Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek prijava na delovno mesto z višjo izobrazbo, kot je zahtevana..te sploh upoštevajo??

prijava na delovno mesto z višjo izobrazbo, kot je zahtevana..te sploh upoštevajo??

prijavila bi se na delovno mesto na sodišče, zahtevana stopnja izobrazbe je peta, srednja šola, jaz bi se prijavila z sedmo stopnjo, univerzitetno..ima smisel, ali upoštevajo samo tiste, ki imajo ustrezno izobrazbo..se pravi tistih z višjo od pete sploh ne pridejo v poštev..

Ne prideš v poštev.
Kar objavijo v razpisu, tega se držijo, kot pijanec plota.
Žal tako je.

Kaj pa, če bi recimo “zamolčala” sedmo stopnjo? Pač napišeš, da imaš V. stopnjo… Sprašujem na splošno, čeprav sem nagovorila avtorico. A to kaj preverjajo?

nova
Uredništvo priporoča

Z višjo izobrazbo, kot je zahtevana, še vedno ustrezaš pogojem.

moj brat je enkrat za eno delovno mesto to naredil, namesto 7 je napisal da ima srednjo da je tehnik..takrat so ga vzeli, samo tu na sodišču se jaz niti ne bi upala že v štartu si nekaj izmislit..

Če si naredila srednjo šolo, imaš peto stopnjo izobrazbe. Pogojem zadoščaš. Ničesar si nisi izmislila.

Saj se nič ne lažeš. Pogoj je 5. stopnja in to imaš. Ostalega ne pišeš. Dokažeš, da imaš 5. stopnjo izobrazbe, ostalo jih ne zanima. Kot jih ne zanima, ali znaš tudi korejščino in kitajščino. Plačan si potem tudi za 5. stopnjo izbrazbe.

Če pišeš življenjepis po muštru in tam piše najvišja zaključena izobrazba, se ne moreš zlagat. Če pa hočejo samo dokazila, da ustrezaš pogojem, pa se ne boš čisto nič zlagala, če boš priložila samo srednješolsko spričevalo.

Pogojem sicer ustrezaš, ampak težko verjetno, da te bodo vzeli. Ampak na tvojem mestu bi vseeno poskusila, včasih pa vseeno uspe.
Ne vem kako mislite, da se da skriti izobrazbo? Na razgovoru te izprašajo vse mogoče.
Recimo, da je vprašanka 25letnica brez delovnih izkušenj. Kaj bo odgovorila na vprašanje kaj je počela po SŠ?
POdakte o izobrazbi imaš drugače vpisane tudi v delovni knjižici oz. kar je pač sedaj namesto tiste sive knjižice.
Dejstvo pa je, da avtorica izpolnjuje pogoje in priloži preprosto tisto, kar zahtevajo. Torej ne prilaga diplome. Večinoam nočejo vzeti bolj izobraženih, ampak včasih se pa vseeno zgodi in imaš srečo. Tako, da posksusiti je vredno.

Sem delala v kadrovski službi v državni upravi.
Grozljivo je, kako malo ljudi, ki kandidira za razpisana mesta zna brati pogoje.
Razpisano mesto točno določa kakšni kandidati se iščejo… in tudi take prijave se potem resno upošteva. Druge se samo evidentira.
Primer: iskali smo administrativnega delavca s V stopnjo administrativne ali splošne smeri. V treh dneh razpisa se je javilo cca 20 oseb s takšno stopnjo in cca 160 oseb z VI, VII in VIII stopnjo (doktorji, magistri, profesorji, znanstveniki itd. itn… ) iz cele Slo, tudi več kot 250 km oddaljenosti (brez zaznamka, da bi se v primeru službe preselili v bližino kraja delovnega mesta).
Nekaj vlog je bilo od nezaposlenih, večina pa zaposlenih na različnih delovnih mestih.

Zdaj pa ne vem ali se nekateri norčujejo ali res ne razumejo…

Ožji izbor smo naredili po kriterijih v razpisu (izobrazba, izkušnje, pridobljena znanja, …) potem smo dali prednost nezaposlenim in tistim iz bližine.

Tako da zelo zelo oddaljeni in tisti s previsoko (ali prenizko) izobrazbo avtomatično odpadejo.
Če nekdo zamolči podatek, ki je del pogoja se mu bo to prej ali slej “maščevalo”, saj pomeni da ni pošten.
Če iščemo nekoga s V stopnjo – to pomeni s V. stopnjo NE VEČ, NE MANJ.
Le v primeru, da ne bi bilo kandidatov (kar je v zadnjih letih nemogoče) se razširi izbor kandidatov na druge primerne).

Tko nekako je v praksi

Ti smatraš, da se norčujejo. Resnica je pa ta, da so magistri, diplomanti pripravljeni delati za 5. ali celo nižjo stopnjo.
Ne, niso nepismeni, še kako pismeni so in še kako si želijo službo, čeprav pri ljudeh, ki so taki zatiralci, da jim ni jasno, da se človek ne norčuje, ampak, da si resnično, ampak res resnično želi službe, zato se še na tkao bedno delovno mesto prijavi.

OK, razumem, da zavrnete nekoga, ki ima višja stopnjo, predhodno pa ima srednjo šolo neke naravoslovne smeri.
Nimate pa osnove za zavrnitev nekoga, ki ima npr.srednjo ekonomsko šolo in je potem študiral naprej. Res ima višjo izobrazbo, kot je zahtevana, ima pa tudi izobrazbo, ki jo želite. In pripravljen je delat za izobrazbo, kot jo želite.

Ti smatraš, da se norčujejo. Resnica je pa ta, da so magistri, diplomanti pripravljeni delati za 5. ali celo nižjo stopnjo.
Ne, niso nepismeni, še kako pismeni so in še kako si želijo službo, čeprav pri ljudeh, ki so taki zatiralci, da jim ni jasno, da se človek ne norčuje, ampak, da si resnično, ampak res resnično želi službe, zato se še na tkao bedno delovno mesto prijavi.[/quote]

Ja, želi si službo, jasno – kaj misliš, da to kadrovnikom ni razvidno ali kaj? Samo to ni delodajalčev problem – nekdo s previsoko izobrazbo bo na takem delovnem mestu samo ‘vedril’ in čakal na prvo priliko, da pobegne drugam, v ustreznejše pogoje. Tega vidika pa ne vidite, a?

Delodajalec bo vložil nekaj v tega delavca, se ukvarjal z njim – da ga bo po nekaj letih zgubil, ker bo delavec našel ustreznejše delo ali pa tako stagniral na tem delovnem mestu, da od njega tako nič ne bo. Nekdo, ki je preveč kvalificiran, tudi ne ustreza – ker se mu začne kisat in se mu vse skupaj že zdi neumno. Nehajte s temi lajnami, da kao kako bi vsak delal vse – ja, na začetku, samo da dobi službo in morda celo resno misli, a po nekaj letih dela, ki ne ustreza tvoji intelektualni ravni, se ti začne mešat.

Govorim iz lastnih izkušenj, tudi sama sem zaposlena na takem delovnem mestu, ki je nižje od moje izobrazbe – na srečo me šef razume in mi dovoli, da sem precej kreativna. A za druga delovna mesta pri nas vem, kako zaposlujejo, ko se koga išče: previsoka izobrazba – adijo. In jih čisto razumem, ker kaj bodo s takim? Pri nas je treba delavca še posebej izučiti za določena opravila – kaj, ravno se bo naučil in potem ugotovil, da je našel drugo priložnost in spokal? Kaj naj delodajalec s takim človekom, za katerega že v štartu ve, da ni za ta posel?

Ne da se iti v službe samo ‘vedrit’. In to bi vsi ti ‘intelektualci’ v resnici radi storili. Šli nekam prevedrit. Da ne bo pomote – sem sama intelektualka, imam univerzitetno diplomo in tudi v prostem času počnem zahtevna intelektualna dela. A mi je popolnoma jasno, kako stvari stojijo pri delodajalcih.

Problem je v tem, ker se intelektualcev ne da ‘vnovčit’ – pa so zelo vnovčljivi. Samo za take službe ni razpisanih mest. Samo to je druga zgodba. Na tem mestu razpravljamo o ustreznosti stopnje izobrazbe – in ja, tudi iskalci boste morali malo delodajalce razumet, ne pa samo jamrat in idealizirat, da kako ‘blazno in resnično, iz srca si želite službe’. Ja, seveda si jo, kdo si jo pa ne – a to še ne pomeni, da zanjo ustrezate. To je realnost in malo se boste morali pa tudi vi postaviti v kožo koga drugega. odrasel človek naj bi zmogel razumeti obe strani, ne pa samo ko en froc joka in cepeta, kako njega nihče ne razume.

OK, razumem, da zavrnete nekoga, ki ima višja stopnjo, predhodno pa ima srednjo šolo neke naravoslovne smeri.
Nimate pa osnove za zavrnitev nekoga, ki ima npr.srednjo ekonomsko šolo in je potem študiral naprej. Res ima višjo izobrazbo, kot je zahtevana, ima pa tudi izobrazbo, ki jo želite. In pripravljen je delat za izobrazbo, kot jo želite.[/quote]

Seveda imajo osnovo – kot sem opisala zgoraj. Boste morali to že enkrat dojet. Nekdo s previsoko izobrazbo bo z enim učem stalno gledal za boljšo, njemu ustreznejšo ponudbo. To so dejstva, zato nehajte pesnit.

Nimajo zakonske osnove, da tako prošnjo zavrnejo samo zaradi previsoke izobrazbe. Ker prijavljeni ustreza razpisnim pogojem, če ima narejeno srednjo šolo ustrezne smeri.

Ja, želi si službo, jasno – kaj misliš, da to kadrovnikom ni razvidno ali kaj? Samo to ni delodajalčev problem – nekdo s previsoko izobrazbo bo na takem delovnem mestu samo ‘vedril’ in čakal na prvo priliko, da pobegne drugam, v ustreznejše pogoje. Tega vidika pa ne vidite, a?

Delodajalec bo vložil nekaj v tega delavca, se ukvarjal z njim – da ga bo po nekaj letih zgubil, ker bo delavec našel ustreznejše delo ali pa tako stagniral na tem delovnem mestu, da od njega tako nič ne bo. Nekdo, ki je preveč kvalificiran, tudi ne ustreza – ker se mu začne kisat in se mu vse skupaj že zdi neumno. Nehajte s temi lajnami, da kao kako bi vsak delal vse – ja, na začetku, samo da dobi službo in morda celo resno misli, a po nekaj letih dela, ki ne ustreza tvoji intelektualni ravni, se ti začne mešat.

[/quote]

Očitno nisi tako razgledana, da bi dojela poanto. Obesila sem se na stavek, kjer piše o tem, da se prijavljeni NORČUJEJO. Štekaš zdaj? Verjetno ne.
Drugače pa, če smo že pri tem, delodajalci večinoma razpišejo za eno leto. Torej, ga bodo tako ali tako sterali.
Kaj pa vlagajo delodajalci? Na sodišču bolj malo. Ni kakih izobraževanj. Dobiš le plačo, nizko seveda, če nisi sodnik, ki jo moraš pa seveda zaslužiti. Misliš, da ta diplomant ne bi zaslužil tistih 700€ plače ali še manj, kolikor bi dobil? Da bi po tvoje samo vedril?
Ne boš verjela, kar veliko nas je takih, ki že leta delamo na delovnih mestih, kjer bi bila dovolj dosti nižja izobrazba. Tako pač je danes. Delaš, kar dobiš. Ne glede da je to par stopenj pod tvojo izobrazbo. Ja, po več let tako delamo.

Ja, želi si službo, jasno – kaj misliš, da to kadrovnikom ni razvidno ali kaj? Samo to ni delodajalčev problem – nekdo s previsoko izobrazbo bo na takem delovnem mestu samo ‘vedril’ in čakal na prvo priliko, da pobegne drugam, v ustreznejše pogoje. Tega vidika pa ne vidite, a?

Delodajalec bo vložil nekaj v tega delavca, se ukvarjal z njim – da ga bo po nekaj letih zgubil, ker bo delavec našel ustreznejše delo ali pa tako stagniral na tem delovnem mestu, da od njega tako nič ne bo. Nekdo, ki je preveč kvalificiran, tudi ne ustreza – ker se mu začne kisat in se mu vse skupaj že zdi neumno. Nehajte s temi lajnami, da kao kako bi vsak delal vse – ja, na začetku, samo da dobi službo in morda celo resno misli, a po nekaj letih dela, ki ne ustreza tvoji intelektualni ravni, se ti začne mešat.

[/quote]

Očitno nisi tako razgledana, da bi dojela poanto. Obesila sem se na stavek, kjer piše o tem, da se prijavljeni NORČUJEJO. Štekaš zdaj? Verjetno ne.
Drugače pa, če smo že pri tem, delodajalci večinoma razpišejo za eno leto. Torej, ga bodo tako ali tako sterali.
Kaj pa vlagajo delodajalci? Na sodišču bolj malo. Ni kakih izobraževanj. Dobiš le plačo, nizko seveda, če nisi sodnik, ki jo moraš pa seveda zaslužiti. Misliš, da ta diplomant ne bi zaslužil tistih 700€ plače ali še manj, kolikor bi dobil? Da bi po tvoje samo vedril?
Ne boš verjela, kar veliko nas je takih, ki že leta delamo na delovnih mestih, kjer bi bila dovolj dosti nižja izobrazba. Tako pač je danes. Delaš, kar dobiš. Ne glede da je to par stopenj pod tvojo izobrazbo. Ja, po več let tako delamo.[/quote]

Napaka: sem zelo razgledana, bolj kot si sploh lahko predstavljaš, zato svoje odgovore podajam celostno in se ne vtikujem v posamezne besede. Odgovorila sem na ves tvoj sestavek o tem, kako ljudje iščejo službe tudi z nižjo stopnjo izobrazbe in podala vidik delodajalca. Temu se reče kompleten in celosten odgovor. Poleg tega mi je jasno, da je bila beseda ‘norčevati’ pri zgornji avtorici mišljena sarkastično. Dojemanje sarkazma je znamenje inteligence – kjer moraš ti še marsikaj naredit.

Za ostala tvoja pesnenja pa mi ni mar, ker ponavljaš nekaj, kar je vsem jasno, ob tem se pa delaš, kot da si edina, ki to ve. Še eno znamenje omejenga uma. Hkrati tudi prebereš ne, kaj sem napisala – tudi jaz že leta delam na delovnem mestu, ki je nižje od moje izobrazbe in sem to jasno navedla.

Skratka, nisi ravno sogovornik na nivoju, ne dojemaš dobro, ne zajameš celote odgovora in ne poslušaš pa še patetična si. Zato – škoda časa. lp

Tarinka, če si tako super razgledana, inteligentna, da jaz seveda nisem na tvojem nivoju, mi prosim razloži zakaj imaš tako potrebo, da žališ ljudi na netu?
Se bolje počutiš, če ponižuješ ljudi?

Dejstvo je, da tista, ki je pisala, da se kandidati norčujejo s prijavami, očitno nima pojma o situaciji na trgu dela.
Sicer pa tudi ti sama sebi negiraš. Kako si pa potem ti dobila službo,kjer imaš preveč izobrazbe, če je tako neumno se prijavljati na take razpise? Tebi je očitno uspelo. Zakaj še komu drugemu ne bi? Dejstvo je, da je malo verjetno, da jo bodo vzeli avtorico, ni pa nemogoče. Očitno si ti dokaz, da nekaterim uspe, čeprav imajo previsoko izobrazbo glede na razpis. Razmisli v to smer.

uuuuu kakšne floskule tuki pišete ene babe ejga!!! tipična prvo ona ko je bila neka kadrovnica. kva boš ti pijavka, parazit babji, šefofa ljubica, kva bos ti komlčarka lažnica lapala ejga o pravilih.?? dej bot raj tih!! pa se spravi neki resnega devat!!! da te ni sram ta umazan gobec sploh odpirat. kadrovnik je lahko izkljucno samo tisti , ki je največji prasec, pokvarjen in smrdljiv!!! ja?? pola pa o avtorici ki neki bluzi in se na pol hvali da ima uni izobrazbo. s tvojo uni smrdljivo izobrazbo , si ti lahko rit obrišeš. nil ni vredan v razvitem svetu, zapomni si to. če bi ti naredila uni z povprečjem 10 bi vsaj to lahko neki nalozila. sedaj ap si komaj spacala to pa nič drugega v laifu. če bi kaj drugega v laifu spacala, pol bi dobro vedela, da vsi ljudje niso isto spsobni in da nekateri NISO SPSOBNI naredit uni ali vs?? in če je napisan oda zadostuje 5 stopnja je to to. lahko se prijavis to pa je tudi vse. kva zdaj jokas? pa če mislsi da si tak spsobna pa isci v svoji izobrazbi sluzbico. al kot bi ti rekla nazivu išči zaposlitev. ker v iUNI smrduhi ne delate ampak opravljate delo. prokleta naduta nespsobnica. samo v nasi drzavi lahko igras na to karto da is pa spacala uni, nikjer drugje. ze v sosednji AT, ti je ni priznali. bi rabila še 2. letnika naredit in še 2 leti bit zaposlena n delovnem mestu za tvojo izobrazbo in potme bise komaj imenovala, uni dipl. ing mnečesa pač. verjetno kakšne ekonomije ali prava. tuntika ena. ti še za metlo nisi. jaz bi ti v svoji firmi prvo dal pometat pa mogoče kafe kuhat. če bi se izkazala z metlo. razvajenka pola vsega. smrdiš od lenobe smrdiš.

Nesramno in žaljivo pisanje. Moderatorji, kje ste?

Prijaviš se lahko, imaš pravico. V življenjepisu napiši o sebi tudi doseženo izobrazbo. Ni prav, da lažeš, oziroma, da napišeš, da imaš končano samo srednjo šolo.
Verjetno na sodišču potrebujejo strojepisko ali vodjo pisarne (domnevam). Na tvojem mestu bi šla osebno in bi iskreno povedala, da imaš univerzitetno izobrazbo, da pa si te službe zelo želiš in da si jo pripravljena opravljati z veseljem.
.
Dvomim pa, da bodo na sodišču sprejeli nekoga, ki ima univerzitetno izobrazbo za tako delo, saj se zavedajo, da bi ob prvi priliki zamenjala službo – to so dejstva.
Srečno in lep pozdrav.

OK, razumem, da zavrnete nekoga, ki ima višja stopnjo, predhodno pa ima srednjo šolo neke naravoslovne smeri.
Nimate pa osnove za zavrnitev nekoga, ki ima npr.srednjo ekonomsko šolo in je potem študiral naprej. Res ima višjo izobrazbo, kot je zahtevana, ima pa tudi izobrazbo, ki jo želite. In pripravljen je delat za izobrazbo, kot jo želite.[/quote]

Seveda imajo osnovo – kot sem opisala zgoraj. Boste morali to že enkrat dojet. Nekdo s previsoko izobrazbo bo z enim učem stalno gledal za boljšo, njemu ustreznejšo ponudbo. To so dejstva, zato nehajte pesnit.[/quote]

A tisti z ustrezno izobrazbo pa ne bodo gledali za čim boljšim? Bodo zabetonirani tu za vse večne čase?

Iz prve roke ti povem, napiši da imaš tako izobrazbo kakršno zahtevajo, nihče ne bo preverjal in se ne oziraj na tiste, ki tukaj kar nekaj bluzijo, le tako utegneš dobiti službo.

Tole je pa tipicno okosteneli slovenski pristop. Nisem vedela, da se obstaja.

Sem enkrat poslala prošnjo v JU, kjer je bila zahtevana V. stopnja. Pa me je klicala kadrovnica, da sem v ožjem krogu, vendar če se zavedam, da tam ni možnosti napredovanja in da glede na stopnjo ne bom pridobila izkušenj, ki bi jih za svojo stopnjo rabila.
No vseeno sem šla delat, bila sprejeta in vseeno mi je bila dobra odskočna deska.

New Report

Close