Forum.Over.Net

Starševski čvek

Postavite nemogoče vprašanje in dobili boste neverjetne odgovore! Anonimno in brez registracije. Največje slovensko virtualno mesto. Če ni objavljeno v tem forumu, se ni zgodilo!

Javna tribuna: Nezgodna zavarovanja otrok in mladine

Default avatar

AnjaV

Dobrodošli!

Začenjamo pogovor s strokovnjakom za nezgodna zavarovanja iz Zavarovalnice Triglav.

Mitja Favai, lepo pozdravljeni.

Uporabniki MON-a izkoristite priložnost in ugotovite:

Kaj točno krije nezgodno zavarovanje in kaj pomenijo izrazi na zavarovalni polici?
Kako zavarovati otroka, ki je aktiven športnik?
Kakšna kombinacija kritij je najbolj primerna?
Kaj pomeni progresivno izplačilo premije v primeru trajne invalidnosti?
Kaj vključuje novo zavarovanje Nezgoda komplet?

Vabljeni, da sodelujete z vprašanji in potrudili se bomo, da boste dobili odgovor na vprašanje.

Pozdravljeni in dobrodošli na Med.Over.Net.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
Anja V.

Potovanja.Over.Net
Forumi
FB: Potovanja.Over.Net
Default avatar

malizavarovanec

Pozdravljeni!
Zanima me kaj mi nudi nezgodno zavarovanje za otroka, ki hodi v vrtec.
Hvala!
Default avatar

športnik_

Mene pa zanima, kako je rešeno nezgodno zavarovanje, če se rekreativno ukvarjaš z ekstremnim športom? Torej, če uradno ne treniraš ampak se ti npr. nekaj zgodi pri prostem plezanju ... A to spada pod navadno nezgodno zavarovanje ali bi moral biti kako drugače zavarovan?
Default avatar

Katka6

Ravno ta teden sva se z možem pregovarjala o tem...
Kaj je sploh nezgodno zavarovanje?
Kaj mi nudi?
Default avatar

Yo_

Mene pa zanima, kje je smisel nezgodnega zavarovanja, če se otrok poškoduje v šoli in ne dobi nikakršne odškodnine, ker šola pač dogodka ni prijavila, niti ni bil narejen zapisnik.
Default avatar

AhTiZgodaNezgota

Ali dobim odškodnino samo, če sem na bolniški ali tudi, če imam poškodbo in ne ležim v bolnici in ne grem na bolniško, ker imam pač tako delo, da lahko delam tudi z zlomljeno nogo.

Hvala lepa.
Default avatar

ZavarovalnicaTriglav

malizavarovanec je napisal/a:
Pozdravljeni!
Hvala!
Nezgodno zavarovanje predšolskih otrok krije naslednje nevarnosti:
- trajno invalidnost zaradi posledic nezgode,
- stroške zdravljenja,
- nadomestilo za bolnišnični dan,
- dnevno nadomestilo.

V primeru trajne invalidnosti zaradi nezgode se izplača zavarovalna vsota v skladu s stopnjo invalidnosti po Tabeli invalidnosti v linearnem razmerju do ugotovljene 50 % invalidnosti, nad to stopnjo pa se izplača s progresivno lestvico.

Lep pozdrav,

Mitja Favai
Default avatar

Nčjasn

Zakaj me neprestano gnjavijo iz različnih podjetij, da je prišlo do nekih sprememb na področju zavarovanja in je to treba urediti in če imam čas jutri, da bodo prišli kar domov in vse uredili, a sploh nimam pri njih sklenjenega zavarovanje?
Default avatar

ZavarovalnicaTriglav

športnik_ je napisal/a:
Mene pa zanima, kako je rešeno nezgodno zavarovanje, če se rekreativno ukvarjaš z ekstremnim športom? Torej, če uradno ne treniraš ampak se ti npr. nekaj zgodi pri prostem plezanju ... A to spada pod navadno nezgodno zavarovanje ali bi moral biti kako drugače zavarovan?
V danem primeru gre za rekreativno udejstvovanje v športu, za kar ni potrebno dodano zavarovanje športnih rizikov. Kot rečeno so te nevarnosti krite s sklenitvijo "navadnega nezgodnega zavarovanja".

Lep pozdrav,

Mitja Favai
Default avatar

395KartiNec

ZavarovalnicaTriglav je napisal/a:
malizavarovanec je napisal/a:
Pozdravljeni!
Hvala!
Nezgodno zavarovanje predšolskih otrok krije naslednje nevarnosti:
- trajno invalidnost zaradi posledic nezgode,
- stroške zdravljenja,
- nadomestilo za bolnišnični dan,
- dnevno nadomestilo.

V primeru trajne invalidnosti zaradi nezgode se izplača zavarovalna vsota v skladu s stopnjo invalidnosti po Tabeli invalidnosti v linearnem razmerju do ugotovljene 50 % invalidnosti, nad to stopnjo pa se izplača s progresivno lestvico.

Lep pozdrav,

Mitja Favai
Ampak kot vem, stroške zdravljenja krije zdravstvo, dnevno nadomestilo naj bi bilo pa zeloooo majhno.
Se sploh splača zavarovat???
Default avatar

nezgoda komplet

Kaj vse zajema Nezgoda komplet za otroka, ki obiskuje osnovno šolo? Za kaj vse je zavarovan? Npr. če pade in si poškoduje zob. Lahko podamo zahtevek?
Default avatar

Yo_

ZavarovalnicaTriglav je napisal/a:
A ni to odvisno od posameznega zavarovanja oz. ne gre avtomatično tako?
Default avatar

Taščepane

Nudite kakšne ugodne pakete, če zavarujem celo (4-člansko) družino?
Tašče seveda ne he he :)
Malo heca!
Default avatar

pustolovščina

Nčjasn je napisal/a:
Zakaj me neprestano gnjavijo iz različnih podjetij, da je prišlo do nekih sprememb na področju zavarovanja in je to treba urediti in če imam čas jutri, da bodo prišli kar domov in vse uredili, a sploh nimam pri njih sklenjenega zavarovanje?
Pri nas smo se naučili, če zazvoni stacionarni telefon se oglasimo v ita ali fra jeziku ... Sčasoma nimamo več klicev takšnih in drugačnih ponudnikov.
Mogoče ideja ...
Default avatar

ZavarovalnicaTriglav

Katka6 je napisal/a:
Ravno ta teden sva se z možem pregovarjala o tem...
Kaj je sploh nezgodno zavarovanje?
Kaj mi nudi?
Nezgodno zavarovanje je ena od oblik zavarovanja, ki nudi predvsem finančno varnost v primeru nezgode. Krite so nevarnosti:
- nezgodna smrt pri otrocih starejših od 14 let,
- invalidnost v primeru, ko nezgoda pusti trajne posledice,
- nadomestilo za bolnišnični dan, kot denarno nadomestilo za vsak dan "nočitve" v bolnici zaradi nezgode,
- dnevno nadomestilo za vsak dan nesposobnosti obiskovanja vrtca, šole oz. fakultete. Izplača se tudi za čas, ko je zavarovanec pri pouku prisoten s šivi oz. za čas imobilizacije uda.
- stroški zdravljenja - povrnitev vseh tistih stroškov zdravljenja nezgode, ki jih mora plačati zavarovanec sam.

Lep pozdrav,

Mitja Favai
Default avatar

primer.

Primer : če si otrok zlomi roko - je upravičen do kakšne odškodnine?
Default avatar

Zas

Je pri poškodbi na javni površini ali trgovskem centru, res potreben zapisnik?
To se mi zdi kar malo nerealno. Takrat si v šoku in ne razmišljaš o tem.
Default avatar

ZavarovalnicaTriglav

Yo_ je napisal/a:
Mene pa zanima, kje je smisel nezgodnega zavarovanja, če se otrok poškoduje v šoli in ne dobi nikakršne odškodnine, ker šola pač dogodka ni prijavila, niti ni bil narejen zapisnik.
Nezgodno zavarovanje ni odgovornostno zavarovanje in kot tako ne potrebuje zapisnika oz. prijave šole. Zavarovanec sam oz. njegovi starši prijavijo nezgodo pri zavarovalnici, ki na podlagi zdravstvene dokumentacije zavarovanca oceni posledice in izplača zavarovalnino. Šola na prijavi nezgode, ki jo izpolni zavarovanec samo potrdi morebitno odsotnost zavarovanca od pouka.

Lep pozdrav,

Mitja Favai
Default avatar

progresivno izplačilo

Kaj pomeni progresivno izplačilo premije v primeru trajne invalidnosti? Primer?
Default avatar

na primeru prosim

primer. je napisal/a:
Primer : če si otrok zlomi roko - je upravičen do kakšne odškodnine?
In koliko CCA dobi za tako poškodbo.
Bi nam lahko naredili en primer:
koliko je premija
in koliko dobimo v primeru take poškodbe, kot je napisal primer.