Forum.Over.Net

Starševski čvek

Postavite nemogoče vprašanje in dobili boste neverjetne odgovore! Anonimno in brez registracije. Največje slovensko virtualno mesto. Če ni objavljeno v tem forumu, se ni zgodilo!

Odaaja stanovanja, stalno prebivališče

Default avatar

Najemodajalec

Pozdravljeni,

najemnik prosi po treh letih da bi mu omogočil oziroma se strinjal da bi se prijavil za stalno prebivališče in več več začasno.
Namreč ima problem, z ženo pričakujeta otročka, in če nimajo stalnega prebivališča nimajo pogojev za vrtec.

Sem malce v dilemi, ker ne vem točno kaj lahko vse to za sabo potegne, ima morda kdo izkušnje?

Sicer sta redna plačnika, zelo vredu najemnika in nimamo zaenkrat nobenih problemov z njima.
Default avatar

takole je

Če imate podpisano pogodbo, ne potrebuje sploh tvojega sodelovanja pri urejanju stalnega bivanja.
Default avatar

nič?!

Nič, kaj bi pa nanič potegnilo za sabo? To veš, da ne rabi tvojega dovoljenja za prijavo in je dovolj najemna pogodba?? Očitno ne. Če je do sedaj reden plačnik in te je prišel o tem celo obvestit ne vidim razloga da mu ne bi dovolil?? O pomislekih se razmišlja preden se stanovanje odda. Če nisi na to pripravljen se pač ne spuščaš v oddajo. Lahko pa jih flikneš ven in daš notri par študentov in ne bo nobenega problema z prijavo naslova. Kako bo z plačili pa pojma nimam, ampak to očitno ni važno nekaterim, tako da....naslednjič jim ne podaljšaj in naredi to pa boš mirno spal.
Default avatar

Najemodajalec

Sicer nimam namena komplicirat, samo prašujem kaj bi vse to lahko potegnilo za seboj?

Imamo podpisano pogodbo, za stalno prebivališče je potrebno soglasje lastnika stanovanja, preverjeno.....
Default avatar

takole je

Najemodajalec je napisal/a:
Sicer nimam namena komplicirat, samo prašujem kaj bi vse to lahko potegnilo za seboj?

Imamo podpisano pogodbo, za stalno prebivališče je potrebno soglasje lastnika stanovanja, preverjeno.....
Preverjeno ni treba nobenega tvojega soglasja, če je podpisana pogodba.

Kaj morate predložiti ob prijavi stalnega prebivališča

Če prijavljate stalno prebivališče osebno na upravni enoti ali krajevnem uradu, morate priložiti veljaven osebni dokument, opremljen s fotografijo, in dokazilo, da imate pravico do prebivanja na naslovu, ki ga prijavljate. Kot dokazilo, da imate pravico do prebivanja na naslovu, se šteje dokazilo o lastništvu, najemna ali podnajema pogodba ali pisno soglasje lastnika oziroma solastnikov stanovanja oziroma upravljavca nastanitvenega objekta, pri čemer soglasja lastnika ni potrebno overjati. Če je nepremičnina, na naslovu katere želite prijaviti prebivališče, vpisana v zemljiško knjigo, vam ni treba dokazovati lastništva nad to nepremičnino, saj te podatke pridobi organ po uradni dolžnosti, vendar morate v tem primeru sporočiti številko zemljiškoknjižnega vložka, ime katastrske občine ali številko parcele ter ime pristojnega sodišča.

Skopirano s te strani:

http://www.mnz.gov.si/si/mnz_za_vas/ose ... bivalisce/
Default avatar

takole je

Če zaidejo v težave, jih bodo iskali na tem naslovu, ampak to bi jih tudi, če bi bil naslov samo začasen. Ob morebitnem rubežu podaš ugovor tretjega in dokažeš, da je stanovanje tvoje in katera oprema v njem je tvoja.

Ko se odselijo in če se sami ne odjavijo, pač daš na UE zahtevo za ugotavljanje dejanskega bivališča. Podnajemnike je težko spraviti iz stanovanja, če se tako odločijo, ne glede na naslov.
Default avatar

Najemodajalec

Potem ne potrebujeta mojega pooblastila za prijavo stalnega prebivališča?
Najmenika sta se pozanimala, in so jima rekla da brez poblastila lastnika se ne moreta prijaviti za stalno, lahko pa za začasno, to pa ja...
Default avatar

na ..

drugemu forumu v okviru med.overja je veliko vprašanj v zvezi prijave, odjave bivališča.. Kolikor se spomnim, dati nekomu stalno bivališče, odvetnik odgovarja, da nima nobene zveze s kakršnimikoli posledicami...npr...dediščino..če so v redu, jim preprosto dovoliš..
Je pa strah prisoten ...jaz sem prosila sorodnike zaradi prešolanje otroka, da bi samo prijavil začasno bivališče, živel bi doma...Pa mi brat ni dovolil...Ja, ostaja grenkoba v grlu..
Default avatar

///

Mislim, da nič. Tudi pri meni so se že prijavili za stalno, seveda pa ne (kot pišejo drugi) brez mojega dovoljenja.
Če imaš v pogodbi določen čas najema, se pač lahko prijavi samo za tisti čas, torej določen.
Sicer mislim, da s tvojim najemnikom ne boš imel težav, ker te je vprašal za dovoljenje. Tisti, ki bi imel slabe namene, bi to naredil za tvoj hrbtom, če bi seveda imel za to pogoje (pogodba) in takšnega najemnika bi se sama čimprej znebila.
Default avatar

savrinka

Zato, da prijavijo stalno prebivališče potrebujejo le najemno pogodbo. To, da so tebe vprašali je znak poštenja najemnikov.

Mi smo imeli z najemniki velike težave in od takrat ne oddajamo več. To, da so bili v hiši prijavljeni za stalno (prijavili so se sami brez naše vednpsti) ni imelo nikakršnega vpliva. Ko smo jih uspeli izseliti smo dali na ue vlogo in kmalu jih je ue odjavila.
Default avatar

Res je

Mislim, da z dovoljenjem (da prijavijo stalno prebivališče) ne boš storila nič usodnega, le pomagala pri njuni situaciji (dejansko je problem za vrtec, sploh za jasli, če starša nimata urejenega stalnega prebivališča v občini, kjer je vrtec). Za starejše otroke ni problem, jaz sem imela vsega skupaj 8 točk ko sem prepisovala hči v vrtec, ki je bližje domu, pa ni bilo nobenega problema, vendar je stara 5 let. Za jasli pa je pomembna vsaka točka (največji naval).

Sicer pa jaz tudi najemne pogodbe nisem potrebovala za ureditev začasnega prebivališča, za stalno prebivališče pa potrebuješ podpisano izjavo lastnika nepremičnine (tako je v Kranju, kako je drugje pa ne vem).
Default avatar

Pomiselki

Če so enkrat prijavljeni za stalno, jih boš zelo težko spravil ven v primeru neplačevanja, itd.
Morda je rešitev, da ti plačajo najemnino za 1 leto vnaprej? Pa potem plačujejo le stroške
Default avatar

kakšna prepotentna

/// je napisal/a:
Tisti, ki bi imel slabe namene, bi to naredil za tvoj hrbtom, če bi seveda imel za to pogoje (pogodba) in takšnega najemnika bi se sama čimprej znebila.
Ti se mene nikoli ne bi znebila, že to, da te moram vprašati ali lahko nekaj naredim kar je moja osnovna pravica, mi veliko pove o tebi kot človeku.
Default avatar

najemna pogodba

Najemna pogodba je soglasje, saj jim s njo dovoljuješ bianje v svoji nepremičnini!

Glej, če sta do sedaj v redu, bosta verjetno še naprej. Sicer pa kot si že izvedel, že z najemno pogodbo samo bi lahko prijavila bivališče. Mene čudi kako zaposleni na upravnih enotah dajejo neke xy podatke - to bi me skrbelo bolj kot moja najemnika. Torej imamo po raznih institucijah ljudi, ki niti ne vedo kaj in kako morajo delati :)

Želim, d še naprej ohranjate normalne profesionalne odnose.
Default avatar

megaboy

Najmenika sta se pozanimala, in so jima rekla da brez poblastila lastnika se ne moreta prijaviti za stalno, lahko pa za začasno, to pa ja...
Najemna pogodba velja hkrati kot dovoljenje (pooblastilo?) lastnika, da se lahko prijavita.

Prijavi jih, s tem ne izgubiš nič. Si jima pa dolžan dat dovoljenje za prijavo, oziroma dovoljenje že imajo- pogodba. Če jih ne boš hotel prijaviti, boš nakopaljezo in slabo voljo pri najemnikih, ki hočejo samo svojo pravico, ki jo redno plačujejo.
Če nekoč ne bosta hotela ven, potem ne bosta hotela ven s stalnim bivališčem ali brez, nima veze.

Najbolje da greš z njima na UE, in tam rečeš, da dovoljuješ njuno prijavo, potem ne rabiš nič pisat in rabiš kazat samo osebne izkaznice.

Upam da se ti ne bo zgodilo tako, kot se je kolegici prejšnji dan. Je hotela prijavit hčerko v eno svojih nepremičnin, pa so ji na UE rekli, da ne more, da ona sploh ni lastnik nobene nepremičnine, in da je lastnik nekdo drug (njej nepoznan), ki je tudi prijavljen v njeni bajti na njenem naslovu. Skoraj da jo je kap.
(napako so potem na UE popravili)
Default avatar

dovolj bo

Res je je napisal/a:
Sicer pa jaz tudi najemne pogodbe nisem potrebovala za ureditev začasnega prebivališča, za stalno prebivališče pa potrebuješ podpisano izjavo lastnika nepremičnine (tako je v Kranju, kako je drugje pa ne vem).
Ne govori bedarij, nobenega dovoljenja ni potrebnega. To dovoljenje je lastnik dal s tem, ko je podpisal pogodbo o oddajanju.
Default avatar

prste stran

Pomiselki je napisal/a:
Če so enkrat prijavljeni za stalno, jih boš zelo težko spravil ven v primeru neplačevanja, itd.
Morda je rešitev, da ti plačajo najemnino za 1 leto vnaprej? Pa potem plačujejo le stroške
Nevednost je lepa človeška lastnost.....
Default avatar

megaboy

dovolj bo je napisal/a:
Res je je napisal/a:
Ne govori bedarij, nobenega dovoljenja ni potrebnega. To dovoljenje je lastnik dal s tem, ko je podpisal pogodbo o oddajanju.
Ni napisala nobenih bedarij, oba imata prav.

Lahko se prijaviš z najemno pogodbo, ali z izjavo lastnika da dovoljuje prijavo.
Default avatar

dovolj bo

megaboy je napisal/a:
dovolj bo je napisal/a:
Res je je napisal/a:
Ni napisala nobenih bedarij, oba imata prav.

Lahko se prijaviš z najemno pogodbo, ali z izjavo lastnika da dovoljuje prijavo.
Ne drži, jaz imam prav in ne potrebujem nobene izjave lastnika.
Default avatar

takole je

Očitno na vaši UE redimo še eno birokratko, ki ni na tekočem z zakoni. Naj ji neseta sprintano to, kar sem kopirala.