Najdi forum

prva mačja hrana

Kaj dam kot prvo hrano 5 tedenskemu mačjemu mladičku?
Konzervo, vrečko ali briketke???

Mleko, prilagojeno mačjim mladičkom (kupiš v specializiranih trgovinah za živali), potem konzervo za mačje mladičke. In tako 4-5x dnevno.

Mleko za mladičke že pije po steklenički in dudi, sedaj pa ne vem s čim naj začnem in kako in koliko doziram.

Briketki niso dobri za začetek?

ne niso, mora imeti mehko hrano, saj ima prešvoh zobke, kakšno kvalitetno kitten instinctive royal canin

Tudi briketi so v redu, samo namočiti jih moraš, da se zmehčajo. Lahko jih poliješ z vodo, juho ali tudi z mlekom, če muca druge hrane še ne pozna.

In naj bodo tako briketi kot konzerve dobre kvaliteti, ne eni poceni iz supermarketa. Pri nas se je zelo obnesel Royal Canin Babycat.

Imaš konzervice in vrečke z mehko hrano, posebej za mačje mladičke. Enako obstajajo tudi briketi, namenjeni posebej zanje. Običajno imajo v nazivu “baby, kitten, junior, …”.

Sedaj naša mucka še vedno pije mleko po steklenički, mleko štirikrat na dan… vmes ima en obrok mačje konzervice (polovičko konzerve)…stara je pribl.7 tednov…zelo je požrešna in jedla bi kar naprej.

Povejte prosim, je to v redu ali ne?
Naj ji dam manj mleka in več konzervice, koliko časa še mleko???
Kako naj jo pravilno hranim…koliko količinsko, koliko na dan in kaj?
Je dobro če en dan je eno vrsto mačje hrane, drugič drugo vrsto?
Vode trenutno ne mara, kako je s tem?

HVALA VAM!!!

Sedem tednov stara mucka naj bi počasi opuščala mleko in prešla na trdo in konzervirano mačjo hrano, primerno za mačje mladičke. Mleko naj bi se opustilo nekje do 12 tedna starosti. Nekatere mačke pijejo zelo malo, skoraj nič. Če je tvoja tudi takšna, še ne veš, vsekakor pa naj ima vodo stalno na razpolago in bo žešla pit, če ji bo. Nekatere mucetudi zelo rade pijejo tekočo vodo, kar izpod pipe. Nič narobe, če preizkušaš različne vrste hrane, vendar preveč eksperimentiranja tudi ni dobro, morda hkrati kolobariš med 3-4 znamkami mačje hrane. Če se pojavijo kakšne zdravstvene težave zaradi hrane, ne boš vedela, katera hrana jih povzroča, seveda pa nikoli ni dobro vzgojiti mačjo razvajenko, ki viha nosek nad (skoraj) vsem, kar se ji ponudi. Le po pameti.

muca Maša, ti si res ena prava dobra dušica!
Hvala ti za vse odgovore, ki mi res zelo pomagajo in koristijo.

Koliko trde hrane pa naj ji dam v enem dnevu in koliko obrokov trde hrane in koliko obrokov mleka? Konzervica ima 70g, jaz ji dam pol enkrat na dan, ostalo ima stekleničke mleka, ki ga še vedno pridno pije skoraj polno stekleničko, iz posode pa se ga niti ne dotakne:)
Sem en dan vlila malo mlekca k hrani pa je tudi hrana ni več zanimala. Konec.
Če ji mleko vlijem v posodico ga tudi ne pije, pije ga le po steklenički.
Vode pa itak ne povoha.
Mislim da je že razvajena, ker je zelo izbirčna muca.:)
Dam pa ji 4-5 obrokov hrane na dan, torej 3-4× mleko in 1× pol konzervice.
Je to dovolj? Preveč? Premalo?

En dan sem ji skuhala piščančje pusto meso pa ga ni niti povohala, namočila in zdrobila sem ji tudi kvalitetne briketke za male mucke pa tudi to ni šlo, hehe, najraje ima konzervico, zaenkrat je tako, bom pa morala biti bolj stroga, vse tako kaže.

Ne vem, mogoče preveč kompliciram, ampak rada bi imela zdravo in zadovoljno muco.

Hvala še enkrat in lep pozdrav!!!

Hvala tebi za pohvalo ;))

Konzerve, vrečke in briketi za male mucke so posebej označeni (junior, kitten, baby ipd) in na vsaki embalaži piše, kolika bi naj bila dnevna doza. Vendar je najbolj pametno, če delaš po svojem občutku, ko opazuješ muco in vidiš, kaj ji ustreza in kaj ne.
Če je mleko v skodelici ne zanima, flaško pa rada vleče, bi jaz rekla, da se carta – in ima vso pravico, je le še majhna. Bi pa bilo počasi dobro zmanjševati število flašk inpovečevati število obrokov konzervirane hrane. Tako začneš s tremi flaškami in eno konzervico dnevno (razdeliš na dva dela in daš 2x, kar ne poje, odstraniš), poskusiš lahko nekaj briketov zmešati s konzervico. Vodo naj ima stalno na voljo. Če bo pila vodo – prav, če ne, tudi prav. Pod posodice je dobro nastaviti pvc-podstavek za pod krožnik. Čez 2 tedna preideš na 2 obroka mleka po flaški in eno konzervico, in tako počasi zmanjšuješ število flašk. Z mlekom nehaj najkasneje do 12 tedna starosti, ker do takrat običajno muce razvijejo intoleranco na laktozo (pokaže se kot driska).
Glede na to, kako se trudiš skrbeti zanjo, sem prepričana, da je tvoja muca zdrava, srečna in zadovoljna. In jaz sem tudi vesela, da ima še ena muca na tem planetu svoj domek, kjer zanjo lepo skrbijo in jo imajo radi. Morda imaš možnost, da posvojiš še eno tako muco, ker je družba sovrstnikov za take mladičke kar pomembna.

Med pripetimi temami imaš popolnoma vse nasvete na enem mestu.

Hvala, sem videla da je veliko napisanega, veliko sem prebrala, veliko še bom, ampak vseeno rada vprašam, da izvem čim več stvari od izkušenih ljudi iz prve roke.

Saj veš, nikoli ne vemo in ne preberemo vsega, vse življenje se učimo.

Mleto ali drobno sesekljano meso. Surovo lahko. Nimaš kej falit. Seveda sveže.

New Report

Close