Forum.Over.Net

Starševski čvek

Postavite nemogoče vprašanje in dobili boste neverjetne odgovore! Anonimno in brez registracije. Največje slovensko virtualno mesto. Če ni objavljeno v tem forumu, se ni zgodilo!

Odvetnik,pravnik,je lahko dober človek

Default avatar

klovnesa

Kdo je bolj pokvarjen? Odvetnik,pravnik? Kaj bi rekli,kakšni ljudje so odvetniki? Kako bi jih popredalčkali? Je to dober, slab, človek?
Default avatar

Rok-1

Predalčkanje ljudi je oslarija.
Poznam zelo dobre ljudi odvetnike, pa tudi kakšnega slabega. Pa tudi pametne - in manj pametne. Itd.
Default avatar

Večina slabi

klovnesa je napisal/a:
Kdo je bolj pokvarjen? Odvetnik,pravnik? Kaj bi rekli,kakšni ljudje so odvetniki? Kako bi jih popredalčkali? Je to dober, slab, človek?
Večina lažnivci,gledajo samo na denar,...Odvetnikom je tako vseeno ali delajo v dobro ali slabo stranki,saj za oboje so plačani,na sodišču lahko lažejo,...
Default avatar

cenjen poklic tisočletja

odvetniki si dobri ljudje, poznati morajo zakone.
Default avatar

no-ja

Pri svojem delu se srečujem tudi z odvetniki. Ne vem sicer, kakšni so kot "civilisti", ampak v službi so "ubitačni". Enemu napol pismenemu človeku prej dopoveš, kaj in kako, kot pa odvetniku. Obravnavajo vse primere (saj vem, denar je le denar), vendar se na žalost na vse pač ne spoznajo.....tudi odvetniki bi se morali specializirati, pa potem na tistem področju res biti top, ne pa tole.....ubogi ljudje jim pa še plačujejo za to.

V vsej svoji dolgoletni karieri sem srečala le eno odvetnico, ki je bila pa res človek.
Default avatar

Ne poznajo dokazov

cenjen poklic tisočletja je napisal/a:
odvetniki si dobri ljudje, poznati morajo zakone.
Kaj ti je poznavanje zakonov,če nimajo pojma o dokazih?Na sodiščih te hočejo prikazati,kot da si terminator,lahko v roki raznaš 800 kg papirja,v 2 urah obhodiš 40 km,govoriš z 13 000 ljudmi,... si fenomen,katerim sodnik verjame da si res.Mal me je tsrah da me bodo za vsak avto,ki b izginil mene obsodili,da sem ga dvignil in odnesel 40 km daleč,...

To je zate normalno???
Default avatar

na temo

Odvetniki da so dobri ljudje? Se mi je kar kofe zataknil v grlu :D
Človek mora imeti nekaj ovčjega v sebi, da gre študirat pravo in se na pamet piflat nerealna dejstva. Kar jih poznam jaz, nimajo nekih človeških kvalitet, prej nasprotno.
Default avatar

ena pravnica

Torej... Predalčkanje je nesmiselno. Pri študiju in sedaj, v službi, sem imela priložnost spoznati ogromno bodočih pravnikov in pravnikov, pa lahko rečem, da je čisto odvisno... Imaš od pedantnih komplikatorjev, ki za las ne odstopijo od svojega (ampak po drugi strani poznam tudi takšne inženirje, fizike,...), do arogantnih nastopačev, ki vehementno ponižujejo vse okoli sebe, sebe pa povzdigujejo (ja, pa res se teh največ odloči za odvetniški poklic, čeprav je takšen tudi marsikateri finančnik, borzni posrednik ipd.), blebetačev, ki jim več pomeni količina povedanega, kot sama vsebina, in ki, tudi ko se zapletejo sami v svoje litanije, hočejo sogovornika prepričati, da imajo prav oni in ne on (no, pa saj je tudi večina politikov takšnih, pa jih večina ni pravnikov ;)), pa takšne, ki so se odločili za študij prava, ker so mislili, da bodo na takšen način obogateli (no, ti kmalu spoznajo, da so se ušteli, razen peščice seveda, ki imajo pravo družinsko in politično ozadje oz. zaledje in ki jim žrtve pri doseganju cilja niso mar), verjeli ali ne, pa je tudi dosti takšnih, ki so šli v ta poklic z iskreno željo pomagati ljudem, ki so nekoliko naivno verjeli, da bodo pa morda nekoč nekaj celo spremenili (to so povečini takšni, ki so sami doživeli krivico, zlorabo, se" izgubili" v sistemu, delajo pa potem ponavadi pro bono, ali v kakšni človekoljubni organizaciji in so zlati ljudje), pa tudi veliko takšnih je, ki jih ne moreš uvrstiti v nobeno od zgornjih kategorij. So pač pravniki, ne vem, v podjetju, na sodišču, ali kjerkoli drugje, pa pač jemljejo to zgolj kot svoj poklic, popoldan pa se čisto odklopijo in živijo normalno življenje, kot katerikoli drug človek.
Default avatar

Marčella

Mislim, da težko samo na podlagi poklica, ki ga nekdo opravlja, dajemo sodbe o njem kot o dobrem ali slabem človeku (a potem so vsi zdravniki pa dobri ljudje ali kaj?).

O odvetnikih pa: zasebno in službeno se poznam s kupom odvetnikov in odvetnic, pa je med njimi veliko dobrih, nekaj slabih, večina pa včasih takih, včasih drugačnih, kot smo vsi.
Default avatar

na temo

Marčella je napisal/a:
Mislim, da težko samo na podlagi poklica, ki ga nekdo opravlja, dajemo sodbe o njem kot o dobrem ali slabem človeku (a potem so vsi zdravniki pa dobri ljudje ali kaj?).

O odvetnikih pa: zasebno in službeno se poznam s kupom odvetnikov in odvetnic, pa je med njimi veliko dobrih, nekaj slabih, večina pa včasih takih, včasih drugačnih, kot smo vsi.
Gre za predispozicije in odločitve v življenju. Redko boš našla umetniško dušo, ki bi se odločila za študij analitične matematike. Že pri vpisu na določeno smer študija se naredi neke vrste naravna selekcija.
Default avatar

Queen nepr.

Ja, pravniki so monstrumi, to so tisti, ki že kot dojenčki grizejo mamo v prsi, nato pri 2 letih manipulirajo z vso družino, pri 6 so največji bullyi v šoli, na gimnaziji samo pijejo (to jim ostane tudi kasneje v karieri, znano je, da so odvetniki poklicni pijanci), ko pridejo na faks, pa jim najprej tupijo v glave, da so smetana in elita slovenske družbe (to sicer imajo v zavesti že iz gimnazij), nato pa jih naučijo, kako se laže, krade in utaja davke kar na faksu. Grozni ljudje, res, ne se jim raje približevat.

Tako bomo tudi pravniki bolj srečni, just stay away, prosim, hvala.
Default avatar

Yo_

Razlika med odvetnikom in pravnikom, ker ravno sprašuješ, je?
Default avatar

ne tako

Queen nepr. je napisal/a:
Ja, pravniki so monstrumi, to so tisti, ki že kot dojenčki grizejo mamo v prsi, nato pri 2 letih manipulirajo z vso družino, pri 6 so največji bullyi v šoli, na gimnaziji samo pijejo (to jim ostane tudi kasneje v karieri, znano je, da so odvetniki poklicni pijanci), ko pridejo na faks, pa jim najprej tupijo v glave, da so smetana in elita slovenske družbe (to sicer imajo v zavesti že iz gimnazij), nato pa jih naučijo, kako se laže, krade in utaja davke kar na faksu. Grozni ljudje, res, ne se jim raje približevat.

Ne žagaj veje, na kateri sediš. Brez ljudstva in prepirov boste imeli bolj malo dela in posledično bolj malo dinarčkov.
Default avatar

sja

ne tako je napisal/a:
Queen nepr. je napisal/a:

Ne žagaj veje, na kateri sediš. Brez ljudstva in prepirov boste imeli bolj malo dela in posledično bolj malo dinarčkov.
Saj ne bodo imeli nič dela. Zato pravniki ljubite, svoje ljudi, kajti samo mi vam omogočimo, da lahko delate. In nihče drug. Ampak kakor je značilno za puhoglave ljudi, mislijo, da so sami sebi namen. Ja IQ na nivoju nič. Joj, ko pa pride palica, pa je poguba na celi črti in pristanek na tako trdnih tleh, da se ne poberejo več. Žal, videno. Ampak zato pa je življenje pravično, ker vedno udari tam, kjer smo najbolj prepričani v svojo puhoglavost in če je človek, kolikor toliko inteligenten, bo znal splavati in postal drugačen. Žal za naše pravnike velja bolj; smrtni udarec.
Default avatar

no-ja

Yo_ je napisal/a:
Odvetnik je nekdo, ki se je spravil v odvetniške vode:

odvetnik -a m (e) kdor poklicno daje pravno pomoč: izročiti zadevo odvetniku; posvetovati se z odvetnikom; govori kot odvetnik

pravnik pa vsak, ki je končal pravni faks, recimo:

pravnik -a m (a) strokovnjak za pravo: pravniki in ekonomisti / diplomirani pravnik / pog. pravniki iz višjih letnikov slušatelji prava

:)))
Default avatar

Kalisto

Yo_ je napisal/a:
Pravnik je izobrazba, odvetnik pa poklic. Če si pravnik, si lahko sodnik, tožilec, pravnik v kakšnem podjetju, mediator...

Drugače pa ne vem od kje te splošne ideje o pokvarjenosti pravnikov. A to vsi gledate sam Čeferine pa Matoze ipd? Ker jaz potem hitro najdem kakšne druge poklice, kjer so zame vsi zlobni, lažnivi in pokvarjeni: v trgovini ti prodajalci prodajo vse živo, če ti obleka sploh ne paše jo hvalijo, za stvari, ki jih ne rabiš, te prepričujejo, da brez njih ne moreš živeti, prodajajo škart robo, vse za zaslužek. Sami lažnivci torej.

Zdravniki so grozni, nočejo predpisovat ustreznih terapij, aje te pošljejo domov na čaj, kot pa da ti pomagajo, naročajo te čez pol leta, ker se jim ne ljubi malo več delat, pri operacijah so šlampasti...

Po moje smo na svetu sami grozni ljudje.
Default avatar

plašnice.

Kalisto je napisal/a:
Yo_ je napisal/a:
Pravnik je izobrazba, odvetnik pa poklic. Če si pravnik, si lahko sodnik, tožilec, pravnik v kakšnem podjetju, mediator...

Drugače pa ne vem od kje te splošne ideje o pokvarjenosti pravnikov. A to vsi gledate sam Čeferine pa Matoze ipd? Ker jaz potem hitro najdem kakšne druge poklice, kjer so zame vsi zlobni, lažnivi in pokvarjeni: v trgovini ti prodajalci prodajo vse živo, če ti obleka sploh ne paše jo hvalijo, za stvari, ki jih ne rabiš, te prepričujejo, da brez njih ne moreš živeti, prodajajo škart robo, vse za zaslužek. Sami lažnivci torej.

Zdravniki so grozni, nočejo predpisovat ustreznih terapij, aje te pošljejo domov na čaj, kot pa da ti pomagajo, naročajo te čez pol leta, ker se jim ne ljubi malo več delat, pri operacijah so šlampasti...

Po moje smo na svetu sami grozni ljudje.
Ko boš dojela, da je svet pokvarjen oziroma ne svet, ljudje, boš dojela, da je dobro delati dobro. Dokler časa pa boš sebe prepričevala, da ni hudo, pa ne boš nič naredila.
Default avatar

Kalisto

Ko boš dojela, da je svet pokvarjen oziroma ne svet, ljudje, boš dojela, da je dobro delati dobro. Dokler časa pa boš sebe prepričevala, da ni hudo, pa ne boš nič naredila.[/quote]

Tega pa ne razumem. Zakaj bi dejstvo, da so ljudje pokvarjeni v meni vzbudil občutek, da je treba delati dobro? Saj delam dobro, samo ne zaradi pokvarjenosti ljudi.
Default avatar

imamodvetnico

Jaz in žena imava pošteno odvetnico.desetkrat več sva dobila,kot so stali njeni stroški.šlo se je pa za lumparijo državnih organov in je res vse uredila.njen cilj ni bil zavajat ampak čimprej razrešit situacijo.