Potovanja.Over.Net

Izleti po Sloveniji

Zanimiva mesta, pohodniške poti, terme, turistične kmetije. Odgovorite ali zastavite vprašanje. Skupaj raziskujmo prelepo Slovenijo.

Ideje za vikend izlet

Default avatar

brez_ideje

Iščem ideje za vikend izlet v okolici slovenje ( v krogu recimo 5 ur vožnje , Graz, dunaj, verona....), en dan se prespi...prosim za vaše ideje in priporočila
Default avatar

odvisno

Plitvice?
Default avatar

brez_ideje

Smo že bili tam...hvala vseeno
Default avatar

povsod

Vse, kar si naštela.
Budimpešta+Blatno jezero
Salzburg z okolico
München z okolico
Benetke
Padova
Gardsko jezero
Mantova, Ferrara, Ravenna...

Če si mislila 5 ur v eno smer?
So pa to vse kraji, kjer bi bilo meni škoda it samo za dva dni, vsaj dvakrat prespat je že fajn, da imaš vmes en dan brez vožnje in si v miru kaj ogledaš.
Default avatar

za dva dni

Če hočete nekaj videti, je dva dni malo. Torej, kam bliže. Npr. Benetke, Verona, pri nas pa Prekmurje... lahko tudi Kras, skok do Trsta (Miramar...)
Default avatar

samo moje mnenje

Italija je kr draga s cestninami in gorivom...zato mogoče Avstrija ali Madžarska.
Default avatar

povsod

samo moje mnenje je napisal/a:
Italija je kr draga s cestninami in gorivom...zato mogoče Avstrija ali Madžarska.
Saj se ni treba samo po avtocestah vozit, je fajn it malo naokoli, še kaj več vidiš.
Je pa res, da si moraš za tako "na easy" vožnjo vzet malce več časa.
Default avatar

čim bliže

5 ur vožnje, pa prespat, 5 ur nazaj. To se mi zdi nekako nesmotrno. Pojdite kam bliže, do 3 ure vožnje. Boste imeli več časa in energije za oglede. Recimo Benetke (spite nekje "zunaj" ), Beljak,Celovec (v okolici je precej za videt)...