Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Tako je v Ameriki, kjer je zasebno zdravstvo

Tako je v Ameriki, kjer je zasebno zdravstvo

Za tiste, ki si želite zasebno zdravstvo in mislite, kako boste lahko plačali vse storitve:

http://cekin.si/clanek/ko-prejmes-na-dom-nepricakovan-racun-za-103-000.html

Koliko pri nas stane operacija dishernije? In še vse fizioterapije zraven?
Artroskopija kolena stane okoli jurja, fizioterepija me je stala okoli 300-400€. Pa naj bo vse skupaj tudi 2 jurja.
Kako je lahko operacija dishernije 100x dražja? Ajde 10x dražja še zastopim, ampak 100x????
Kako lahko nekdo za 3 ure dela zasluži 100 jurjev? Sori, hudo, hudo precenjeno!

Pri nas moramo najprej urediti zdravstvo, ker je dotalno v podnu in ponižujoč do bolnikov in tudi do medicinskih sester in zdravnikov. To že vrane čivkajo vi se pa še kar obračate stran in kažete na druge.

nova
Uredništvo priporoča

Za tiste, ki si želite zasebno zdravstvo in mislite, kako boste lahko plačali vse storitve:

http://cekin.si/clanek/ko-prejmes-na-dom-nepricakovan-racun-za-103-000.html%5B/quote%5D

Dokler mi zastonj JAVNO zdravstvo s svojimi nedopustno dolgimi roki ONEMOGOČA zdravljenje, nimam nikakršnega zadržka, ta tebe in tebi podobne populistične agitatorje proti zasebnemu zdravstvu, tepem ko vola.
Imaš srečo, da se skrivaš nekje v virtuali, ker če bi sedaj s tem svojim agitiranjem bila v reali kje na dosegu moje roke, bi sedaj rabila nove zobe ….

Čisto enako, kot pa liter navadnega namiznega belega vina stane 2€, buteljka vrhunskega arhivskega pa 15.000+
http://www.wine-searcher.com/find/henri+jayer+cros+parantoux+vosne+romanee+premier+cru+cote+de+nuit+burgundy+france

Samo za zabelo, da boste vedeli koliko npr. stane zdravljenje raka – 1 ciklus kemoterapije zna biti med 20.000 in 35.000 Evri.

Pa računajte – za dosti preprost primer potrebujejo cca 5 ciklov, da niti ne govorimo o raznih obsevanjih, preiskavah, operacijah, itd…

Čisto enako, kot pa liter navadnega namiznega belega vina stane 2€, buteljka vrhunskega arhivskega pa 15.000+
http://www.wine-searcher.com/find/henri+jayer+cros+parantoux+vosne+romanee+premier+cru+cote+de+nuit+burgundy+france%5B/quote%5D

Se strinjam, ampak če nimaš namiznega belega za eno navadno nedeljsko kosilo, potem ne pokličeš buteljke vrhunskega arhivskega, ker take buteljke niti niso na razpolago na klic in za navadno nedeljsko kosilo. Se ti ne zdi?

Tisti frajer, ki naj bi (ali je že) operiral tistega malega, Reneja al kaj je že, naj bi bil edinstven strokovnjak na tem sveti ali pa vsaj en od redkih, pa bi celotno zdravljenje malega prišlo 100 jurjev.

Zakaj pa ne daste primera iz naše bližine, iz katere od zahodnevropskih držav? Tam zasebni sistem zavarovanj čisto dobro deluje – vsekakor boljše kot pri nas, je pa potem seveda malo težje se iti korupcijo, to pa našim ne diši.

Seveda ne bodo primerjali zahodno-EU zdravstvene sisteme z našim.
Kajti vsem tem provakotrjem in lažnjivcem gre le za eno. Zavajati narod, da ne bi spregledal v kako zavoženi državi živi.

Med zagovorniki VZPOREDNEGA zasebnega zdravstva ni nikogar, ki bi UKINJAL javno zdravstvo. Hočemo le umik zakonskih/birokratskih ovir za tiste zdravnike, ki bi šli raje v zasebno prakso. Zato je LAŽ, kar trdijo razni “dušebrižniki” javnega zdravstva, da je cilj ukinitev le tega. Toda danes zagovorniki IZKLJUČNO javnega zdravstva vsem ostalim vPREPREČUJEJO kvalitetne zdravstvene storitve. To pa je ZLOČIN !!!

in zakaj naj kdo na MOJ!!! račun bo zdravljen nečesa, kar je drago???

Jaz pa od svojih prispevkov za zdravstvo ne dobim brezplačno niti aspirina!!!

marš banda kradljiva, komunajzarska …

Ti se pa ne spoznaš ravno na te zadeve, a ne.

Že marsikaj so mediji napisali resnico, a le majčkeno poudarili oziroma napačno interpretirali kakšno zadevo in je izpadlo zelo drugače kot kaže praksa.
Verjamem, kar doživim. Eden izmed mojih ameriških prijateljev je zbolel in je kazalo precej slabo. V New Yorku dela podobno delo kot jaz, torej ni noben bogataš. Povprečna plača, s podobnim zdravstvenim prispevkom (glede na standard države seveda). Ko sem videla oskrbo v bolnici, sem ostala v šoku, kakšna oprema, način opazovanja bolnika, kot iz nezemeljskega filma proti našim bolnišnicam. A tip plačuje le tako zdravstvo doma, kot tukaj jaz. Res pa je razlika v tem, da on plača zavarovanje PROSTOVOLJNO in, če ga storitev ne koristi, se znesek “našparanega” lahko prenese na kogar koli drugega, kot želi, npr. na očeta…

Zato ne verjamem v nobene flancarije glede primerjanja s tujino, sploh pa ne zdravstvo, lepo prosim.
Vsak ve, da imamo neverjetno dobre strokovnjake, ki so uspešni v svetu. A pri nas je sistem “pametnejši” z mafijsko politiko na čelu , ki je še vsakega genija je prepričal, da je budalo.

ravno včerej je prišlo na ožjega sorodnika, ki je že 19 dni na intenzivni terapiji, od tega 12 dni v Ljubljani v Kliničnem, ostalo lokalna bolnišnica, informativni izračun 36.000,00 eur… po 3.000,00 eur na dan… s tem, da so ga iz Lj poslali v lokalno bolnišnico, ker oni niso morali narediti nič več in zdaj lahko samo še čakamo…

Bwnot,
kot praviš, da malce poznaš razmere v ZDA.
A lahko prosim navedeš koliko pride približno zdravstveno zavarovanje, če govorimo o nekem povprečnem paketu? Skratka tip in obseg zavarovanja, kot ga sklene en običajen Joe Američan (srednji razred).
Oziroma še bolje, če imaš kakšen link (recimo od zavarovalnice, kjer si ti zavarovana), da si malo preanaliziram cene zavarovanj.

Enkrat sem ravno tu na monu dobil en (nepreverjen) podatek od ene naše zdravnice, ki je bila gori na specializaciji in se je malce “zagovorila”. Presenetilo me je, ker naj bi po njenem tu v Sloveiji s svojo nadpovprečno plačo plačeval krepko več, kot pa je premija za slovenskemu primerljiv nivo zdravstvenega varstva v ZDA …..

PS: Se pa seveda zavedam, da je ZDA sistem neprimerljiv s katerimkoli evropskim, posebej pa še z našim.
Mi bi morai gledati kako je zdravstvo urejeno npr. v Avstriji. Potem bi bil šele kreg 🙂

[/quote]

Iz glave ne vem. Evo, da pa bom kontaktirala za to info. Takoj napišem, ko izvem.

Seveda ne bodo primerjali zahodno-EU zdravstvene sisteme z našim.
Kajti vsem tem provakotrjem in lažnjivcem gre le za eno. Zavajati narod, da ne bi spregledal v kako zavoženi državi živi.

Med zagovorniki VZPOREDNEGA zasebnega zdravstva ni nikogar, ki bi UKINJAL javno zdravstvo. Hočemo le umik zakonskih/birokratskih ovir za tiste zdravnike, ki bi šli raje v zasebno prakso. Zato je LAŽ, kar trdijo razni “dušebrižniki” javnega zdravstva, da je cilj ukinitev le tega. Toda danes zagovorniki IZKLJUČNO javnega zdravstva vsem ostalim vPREPREČUJEJO kvalitetne zdravstvene storitve. To pa je ZLOČIN !!![/quote]

Žal je pri nas taka mentaliteta, da če se bomo začeli tole igrati, ne bo niti priližno podobno Evropi, ampak skorumpiranemu Balkanu. Pri nas bo potem praksa taka, da bomo tudi javne zdravnike “plačevali” po 100 in več € za pregled, seveda neobdavčeno, direkt v žep…

A sedaj jih ne?
Ne razumem, kako imate eni “zamazane oči”, da ne zmorete videti realnost in še vedno fantazirate o nekem iluzornem svetu.
Kaj sedaj (ko je samo javno zdravstvo) pa ni korupcije? Ni ‘kilo kave pa whiskey’ ali celo ‘kuvert pod mizo’?

Ravno sprostitev privatnega sektorja bo zelo zmanjšala korupcijo, ker če že hočem plačat 100€ jih bom tistemu, ki se bo za ta denar res potrudil in mi pomaga. Danes pa sem PRISILJEN ‘ plačati brez zagotovila, da bo storitev tako kot mora bit.

BTW: Konkurenca dela čudeže. Ko bo enkrat ZS zaživel bo tudi v javnem zdravstvu vse drugače …

zakaj tega nihče ne komentira. se strinjam, pa še kako. vsi samo govorite kako je zunaj fajn, a živite tam, da veste tudi za male črke.

Dokler časa vodi Slovenijo butasta birokracija, lažniva birokracija, tajkunska birokracija, kradljiva birokracija, zavajajoča birokracija in itd……..bomo največji reveži, pa ne denarno ampak mentalno. Ker bedak posluša samo bedaka. In te bedake na vladi – vsaj večinoma in v birokraciji je treba TAKOJ ZAMENJATI, šele takrat bo Slovenija zadihala in normalno zaživela. Kajti zdaj nas vodijo bebci. In tako imamo bedast državo. Državljani so pa itak zaradi njih postali tudi bebci, ki ne vidijo ničesar več.

zakaj tega nihče ne komentira. se strinjam, pa še kako. vsi samo govorite kako je zunaj fajn, a živite tam, da veste tudi za male črke.[/quote]

Pa si že slišala za primere, da bi v zahodni Evropi ljudi pustili množično umirati brez zdravljenja? Ne? Hm.

V veliki večini držav sistem deluje približno tako, kot naj bi pri nas – ljudje vplačujejo premije in bolniki dobijo pokrito zdravljenje.

Problem korupcije pri nas ni viski ali kuverta za zdravnika, ampak javna naročila, ki so pravo leglo tovrstnega zla. V tej verigi se okoristi par komadov, pa to ne z enim viskijem, ampak s konkretnimi večmestnimi ciframi na mesec.

A sedaj jih ne?
Ne razumem, kako imate eni “zamazane oči”, da ne zmorete videti realnost in še vedno fantazirate o nekem iluzornem svetu.
Kaj sedaj (ko je samo javno zdravstvo) pa ni korupcije? Ni ‘kilo kave pa whiskey’ ali celo ‘kuvert pod mizo’?

Ravno sprostitev privatnega sektorja bo zelo zmanjšala korupcijo, ker če že hočem plačat 100€ jih bom tistemu, ki se bo za ta denar res potrudil in mi pomaga. Danes pa sem PRISILJEN ‘ plačati brez zagotovila, da bo storitev tako kot mora bit.

BTW: Konkurenca dela čudeže. Ko bo enkrat ZS zaživel bo tudi v javnem zdravstvu vse drugače …[/quote]

Želim si, da imaš prav, želim si zdravstva kot je npr. v Avstriji (tega pač poznam, baje je v Nemčiji podobno), ampak ne verjamem, da je to pri nas možno. Kolikor poznam naš svet, bi bile pri nas razmere še slabše.

Problem pri nas je, da večina ljudi vidi zdravstvo takšno kot bi naj bilo in ne taskšno kot v resnici je – skorumpirano in nedelujoče.
Zato je toliko brezplodnih debat in idealne razmere za razne populistične agitatorje proti zasebnemu zdravstvu.
Ko pa si enkrat soočen, da do zdravnika dobesedno ne moreš pridet (ja lahko čez eno leto, ko si že mrtev), pa
mogoče spregledaš, da je naše zdravstvo v reali enako somalijskemu.

Pa še to: med viskijem in večmetnimi ciframi ni razlike. Oboje je korupcija, le cena je v primru cifer krepko višja.
A se kdo vpraša, zakaj ni korupcije v tistih redkih zasebnih zdravstvenih inštitucijah …
Konpr. v sanatoriju Bled ali Rožna dolina naročijo operacijske mize, je zadeva čista in brez mučk.

Je možno in še kako.
Edino uvesti moramo RESNIČNO zaseben sistem in ne neko do nezavesti regulirano skrpocalo (kot je to sedaj v primeru koncesionarjev).
V kolikor pa bo država hotela regulirati zasebnike, pa imaš prav. Potem bo balkan na kubik 🙁

PS: Reforma zdravstva mora biti radikalna iz temeljev in ne samo nekakšni kozmetični popravki, ker potem ne bo nič drugače.

aja … prejšnji predsednik Turk je šel v (A) na operacijo prostate — z nekaj svojega doplačila.

Toliko o našem zdravstvu — če ni dobro za birokrate ni dobro za rajo

Popravek: z nekaj DAVKOLAČEVALSKEGA dopalčila.

Sicer pa sta tako Türk kot tudi Kučan oba velika zagovornika obstoječega IZKLJUČNO JAVNEGA zdravstvenega sistema. Toda oba sta šla na operacije v tujino. Kučan na ZASEBNO kliniko v Švico.

Narod, glup in brez pameti, pa prezgodaj umira zaradi nedelujočega zdravstva, a jima ploska češ kako dobro skrbita za narodov dobrobit.

New Report

Close