Starševski čvek

vaši najljubši piškoti?

Default avatar
Kateri so vaši najljubši kupljeni piškoti?

Jaz sem zadnjič iz čiste nostalgije vzela piškote Paris, pa sem fuuuul razočarana. Kateri so vam všeč?
Default avatar
Mi smo doma res ljubitelji keksov takšnih in drugačnih, ampak najbolj od vseh so nam top linški piškoti. Točne znamke ti žal ne znam povedat, ker jih ponavadi kupim od različnih pekarne, vsekakor pa ne kakšne Mercatorjeve ali bog ne daj tuševe, hoferjeve,...
Default avatar
Jaz mam najraje kukije, ki mi jih stalno ponujajo internetne strani.
Default avatar
Skutini polmeseci/žepki, z marmelado, ki jih naredim sama.
Sem si pa tudi ajz zadnjič, po ne vem koliko letih, zaželela Paris. Razočarana. Skoraj prazna škatla in slabši, kakor se spomnem.
Default avatar
Pri nas je "Domačica" še vedno taglavna.

Drugače pa so mi všeč skoraj vsi piškoti podjetja Bahlsen. Najbolj pa njihove cimetove zvezdice.

lp, ela s
Default avatar
Makroni - posebni kupljeni ( najraje originalni Luxemburgerli Sprungli ali Pierre Hermes, od slovenskih pa samo tisti iz čokoladnega ateljeja Dobnik) ali doma narejeni, taposebni, dvobarvni, tudi slanih okusov, ne samo sladki.

Drugih piškotov ne jem, sploh ne kupljenih industrijskih, jem pa še najraje pralineje -iz temne grenke čokolade, ali pa bele, tudi od Dobnika, pa švicarski Sprungli seveda, pa Lindt - ne maram preveč sladkih in iz mlečne čokolade..
Default avatar
Manner napolitanke - trenutno oz. zadnjih nekaj mesecev. Domačica tudi, če napolitank ni.
Sicer pa imam najrajši temno čokolado, ja, Lindtove so fajn.
Default avatar
Polnozrnata Domačica s pomarančo je dobra, Manner napolitannke, Loacker piškoti so fuuul dobri ampak preveč dragi...ma se ne spomnem, nimam najljubših, vse kar je sladko mi je dobro :)
Default avatar
kekkss je napisal/a:
Pa vendar so Mercatorjevi edini, ki so res dobri (od kupljenih). Sem preizkusila že čisto vse, pa so vsi nekaj trdi in marmelada se kar vleče, Mercatorjevi so pa zelo podobni vrhniškim, ki sem jih cca 10 let nazaj kupovala v njihovi pekarni.Ker linški mora biti tak, da se v ustih raztopi kar sam od sebe, ne, da ga grizeš:))
Default avatar
skoraj vse je napisal/a:
Se ti splača v Loacker industrijsko prodajalno v Bolzano zapeljat -30-70% ceneje, kot po trgovinah, izbor asortimana mnogo večji kot po naših trgovinah in stvari, ki jih pri nas sploh ni, čokolatini na kg, pa kupiš na zalogo, pa še lep izlet naredite v Bolzano -Bozen :)
Default avatar
tukič je napisal/a:
Tisti, ki me še čakajo. Sicer jih pa videt ne morem.... vse pojem;-)
Svet je pisan in lep...
Default avatar
LINŠKE OČI IZ HOFERJA SO OK
Default avatar
Loacker na zalogo :) je napisal/a:
Bi res kdo sel do Bozna sam zato, da nakupi piskote za domaco uporabo po znizani ceni? Uff..
Default avatar
a to res? je napisal/a:
Tisti SLovenci, ki gremo na družinske izlete planirano in spoznavat sosednje države podrobneje in dlje kot do Hrvaške, pa bližnje avstrijske ( Celovec, Gornja Radgona) ali pa Italijanske meje ( Trbiž Trst), z veseljem. Na izlet z družino, na počitnice za nekaj dni. So tako lepi kraji tam, da se ti niti ne sanja, ljudje prijazni, samo da greš malo iz te Slovenije, kjer so ljudje zelo namrščeni, piolovski in uffajoči ! In spotoma še nakup opraviš, pa razveseliš sorodnike in še svoje omare z zalogo!
Default avatar
prijetno s koristnim je napisal/a:
ce so v Sloveniji ljudje zelo uffajoci pazi in ne hodi prevec v Bozen, da se ne srecava :-)) Lepi kraji, se strinjam.
Default avatar
prijetno s koristnim je napisal/a:

In kako potem zdržiš v Sloveniji med namrščenci, uffajočimi in pikolovskimi ljudmi?
Default avatar
morala se boš preseliti je napisal/a:
Z užitkom - najblj pa ko take preberem, ki jih napišete ti in tebi podobni, ki jim gre to v nos in ne morejo zdržat, da se ne oglasijo. črvvvv pa črviči v njih....
Default avatar
zame še vedno zakon spekulas piškoti.

od slščičarskih dobrot pa išlerji
Default avatar
jaffa