Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek cepljenje proti HPV

cepljenje proti HPV

Pozdravljeni, moji enajstletni hčeri so v šoli “napovedali”, da bodo imeli cepljenje proti HPV, vendar moramo starši podpisati. Mnenja glede tega cepljenja so zelo različna, sploh na forumih so precej proti. Meni se malo čudno zdi, če ni nobenega rizika (kot trdijo dohtarji in ZZSR), zakaj moramo starši potem sploh podpisati odobritev, saj za obvezna cepljenja v prvih letih otrokovega življenja pa ni bilo potrebno nobenega podpisa. Aja – tisto je bilo obvezno, sedaj je pa prostovoljno… Prosim, če se oglasijo samo tisti, ki poznajo zadevo in povedo svoje mnenje ali izkušnje. Hvala.

Joj, spet ta tema (bila je že včeraj ali predvčerajšnim in že takrat ni šlo brez krega in grdih besed).

V glavnem- jaz sem svojo hči dala cepiti (tri leta nazaj) in ni imela nobenih stranskih učinkov. Če bi se morala še enkrat odločiti, bi se enako.

jaz je ne bom dala..ti pa kakor češ..in jaz se ne odločam na podlagi mnenj tu gor..

Imam dve hčeri in nisem nobenedala cepit. Nihče ti ne zagotavlja, da bo cepivo delovalo, saj ščiti le proti nekaj vrstam tega virusa jih je pa veliko. Poleg tega virusi mutirajo in se spreminjajo in do takrat, ko bo tvoja hči okužena, če sploh bo, bo že virus stokrat mutiral in se spremenil. To govorijo tudi zdravniki, ne samo mi laiki. Tako, da je to cepljenje samo podpiranje farmacevtskih lobijev, ne pa prava zaščita. Da o stranskih učinkih teh cepiv, ki jih ni malo in so zelo škodljivi, niti ne govorim. Mislim, da boš naredila več, če boš hčer poučila o zdravi spolnosti, brez pogostega menjavanja partnerjev, skratka jo ozavestila glede tega. To bo zagotovo bolj pomagalo kot to cepivo.

Evo ti je že ena odgovorila.

Mislim, da boš naredila več, če boš hčer poučila o zdravi spolnosti, brez pogostega menjavanja partnerjev, skratka jo ozavestila glede tega. To bo zagotovo bolj pomagalo kot to cepivo.

Hvala za odgovore. Tudi jaz se bolj strinjam s “Sisis”, res nisem naklonjena podpiranju teh farmacevtskih lobijev na račun zdravja ljudi…
Lp

Stara 25 in ravno odsla na prvi odmerek. Virus lahko mimogrede dobis, sploh v teh casih, ko ni vec zvestobe in podobno. Tudi, ce jo bos naucila, naj ne menjava partnerjev ( kar je mimogrede totalna bedarija, saj na prvo zogo ne bo spoznala “pravega” ), tip jo lahko prevara, stakne virus in ga podari tvoji hceri.
Jaz se moram cepit zaradi svoje bolezni (dializa), ce bi imeli vcasih v soli to moznost, verjamem da bi starsi poskrbeli za mojo varnost v tej smeri.
Menim, da mame zivite v pravljici, vase hcere bodo vse tipi topi, … Zivljenje se spreminja, prav tako mladina. Malo pameti v glavo, nismo vec v 19 stoletju! In poglejte malo na splet koliko ljudi ima samo v Sloveniji ze ta virus.
Lahko si das samo francoza z okuzeno osebo, pa si tam 🙂 saj se ne prenasa samo z krvjo, temvec z vsemi telesnimi tekocinami. Kakorkoli se boste odlocili.. Saj ima punca moznost ceplenja tudi kasneje, ampak takrat bo za to odstela okoli 200€. Kar pa se nekaterim zdi drago~dokler so zdravi 😉

US (ameriska) Food and Drug Administration, ki odobri ali zavrne zdravila ne preverja ucinkovitosti cepiva. Do sedaj se niso opazili zmanjsanja raka na maternicnem vratu pri cepljenih zenskah, ceprav je cepivo v uporabi ze 7 let.

Tudi v Mercku, proizvajalcu Gardasila, so priznali, da je tovrsten rak izredno redek, in da se 70{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} okuzb z HPV pozdravi samih od sebe, 90{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} pa v 2 letih.

Japonska vlada je lani prenehala priporocati cepljenje zaradi stranskih ucinkov, in morajo po novem vsi zdravniki pred cepljenjem povedati, da vlada ne priporoca cepljenja.

Haha. Dej od kje ti te številke? Zihr iz kakšne zelo verodostojne spletne strani ala 24ur ali wikipedija:)

Haha. Dej od kje ti te številke? Zihr iz kakšne zelo verodostojne spletne strani ala 24ur ali wikipedija:)[/quote]

Zdravstveni center McKinley, Univerza Illinois, ZDA.

(McKinley Health Centre at University of Illinois, Illinois, US)

Jaz svoje hčerke nisem dala cepiti, ker sem mnenja, da to ni varno. Cepivo menda varuje samo pet let in to še samo pred dvema vrstama virusov HPV, le-teh pa naj bi bilo 16.
Ob vsem tem se še resno vprašam–ali imajo otroci med 10 in 15 letom že spolne odnose, da bi se lahko okužili. Jaz pravim, da to ni normalno, niti se mi ne zdi potrebno.

Zdravniki in farmacevti vedno predstavljajo samo pozitivne plati nekega cepiva, negativnih pa nikoli.

Sicer pa preden se odločiš, si preberi tudi tole.

Lansko leto smo cepili moji takrat 11 letni dvojčici.Brez problemov,nobenih reakcij.

Na žalost nekatere pa imajo resne stranske učinke ,tudi v Sloveniji:http://www.24ur.com/18-letnica-trdi-da-je-zaradi-cepljenja-proti-virusu-hpv-koncala-na-vozicku.html.Gospa iz Ivz-ja trdi da jih ni,seveda če jih ne vpišejo.

New Report

Close