Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija Laneno olje

Laneno olje

Spoštovani!

Zasledila sem da je laneno olje zelo zdravo, predvsem zaradi razmerja med omega 3 in omega 6.
Ga lahko dodajamo dojenčku po 7 mesecu starosti? Je potrebno biti na kaj posebno pozoren pri uporabi tovrstnega olja?

Hvala.

Lp

Kot dodatek zelenjavno mesnim kašicam je primerno za otroke tudi laneno olje.
Priporočila:
http://mojezdravje.dnevnik.si/sl/Splo%C5%A1no+o+zdravju/Vpra%C5%A1anja+in+odgovori/2356/Laneno+olje+je+dobrodo%C5%A1lo+v+otro%C5%A1kih+ka%C5%A1icah
Po drugih virih čisto laneno olje za dojenčke ni primerno, v mešanici (repično, olje koruznih kalčkov in laneno) pa zelo.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Spoštovani!

Po spletu neuspešno iščem omenjeno mešanico olj.
Našla sem le čista bio olja. Ali pa mešanico repično in olje koruznih kalčkov, torej brez lanenega.

Mi lahko prosim poveste kje bi kupila omenjeno mešanico?
Ali kupim čisto repično in čisto laneno pa ju sama zmešam pred obrokom?

Hvala.

Lp

Kje bi kupila mešanico, ne vem. Lahko pa seveda sami zmešate različna olja.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

New Report

Close