Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Stojite v vrsti ali samo postavite košaro?

Stojite v vrsti ali samo postavite košaro?

Čas dogajanja: nedavno
Kraj dogajanja: Hofer
Vprašanje: kaj za vas pomeni, čakati v vrsti, stojite vi ali vaša košara?

Torej, zame pomeni, če čakam v vrsti, da sem tam tudi fizično prisotna. V kolikor kaj pozabim, prosim tistega za menoj, če lahko skočim po stvar. Pa še to le v primeru, da je vrasta dolga in da gre za en artikel in da zaradi tega, da se spet vrnem, ostali ne bodo čakali dalj časa ali pa še v takem primeru ne.
Ampak očitno je za nekatere dovolj, da v vrsti čaka samo njihova košara?

Na eno takšno sem naletela tudi jaz. V vrsto se postaviva skoraj hkrati, ona pred menoj, jaz sem bila za njo, zadnja. Gospa odloži košaro na tla in gre brez vprašanja brskat po cunjah, tam kjer imajo na obešalniku tiste zadnje kose, torej vsaj kakšne štiri metre stran. Vrsta se premakne, gospa prileti nazaj in prestavi košaro in se spet vrne k cotam. Očitno jo nekaj zelo vleče tja.
Vrsta se spet premakne, kakšen meter tekočega traku je že prost, za mano še vedno ni nikogar. Pogledam gospo, ta še vedno vsa zaverovana brska in brska po capah, ogleduje in ogleduje, obrača. Očitno je vzhičena.
Prav z užitkom frcnem košaro stran in začnem zlagati stvari na trak. Seveda takrat gospa opazi moje bogokletno dejanje, spusti vse iz rok in zrepenčena prileti, da je na vrsti pred menoj? Alo? Namesto da bi bila babnica tiho, se začne usajati, kako lepši bi bil svet, če ne bi bilo takšnih kot jaz. In še in še je jezikala, namesto da bi si privoščila podaljšan užitek izbiranja in ogledovanja cot na obešalniku.

Sedaj pa vas sprašujem to, kar sem tudi njo. Kaj pomeni za vas čakati v vrsti? Čakate vi ali vaša košara? Jo postavite v vrsto, potem pa greste po nakupu ali pa brskate po stvareh na drugem koncu trgovine in napadate ljudi, ki vašo košaro preskočijo?
Kaj ni potem najbolj praktično, da vsi kar takoj, ko pridemo v trgovino postavimo prazen voz ali košaro v vrsto in gremo lepo nabirat stvari, potem pa napademo vsakogar, ki se “vrine” pred nas?

Se samo meni zdijo takšne osebe primitivne in brez bontona?
Tudi vi naletite na takšne primerke?

Naletim, a na njih pozabim ze ob odhodu iz trgovine.

In ja, ce je pred mano samo kosara, blagajniski trak pa je prazen,’zacem zlagat gor svoje stvari.

Točno tako, tudi jaz sem že odstranila takšno čakajočo košaro. Z užitkom 🙂

Če kaj pozabim, izstopim iz vrste s košaro vred. Ne puščam je tam, ampak se ponovno postavim v vrsto, ko se vrnem k blagajni.

Cakam v vrsti ali pa se sprehajam po trgovini. Sicer pa grem ponavadi na samopostrezno blagajno kot jo pri vas imenujete in tam sam poskeniram.

Z največjim veseljem frcnem košaro ali voziček na stran, če ni zraven lastnika! Dokler sem še živela v bloku, smo imeli celo eno vešo, ki je medtem ko je šla po pošto, med vrata dvigala dala desko, da se slučajno ne bi kdo v tem momentu vozil z dvigalom, ker bi gospa morala čakat na dvigalo. Ampak to da je pa nekdo v višjem štuku čakal na dvigalo pa ni bilo problema! In to v Lj na Žibertovi v ta velikih blokih! Grrrr….

Včasih se v vrsto za blagajno postavim tudi glede na to, koliko imajo v vozičkih tisti pred mano. Ker jaz ponavadi kupim malo in se mi ne da pol ure čakat, da potem tiste tri moje artikle plačam. No, ampak včasih je v trgovini tudi kakšen par. On stoji v vrsti za blagajno s par artikli v vozičku, ona pa med tem prinaša stvari s polic. In preden sta na vrsti, je voziček skoraj poln. Grrrrrrr.

Saj vem, da je to čisto legalno in ni s tem tudi drugače nič narobe, ampak razjezi me pa vseeno.

Ni samo v Hofru tudi v drugih trgovinah je tako, potem te pa še ozmirja, da si primitiven z težkim karakterjem.
Balkan, balkanski.

Meni gre to tudi na živce.
Zame se šteje da je človek osebno čaka tam, košara ali voziček sam ne more čakati, ker se sam ne more premakniti naprej.
Na živce mi gredo tudi tisti ki priletijo z enim artiklom in ali povejo kot dejstvo da imajo samo en artikel inda če lahko gredo naprej, tega ne vprašajo ampak povejo kot dejstvo, da gredo naprej, enkrat sem eni rekla da je vrsta zadaj in me je nahrulila kako sem nasramna.
Moti me tudi nespoštovanje osebnega prostora pred blagajno, ko se nekateri sicer redki vozom zaletavanja v onega ki stoji pred njim, meni gre na živce mi nekdo voz v rit rine. Joj pa hitro na trak zlagat stvar, čeprav je trak pred mano en meter prej prazen, mora tisti ki je za mano zložit do zadnjega centija pred mano in se pri tem z rokam in komolci dotikat mene.

Koliko nestrpnosti in jeze je v vas nekaterih.
Kakšne malenkosti vas spravijo iz tira.
Dajte se raje mal skulirat.

Cel roman si napisala zaradi ene košare, ti bi bila dobra za advokata!

Nočem začenjati svete vojne, ampak še vedno kadar sem naletel na čakajočo košaro, je to naredila ženska. Ponavadi starosti med 50 in 60 let, s pogledom vešče.

Če naletim na prazno košaro, jo vzamem kot oviro. Ovire pa je treba umakniti. Ko se kakšna vešča začne usajati, jo enostavno ignoriram.

Rad bi videl take vešče, ko bi na letališču pustile kufr brez nadzora 🙂

Obidem košaro, saj nima lastnika. Dokler ni plačana vsebina je last trgovine.

Ena smešna situacija. Živim v nekem selu in se v majhnem mercatorju kjer sem samo s kruhom stala v vrsti predme postavi možakar, se vrine in reče jaz imam samo čigumije. In sem ga gladko odjebala, da jaz imam pa samo kruh.

ste vse pametne in inteligentne…Bog ne daj, da bi se kdo pred vam okoristil, med čakanjem polnil košaro, ali kaj podobnega kot opisujete..No, jaz vedno nekoliko počakam in po navadi ni problema, hitro od nekod priletijo..In če imam poln vožiček, za menoj stoji oseba..mlada , stara z enim ali tremi artikli, jih pustm naprej…Ko jaz zložim na trak, sem že na vrsti..Ja, res vidim, da ljudje, ki jim dam prednost, na široko razprejo oči. Ne morejo verjeti, da so še taki ljudje na svet, ki ne mislijo samo na svoj ego…

Tudi jaz sem zmeraj prijazna in spustim ljudi naprej, če imajo artikel, dva, na primitivizem pa pač ne moreš reagirat kot ghandi. In postavljat košaro, potem pa letat po trgovini, je primitivizem.

Saj ni problema, tudi jaz, ko vidim, da ima človek en sam artikel, mu ponudim, naj stopi pred menoj.
Samo kadar gre pa za osebo, ki ignorira vse ostale in ne pozna osnovnega bontona, ji pa prav z veseljem porinem košaro vstran. Ne zaradi tega, ker ne bi mogla počakati, ampak ker ne prenašam takšnega folka.
Se pa ve, da so to dejansko primitivci brez olike in kulture, vidiš po reakciji. Namesto da bi se opravičili, ker s svojo košaro ovirajo ostale, se potem še vsajajo in napadajo, sveto prepričani, da imajo prav.

Hm težko reči kaj bi naredila ker se mi kaj takega še nikoli ni zgodilo. Najbrž bi debelo gledala kam gre ženšče iz vrste. Čeprav po skladiščih ne hodim nakupovat, v mečkatoriju se mi pa to še ni zgodilo. Niti v šparu ali tušu ne. No če bi videla da si bable ogleduje oblačila medtem ko jaz čakam bi pomojem prestopila tisto košaro in šla naprej.

Stojim v vrsti ,bolj se pomikam naprej bolj mi starejši gospod piha v vrat,pomaknem se naprej, on pa za mano.Skrajno moteče.Na pošti pa sem se dobesedno pobrala z vrste,ker res ne morem prenašat,a se to res samo meni dogaja?da mi moški stojijo tik za ritjo?Kakor je nekdo od zgoraj lepo napisal,neka distanca pa zares obstajo tudi,ko čakaš v vrsti.In seveda,preskočim košaro,ki nimala lastnika.Rade volje pa dam prednost starejšim.

postavim košaro in tistemu ki je za mano, prosim, naj mi košaro potiska z nogo naprej, medtem ko jaz ponavadi grem nazaj do mleka in jogurtov..to govorim za hofer..

Jaz stojim v vrsti. Še nikoli v življenju mi ni padlo na kraj pameti, da bi namesto mene v vrsti stala košara oz. voziček in na živce mi gredo heroji, ki to prakticirajo. Če naletim na takšne falote, ponavadi enostavno stopim okoli in začnem zlagat stvari na pult, če pa potem kdo teži, pa z ogabno osladnim nasmeškom in glaskom rečem ‘jooooj, se RES oproščam, vendar vas SPLOH ni bilo videti v vrsti, oh joj’ in to je to.

Me pa znatno bolj razjezijo bedaki, ki mi vozičke rinejo v gležnje. Ponavadi so to penzionisti, ki so jezni na vse ‘tamlade brez olike’.

A daj no. Pa ravno penzionisti, pa jezni so na mlade…. zakaj že? Ker so mladi?? Imaš ti kakšne težave?? Da pa starejši človek nima več takega občutka, tudi za radaljo ne, ti pa ni padlo na pamet?? Ko ti pa, kot nad teboj piše, en zelenec svoje orodje potiska v rit, ti pa paše??

Košaro brez lastnika se z malo zlobe lahko dopolni s kakimi čokoladkami, cigareti, kondomi…pa malo se jih spodaj zabrska, da je presenečenje potem še večje 🙂

A daj no. Pa ravno penzionisti, pa jezni so na mlade…. zakaj že? Ker so mladi?? Imaš ti kakšne težave?? Da pa starejši človek nima več takega občutka, tudi za radaljo ne, ti pa ni padlo na pamet?? Ko ti pa, kot nad teboj piše, en zelenec svoje orodje potiska v rit, ti pa paše??[/quote]

Poglej, kadarkoli mi je kdo tiščal voziček v noge, je bil penzionist. In ne mi govorit, da ne vedo, kaj počnejo, ko te pri rinjenju vozička naprej še gledajo v oči, češ ‘reci kaj, če upaš’. Ne razumem pa tistega s potiskanjem orodja v rit in zelenci. Kaj ima to veze z oliko v trgovinah?

Če je pred mano košara, vem da je nekdo pred mano. SImple! če pa je pred mano košara in prodajalka čaka, pa pogledem, če ni nikogar, ki bi hitel , potem pač dam stvari, da mi jih računa. Mislim, da ni potrebno delati težav! Saj mnogokrat mi ljudje odstopijo prednost z enim ali dvema stvarema. In zakaj ne bi malce popustil ? Mar ti ni tisti potem hvaležen, da nisi ga izrinil? Logika je taka, da ti treba da si zraven artiklov na traku, In tudi ne zamerim, če me nekdo z vozičkom malce v tazadnjo. Pa kaj?

New Report

Close