Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek operacija štrlečih ušes in kateri lepotni kirurg

operacija štrlečih ušes in kateri lepotni kirurg

http://med.over.net/forum5/read.php?151,9941894

še enkrat odpiram to temo glede operacije štrlečih ušes.
Kateri kirurg je dober da naredi operacijo ušes, ker operacija ušes je tudi zahtevni poseg, ker komplikacija pri operaciji ušes je lahko ta da hrustanec po pol leta ni tako kot mora bit in pade v prejšnjo obliko, zato mora bit operacija štrlečih ušes zelo dobro načrtovana, kot je že nea povedala v prejšni temi mora bit kirurg, plastik in še ne, se mi zdi, ne vem kako se reče, ne samo lepotni kirurg, ker baje je to premalo.
Katerega kirurga bi vi priporočali da to naredi korekcijo štrlečih ušes pa da je cena podobna kot pri fabjanu in pri onišaku ki je 1300eur.

Zanima me še glede tega, ker sem bil 10 let nazaj že na operaciji štrlečih ušes, in po desetih letih ni zadostne korekcije taka kot bi morala biti, pač ni nazaj in še zmerom štrli, seveda manj kot prej ampak še zmerom ne paše na moj obraz, in štrli še zmerom, pač tako da res ne paše in je smešno.
Seveda sem bil na tej operaciji v UKC, kjer so tako naredili da je sedaj po 10 letih ni tako kot bi moralo biti in sem razočaran nad UKC ljubljana.

Zato me zanima ali se lahko po desetih letih ponovno to dela , mislim, da nebi bilo nič narobe, če se spet reže po desetih letih pa da se res naredi tako kot je treba, ker počasi res padam v depresijo grozno, zaradi tega, ker me večina ljudi gleda, kaj je z mojimi ušesi ko štrli in res ne paše na moj obraz, sploh ne če so tako štrleča.
Ubija me to 100na uro.
Tako da bi hotel to rešit za vekomaj, ta ušesa, pa da je res kirurg, da to zna narediti popolno da ušesa prišijejo močno ob glavo, ker pol pol leta se šele vidi rezultat operacije.
Zato hočem da mi to popravijo, ker se s tem tako obremenjujem, da bom ravno zaradi tega psihično zbolel, no saj sm skorej že…

Kdo te je operiral pred 10-timi leti?

Jaz bi se najprej na njega obrnil in mu povedal, da to ni to, kar si si želel. Mogoče ti on razloži, kaj se je dalo in kaj ne…… Res! Najprej na dohtarja, ki te je zafrknil!

Potem pa na drugega…. kaj ti on lahko garantira. Mogoče na dr. Teo Jedlovčnik Štrumbelj?

Lohk je pa vse v tvoji psihi? Važn, da dobr slišiš! Tooo!

Lohka pa fotkaš en uhelj in ti bomo me Monke ocenile, če je res tako ubitačno za videt!

Ne mislit, da morajo bit uhlji ‘pripopani’ ob glavo.

Jaz imam med uhljem in glavo presledek za palec! Na vrhu za palec, bolj grem dol, večji je presledek!

Da se ne boš cmeril, če ti jih bojo preveč zašponali h glavi :)!

Prav res lahko pokažeš tvoja ušeska, da jih ocenimo – strokovno!

Moj sin ima štrleča ušesa, pa se nihče ne sekira niti ga nihče zaradi tega ne heca. Ne vem, ali se on sploh zaveda, da mu štrlijo, ker nikoli ne omeni, pa je v takih letih, da bi ga take stvari lahko že skrbele.

Še veliko hujše kot to, da ti uhlji nemara, mogoče rahlo štrlijo, je to, če imaš čisto majhne uhljčke tik ob glavi in si potem ko ena aerodinamična vodna živalca.

Točno to. Jaz imam sošolca, ki ima na vrhu uhljev en špičast izrastek (ne znam opisat) , izgleda kot hudičkov ušesek.
Neki časa smo ga hecali, zdaj pa je čist ok in noben več se ne sekira. Je pa simpatično zanimivo.

Ravno zaradi tega sem se odločila, da odpeljem hčerko na operacijo štrlečih ušes. Da se ne bo v odraslosti ukvarjala sama s seboj in ne bo potrebovala psihologov. To me je stalo veliko energije, raziskovanja, vendar sem vesela, da sem našla zdravnika, ki me je prepričal s svojo strokovnostjo in ne LAKOMNOSTJO po denarju.Tudi sam je predlagal določene stvari, katere je eden izmed prej omenjenih zdravnikov že v štartu negiral. Pomembno je bilo samo plačilo. Kolikor pa vem, cena 1300 velja za lokalno in ne splošno anastezijo. Zdravnik se sam odloči, kako bo poseg izvedel. Zato je cena lahko še višja. Pozanimaj se že vnaprej, kako je če pride do zapletov, ali potem plačaš vsak pregled po operaciji še posebej, kako je s prevezami? Cene so pri vseh skoraj podobne, se pa gibljejo tam okoli 1000-2500eur. Veliko je napisanega na temo štrlečih ušes, tudi na tem forumu.

Točno to. Jaz imam sošolca, ki ima na vrhu uhljev en špičast izrastek (ne znam opisat) , izgleda kot hudičkov ušesek.
Neki časa smo ga hecali, zdaj pa je čist ok in noben več se ne sekira. Je pa simpatično zanimivo.[/quote]
Ti se verjetno res ne sekiraš, misliš, da ti bo on povedal koliko se je presekiral zaradi “hecanja”. Zaradi takšnih hecanj in simpatičnosti se marsikateri najstnik reže, ima hude psihične posledice. Ne bi govorila o tem , kaj je ugotovila psihologinja pri moji hčeri, ker je boleče… zame kot mamo, ona se še ne zaveda, ker je premajhna.

Točno to. Jaz imam sošolca, ki ima na vrhu uhljev en špičast izrastek (ne znam opisat) , izgleda kot hudičkov ušesek.
Neki časa smo ga hecali, zdaj pa je čist ok in noben več se ne sekira. Je pa simpatično zanimivo.[/quote]
Ti se verjetno res ne sekiraš, misliš, da ti bo on povedal koliko se je presekiral zaradi “hecanja”. Zaradi takšnih hecanj in simpatičnosti se marsikateri najstnik reže, ima hude psihične posledice. Ne bi govorila o tem , kaj je ugotovila psihologinja pri moji hčeri, ker je boleče… zame kot mamo, ona se še ne zaveda, ker je premajhna.[/quote]

Verjamem vam! Vsekakor pomagajte hčerki in sreča je, da se lahko.

Mi smo bili že starejši …16 let stari. Pri teh letih nismo več hudobni. Hecali smo tudi zaradi nosu pri kateremu, pa zob ali las …… Hecali smo se, ker smo bili pravi prijatelji.
In ne boste verjela – na račun svojih ‘hudičastih’ ušes je ta frajer poseksal 3x več sošolk in drugih bejb, kot mi, ker se jim je ‘smilil’! Ta prasec pa je vse obrnil sebi v prid :)!

Ima pa še danes taka ušesa in je inšpektor v Policiji! Smo preživeli !
Vam pa želim, da boste rešili vaše težave.

Ravno zaradi tega sem se odločila, da odpeljem hčerko na operacijo štrlečih ušes. Da se ne bo v odraslosti ukvarjala sama s seboj in ne bo potrebovala psihologov. To me je stalo veliko energije, raziskovanja, vendar sem vesela, da sem našla zdravnika, ki me je prepričal s svojo strokovnostjo in ne LAKOMNOSTJO po denarju.Tudi sam je predlagal določene stvari, katere je eden izmed prej omenjenih zdravnikov že v štartu negiral. Pomembno je bilo samo plačilo. Kolikor pa vem, cena 1300 velja za lokalno in ne splošno anastezijo. Zdravnik se sam odloči, kako bo poseg izvedel. Zato je cena lahko še višja. Pozanimaj se že vnaprej, kako je če pride do zapletov, ali potem plačaš vsak pregled po operaciji še posebej, kako je s prevezami? Cene so pri vseh skoraj podobne, se pa gibljejo tam okoli 1000-2500eur. Veliko je napisanega na temo štrlečih ušes, tudi na tem forumu.[/quote]

Kako pa si lahko vnaprej vedela, da ji bodo uhlji povzročili psihične travme?

Žal se vsem travmam ne moreš izogniti z operacijo.

ja rad bi se res obrnil na tistega ki me je operiral pred 10 leti nazaj. v UKC, pa sem imel dolgo povito, pa ni tako kot mora biti nazaj, pač meni ne paše, na moj obraz je smešno, no mogoče kakšnim paše, samo meni iz sprednjega dela obraza ne paše, ker imam modre oči pa bolj svetle polti.

lepotni kirurg ni strokovna kategorija, to je pač plastični kirurg, ki dela lepotne posege. Tako da ti koga drugega kot plastičnega kirurga ne boš dobil. Za Fabjana sem slišala, da je bolj tekoči trak, za druge pa ne vem. Sumim, da ni niti pol tako grozno, kot se zdi tebi.

Poglej si stran dr. Duje Ostojić (Zagreb) – ima slikovni material svojih posegov pa še cenejši je kot so plastiki tukaj.


Napaka. Vsak zdravnik z določeno specializacijo je lahko tudi LEPOTNI KIRURG, vsak plastični kirurg ni nujno, da je lepotni kirurg. Plastiki, ki se ukarjajo še z lepotno kirurgijo, so prva špica ravno zaradi tega, ker se v svoji primarni dejavnosti ukvarjajo z rekonstrukcijami po opeklinah, težkih nesrečah… . So torej pravi mojstri. Ampak tudi med pravimi mojstri so razlike. Kot v kvaliteti, tako v ceni. Ni pa vse najboljše, kar veliko stane. Pri nas naredi preverjeno dober zdravnik, plastik+lepotni kirurg operacijo ušes za 1000eur. Ni pa SAMOPROMOTOR in se o njem ne ve veliko.

Pozdravljeni.
Sama sem imela korekcijo ušes pred pol leta. Levo uho je spet začelo nazaj štrleti, vendar ne tako močno kot prej. Vseeno je zelo moteče. Ali bi lahko šla ponovno na poseg? Ali traja kaj manj časa, samo eno uho in le zgornji del?

New Report

Close