijo na zunaj kaj vidi,da je bolan?Pa ženski,da nima maternice in ostalih rodil?
Ne!Seveda ne!
Zato pa ne pametuj kar brez veze….jutri lahko doleti tebe,pa upam,da se ti ne bo na zunaj nič poznalo,drugače bojo vsi kakor mrhovinarji planili po tebi.

Nekateri se čutijo ogrožene, napadene, prizadete, … – povsem brez potrebe. Že iz časa bivše Juge pa vse do danes je veljal sistem: znajdi se. Še danes bi veljal,če ne bi bilo toliko ljudi brez pravih vip. In še danes se vsakemu svetuje, naj si poišče zveze. Torej?
Zagotovo je res, da se je dalo invalidsko odločbo kupiti, tudi moj tast jo je. To še ne pomeni, da jo je kupil kar vsak. Da pa danes ne dobiš več odločbe, pa če ti manjka pol glave, je pa tudi žal res. Ampak da so se kriteriji tako zaostrili, so med drugim krivi tudi tisti, ki so sistem zlorabljali. Tako je tehtnica sicer uravnana, ampak na eni strani je kup takih, ki so invalidsko upokojeni, pa to ne bi smeli biti, na drugi strani paje tudi kup takih, ki bi morali biti invalidsko upokojeni, pa jim ne dajo.

New Report

Close