Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek sin ima akne, zdravljenje s tabletami

sin ima akne, zdravljenje s tabletami

Pozdravljeni,

zanimajo me vaše izkušnje z zdravljenjem aken. Sin (16 let) ima namreč kar hudo obliko (popolnoma mozoljat obraz, delno vrat, hrbet, prsi in roke), naročeni smo pri dermatologu. Malo sem že pogooglala, sem že skoraj prepričana, da bo dobil tabletke. Kakšne se predpisujejo fantom? Za dekleta sem zasledila med drugim tudi kontracepcijske (torej hormonske) z ogromno stranskimi občutki (nekatere celo navajajo depreseijo in podobno)… Koliko časa pa se jemlje tablete in po kolikem času se vidi rezultate? Se akne po prenehanju jemanja tablet rade ponavljajo?

Hvala in lp.

Imam dva sinova in pri obeh smo imeli ta problem. Prvi je dobil že takoj Rouccotane prej kot je bil star 16. Stanje se mu je odično popravilo, po cca dveh letih se mu je ponovilo samo v milejši obliki. Naredil je krajšo kuro z zdravili. Zdaj je že tri leta v redu. Mlajši sin je imel akne v hujši obliki (obraz ramena,hrbet) Najprej je imel antibiotik Doxy a ni bilo učinka. zato je prav tako dobil Rouccotane, trenutno je brez zdravil in stanje se je umirilo. Je pa ostal problem, ker smo prepozno začeli z zdravljenjem tako, da ima kar hude brazgotine. Zdaj čakamo, da se koža pozdravi in umiri potem pa bo potrebno zdravljenje z laserjem. Take so naše izkušnje. Je pa kar malo strahu, ker imajo ta zdravila močne stranske učinke in si v strahu kako bo delovalo. Po eni strani se izogibaš tako močnih zdravil, po drugi strani se pa naredi škoda, ker lahko ostanejo večje brazgotine. In to ni prijetno, pa čeprav je fant vi rad imel lepo kožo. Želim vam, da uspešno rešite problem. So pa reveži tako fantje kot punce s takimi problemi.

Rouccotane ima hude stranske učinke, lahko dolgotrajne. Pri nas v družini je bil podoben primer hudih aken, vendar se najstnica ni odločila za Rouccotane kljub stanju. Res pa je, da te tablete pomagajo.
Jaz bi vseeno svetovala bolj naravno zdravljenje: npr. z najmočnejšim naravnim antibiotikom, t.j. oljem divjega origana – daljše jemanje, skupaj s tableti za železo. Pa lasersko zdravljenje aken. Vse to je brez stranskih učinkov, je pa res, da stane. Pa seveda kakšno čiščenje telesa npr. priporočam žvrkljanje olja, čiščenje jeter (npr. 1/3 pripravka), čiščenje črevesja, enkrat tedensko post z agrumi, ki telo bolj čistijo npr. svežimi pomarančnimi sokovi, ananasom … Iz prehrane pa bi izločila (le) sladkor v vseh oblikah, kolikor se pač da.

nova
Uredništvo priporoča

Zelo pomaga tudi olivno olje s šentjanževko ali pa justova tea tree.

Moj ima lokalni antibiotik, klindamicin, je bolje, vendar ne dobro.
Glede na zadnji post na morju smo veliko, pa ni izboljšanja.

Moj sin je tudi imel hudo obliko aken. Zdravnica mu je predpisala mazilo, ki pa ni pomagalo popolnoma nič. Kupila sem kremo od Justa Tea tree, ga mazala in tudi ni pomagalo nič. Bilo je vedno slabše, zato sem ga odpeljala h dermatologinji. Približno leto in pol je jemal Roaccutane tablete, istočasno smo kontrolirali tudi kri, da ne bi bilo kaj narobe, ker imajo ta zdravila hude stranske učinke. Mozolji so popolnoma izginili, sedaj je že par let mir. Imam pa občutek, da so se mu po tem zelo zredčili lasje, tako da sem kupila vitamine in tablete.
Zdravljenje na lastno pest žal ne bo pomagalo, ker je vse to zaradi “hormonskih” viharjev.
Želim vam vse dobro in upam, da bodo težave prešle.

Poskusi z jabolčnim kisom! Pri nas se je stanje zelo izboljšalo. Sliši se preprosto, ampak pri nas je delovalo. Ne ravno 100 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, ampak veliko bolje. Menim, da je preden posežeš po tabletih jabolčni kis bolša izbira. Zgubiti nimate kaj. Stanje se je kar hitro izboljšalo. Srečno!

Ja se strinjam, da so zdravila hud strup in sem se za ta korak odločila s težkim srcem ampak ob vseh naravnih zadevah, ki smo jih poizkušali (med, kis, izločevanje določene prehrane) ni bilo izboljšanja. Kot ena svetuje morsko vodo, vsako leto smo bili na morju in ni bilo nič bolje. In ko vidiš, da se stanje samo slabša pač pristaneš na to. Morate pa razlikovati akne, ki jih ima večina najstnikov in tiste, ki so bolj bolj agresivne. Sin je imel tako uničen, cel rdeč in spremenjen obraz, da je bilo res grozo. Kdor tega ni poizkusil težko verjame, da kot starš poizkusiš vse, da bi pomagal otroku. Naj še omenim, da sta že kot dojenčka imela hujšo obliko čiščenja obraza, ki ga imajo dojenčki.

Tukaj ste vsi malo moteni. Zaradi aken gre folk na ne vem kakšne pizdarije. Pizda ste eni leni. Ali ne bi malo spremenili prehrano + šli na post s sadnimi sokovi + parkrat tedensko savna, ker je jasno, da imajo ljudje, ki imajo takšne akne, prehrano tako v qurcu, da se normalen človek kar za glavo prime.

Ma moten si ti ful. Hude akne so bolezensko stanje in ni kriva prehrana, temveč hormoni! In ne bodi pameten, to lahko zelo depresivno vpliva na človeka, še posebej če že zelo dolgo ni več najstnik!!!!

Ma ti si eno celo unikatno bolezensko stanje. Bolezensko stanje pa hormnončki… kako dober izgovor. Pa to vsi enako govorite kot da bi bili klonirani. Da bi pa sprobal in spremenil način življenja, ne to pa ne. Je že preveč. Ne smeš nič omeniti, če pa že omeniš si pa nestrpnež. Ene 95{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} aken ima vzrok v načinu življenja, le 1- 5{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} je gentsko pogojenih. Daj enega človeka, ki nič ne naredi in se fila s tableti, potem pa primerjaj človeka, ki si nekako uredi hrano, dela poste s čaji in sadnimi sokovi, se ukvarja s športom in redno hodi v savno in boš videla razliko. Ne mi palamuditi tukaj nekaj za brezveze, ker smo to metodo sprobali na mlajši sestrični. Prišel je en neveden in moten gospod do sestrične in ji rekel, da naj tiste kurčeve tablete pa mazila zabriše v koš in naj začne po naravni poti razstrupljati telo. Potem je šla do enega modela, ki se spozna na poste in ji svetoval kako se postopoma z malimi koraki začne. Zraven pa še ene 10 knjig dobila na to temo. Začela je tudi športati, predvsem pa teči na tešče. Zrihtala hrano in je zmagala. Pa še v savno je začela hoditi, ker si tam dobro kožo prečistiš. Ne rečem, da ji je vse izginilo a za 80{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} se ji je stanje popravilo.

Odrasti Blaž in se nauči lepo komunicirati z drugimi okoli sebe. Vidi se ti, da nimaš problemov z kožo-ful dobro za tebe! Sedaj se pa pejt postit, ker ti vse ostalo škodi.

Pet glavnih in en stranski razlog, ki pripomorejo k nastajanju mozoljev in aken:
1. Hormonsko dogajanje (prvotno zaradi androgenov, moških hormonov)

2. Vnetja

3. Prekomerno proizvajanje maščob v maščobnih žlezah: maščobne žleze so v neposredni povezavi z aktivnimi androgeni, ki nadzirajo proizvajanje maščobe

4. Nepravilno ali prekomerno luščenje kožnih celic, tako na površini kot v samih porah

5. Nabiranje bakterij v porah, kar vodi k vnetjem

6. Občutljivostne reakcije na ličila, izdelki za nego kože, ki povzročajo draženje, občasno tudi nepravilna prehrana, alergije ali zdravila

Osebno Rouccotane antibiotikov ne bi priporočala, sem imela veliko hujše stranske učinke kot so mi zagotovili in tudi akne so prišle nazaj! Že veliko pove to, da ženska 1 LETO po jemanju NE SME zanosit, ker lahko škoduje plodu in pa redni jetrni testi! No jaz sem vseeno poizkusila in ne bi več! Seveda sem pa pred tem probala vse, od prehrane, naravna in domača zdravila, postenje itd.
Tako, da lahko samo povem, da nismo vsi enaki in nimamo vsi aken iz istih razlogov!

https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcR19iVjoKTxZKM_C8gOMWyk_Q9yliSjVISt_cpFVWKYG1JcRwr-Rg

Blaz, saj si sam napisal, da je 1-5{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} aken genskega izvora in ravno o tem govorimo. Ko že spremeniš način prehrane in življenja, pa še vedno ni bolje. V puberteti sem jemala lokalni antibiotik, vendar so mi šele hormonske tablete, zloglasno nevarne Diane, pomagale. Kdor se s tem ni srečeval, ne ve, kako to vpliva na samopodobo mladostnika. Res neizmerna zahvala za te tablete takrat, rešile so mi mladost.
Iz lastnih izkušenj sem za tablete!

Poti sta 2:

1. Popolnoma spremeniš prehrano in način življenja – postaneš veganec (ne vegetarijanec) – se pravi izločiš iz svoje prehrane vse, popolnoma vse živalske produkte, vse konzervanse, beli sladkor …. prav tako paziš, kakšne šampone in mila uporabljaš, pa pralni prašek …

2. se pod zdravniškim nadzorom lotiš jemati tablete Roaccutane – te so edine, ki pomagajo – vse ostale kreme in antibiotiki so samo “debelenje” framacevtskuh družb

našemu je pomagal kvas (sveži) s sokom 1 limone, pomešano + malo vode 1x/dan
umivanje z čistilnim gelom + mazanje s kremo (oboje efaclar iz lekarne)

Roaccutan je super!
Meni je pred leti zelo pomagal.

Hehehe, Blaž…

A da bi zlati starši najstnikom omogočili večurno gibanje na dan, tudi do potenja, čisto hrano, čisto vodo, jim pa ne potegne… Je treba iz naravnega čiščenja telesa, ki se pripravlja na reprodukcijo znanost delat, da imajo potem razlog kako so oni svetniški…

Tanajbl je pa važn, da mata sonček in princeska ajpod in ajstrop, pa da sta ušmekana po znamkah, za zdravila bojo pa zlate mamice poskrbele… Bruuuhh….

določenim debilom bi res morali prepovedati sodelovanje na forumih.
meni si ti bruh, brklc, s tvojim sovraštvom in gnilim srcem vred. tvoja sreča je, da si v lastni bebavosti še ošaben. če bi se lahko za trenutek pogledal z očmi inteligentne osebe, bi se skril od sramu. vsaj tako te preverjeno videvamo številni na tem forumu.

brklc, težav povezanih s hormoni ne moreš reševat s svežim luftom in solato. tvoja trditev drži v tistem delu, kjer je vzrok za mozolje hrana, premalo gibanja ipd. Drugje ta teorija odpove in je potrebno težave reševat drugače.

malce za dušo.......https://www.facebook.com/stvari.ajdovscina/

brklc, težav povezanih s hormoni ne moreš reševat s svežim luftom in solato. tvoja trditev drži v tistem delu, kjer je vzrok za mozolje hrana, premalo gibanja ipd. Drugje ta teorija odpove in je potrebno težave reševat drugače.[/quote]

Jst mam tud kožo… In na svojem telesu sem preiskusil marsikaj, zato vem kaj pišem. Kreten od dohtarja ki mi je grozil z prijavo na csd, pa je moje težave reševal z peroksidom… Mislim da je bil lamisil al kva že…

New Report

Close