Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija Paroksizmalna supraventrikularna tahikardija-LGL sindrom

Paroksizmalna supraventrikularna tahikardija-LGL sindrom

Pozdravljeni!
Stara sem 23 let in se z napadi hitrega bitja srca srecujem ze priblizno 10 let. 2012 sem opravila pregled pri kardiologu, kjer so mi postavili diagnozo supraventrikularna tahikardija-LGL sindrom, vendar mi stalne terapije niso priporocili glede na sicer normalno stanje srca. Frekvence napada so dokaj pogoste (prib 1x na 3 tedne), pulz pa preko 200/min. Pojsnili so mi Valsavine manevre s cimer skusam sama zatreti napade. Slabih 8 let pa jemljem tudi kontracepcijske tabletke(trenutno yasminelle). Ker sem slisala, da to ni najbolj priporocljivo, me zanima kaksno je vase mnenje? Ali so morda napadi tako pogosti ravno zaradi tega? Priporocate se kaksen pregled pri kardiologu?
Najlepsa hvala za odgovor.
Lep pozdrav,
Sandra

V “internetu” je podatek, da zdravilo “yasminelle” lahko povzroča “tahikardije”. Katero vrsto tahikardije povzroča ni podatka, vendar bi naveden podatek upošteval (tudi zaradi vaše informacije o morebitnem vplivu imenovanega zdravila na nastanek napadov hitrega bitja srca). Predlagam razgovor z ginekologom, ki vam predpisuje Yasminelle. Morda bo prekinitev jemanja Yasminelleja rešila problem. Če se bo pokazalo, da je zdravilo “Yasminelle” krivo za napade tahikardije naj ginekolog odloča glede nadaljnjega jemanja antikoncipiensov.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close