Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zeleni gaj Brdo

Zeleni gaj Brdo

Ste se prijavili na razpis za nakup stanovanja v soseski Zeleni gaj na Brdu?

So stanovanja res ok? Se splača?

Meni žal ni ratalo se prijaviti. Nimam redne zaposlitve, zato je pač nemogoče zaradi kreditiranja.

Ker vsi tisti, ki imajo redno zaposlitev, kar koli že to danes pomeni, pa brez skrbi vzamejo 200 tisočakov pufa.

Sicer se pa splača tole prebrat:
http://www.rtvslo.si/lokalne-novice/stanovanjski-sklad-soseska-zeleni-gaj-je-varna-pred-poplavami-brilly-nevsecnosti-bodo/346226

Kakšna so stanovanja? Tlorisi so obupni, zato me vse ostalo niti ne zanima. In bloke so postavili tako skupaj, da imaš krasen razgled na sosedovo steno, če te ne moti, da tudi sicer skozi okno najprej vidiš rešetke.

Zanimivo bo ko se bo začelo graditi nov sklop stanovanj, ki je predviden, hrup, trušč,….

Hvala za odg, ti si si stanovanja pogledala od blizu?

Se popolnoma strinjam z vsem napisanim. Midva si s službami za NDČ in nadpovprečno plačo tega ne moreva privoščit. Tlorisi so nikakvi (110 kvadratov bruto, od tega 40 odpade na balkone in terase), kuhinje primerne za garsonjero, pa omenjena bližina drugih blokov in nadaljnje gradnje. Itak so te novogradnje že v štartu vse zafurane …

Hvala za odg, ti si si stanovanja pogledala od blizu?[/quote]

Te bloke od blizu, stanovanja v njih pa po slikah in načrtih. Mislim, da so fotografije notranjosti dovolj zgovorne. Poleg tega ne moreš izbirati talnih oblog in keramike, kar je po eni strani prednost, ker ne bo vsak, ki se bo priselil, najprej en mesec razbijal, po drugi strani se pa vseliš v nekaj novega, kar ti ni všeč, razbijat ti je pa škoda.
Sem videla preveč takih novogradenj od blizu tudi od znotraj. 7 m2 velike sobe niso zame. Novejši so bloki, manjše so sobe:)

Potem bo to kupovala naivna raja, ker kar je Novo je najboljse.

No, 7m^2 so kabineti. Če želiš normalno kvadraturo, pač vzameš stanovanje s sobami, ne s kabineti.

Sicer so sobe okrog 10m^2, kar niti ni premalo za npr. otroško sobo ali za spalnico, v katero greš pač samo spat. Pri kvadraturi so dali pač prednost dnevni sobi. Meni se zdi tako tudi prav, saj je smisel, da je družina čim več skupaj – torej, da večino časa preživi skupaj v dnevni sobi.

Meni se zdijo stanovanja kar v redu. Škoda je le, da v F4 (rumeno-črni bloki) ni 4-sobnih stanovanj.

Sam sem si stanovanja ogledal in so po mojem mnenju vredna tele cene. Soseska je na dobri lokaciji, stanovanje imajo različne tlorise in vsak lahko najde sebi primernega, cena je primerna lokaciji, novogradnji.

Cene so očitno res primerne, glede na to, da so prejeli 290 prijav za nakup (toliko je sicer približno št. nakupov v LJ na leto). Tisti, ki smo se prijavili smo morali vplačati 1000€ za resnost ponudbe, posledično ni bilo firbcev in nepotrebnih administrativnih stroškov sklada.
http://www.delo.si/gospodarstvo/infrastruktura/za-nakup-stanovanj-v-soseki-zeleni-gaj-290-prijav.html

Kvaliteta stanovanja se seveda ne more primerjati z določenimi novogradnjami, ki so npr. 3500€/m2 (tukaj je 1800-1900€), je pa po mojem mnenju precej boljša, kot je kvaliteta cenovno primerljivih stanovanj.

Lokacija na Brdu je določenim super, določeni pa so raje v Centru. Zelenja in sprehajalnih poti definitivno ne manjka v in okoli ZG.

Vsak si mora sam ustvariti mnenje, ali mu je všeč ali ne (najbolje ogled). Oziranje na komentarje na forumih in pod članki je pogosto zavajujoče, saj si določeni zavistneži z negativnimi komentarji pumpajo samozavest, po načelu “Če jaz tega ne morem kupiti, je pač slabo, predrago ipd.”. Seveda je lahko tudi obratno in pozitiven komentar napiše izvajalec, ki si želi nekaj pač prodati. Najbolje, da si sami ustvarite menje. Jaz sem si ustvaril pozitivnega in bom zelo vesel, če bom izbran za želeno stanovanje.

Pa ti si expert

Pa ti si expert[/quote]
Ne, pač pa je tole plačan PR! Od Republiškega stanovanjskega sklada? Le koliko ti plačajo ?
A sta oba bivša direktorja Republiškega stanovanjskega sklada že v arestu ali še potekajo postopki? A tudi to veš Marko?

Marko1971, smem vprasat, za katero stanovanje si se prijavil?

Pa ti si expert[/quote]
Ne, pač pa je tole plačan PR! Od Republiškega stanovanjskega sklada? Le koliko ti plačajo ?
A sta oba bivša direktorja Republiškega stanovanjskega sklada že v arestu ali še potekajo postopki? A tudi to veš Marko?[/quote]

Plačan sem 100€ na objavo mnenja. V kolikor me kdo citira, dobim dodatnih 50€, za citat citata, ki me je citiral pa spet dodatnih 150€. V kolikor pa mi uspe, da v oddajo ponudbe prepričam 3 osebe, ki si tega stanovanja sicer finančno ne morejo privoščiti (naknadno se jim zaradi nezmožnosti odplačevanja kredita odvzeme stanovajne s strani banke), pa sem upravičen do brezplačnega stanovanja v omenjeni soseski..

Vse te honorarje seveda prejemam neobdavčeno, kot se za goljufe ter nategovalce te vrste spodobi. Račun je odprt v tujini – davčna oaza.

Za vse, ki zgoraj navedenega še niste dojeli za šalo (npr. uporabnik “PR sklada”)… … DA, šala je.. Sem le običajen delavec, ki je hkrati toliko neumen, da ponudbo ZG obravnava za dobro ter navkljub neumnosti zasluži dovolj za takšno stanovanje..

“žbljgajžblj” – prijavil sem se za terasno 4S stanovanje v spodnjem delu..


No, tako o tlorisih razmišljam tudi sam (10m2 mi je dovolj za sobo, za dnevni prostor pa si želim 30m2 +). Starejše gradnje pa imajo res pogosto spalnico in otroško 14+ m2, dnevni prostor pa 15 m2. Kakor komu paše 😛


No, tako o tlorisih razmišljam tudi sam (10m2 mi je dovolj za sobo, za dnevni prostor pa si želim 30m2 +). Starejše gradnje pa imajo res pogosto spalnico in otroško 14+ m2, dnevni prostor pa 15 m2. Kakor komu paše :P[/quote]

Pri nas ima najmanjša soba (kabinet) 10 m2, največja (dnevna) nekaj čez 20 m2, to pa se da povečati še za velikost nezanemarljivo velike kuhinje, ki jo od dnevne loči nenosilna predelna stena. Kompletno obnovljena stara gradnja, ki pa po ceni stanovanj niti približno ne kotira tako visoko kot so cene stanovanj v tej novi soseski.

Marko1971, hehe, potem smo pa konkurenca. Tudi midva sva se prijavila za terasno 4S v F5.1.

Verjetno si pod prvo izbiro dal stanovanje v C4? Koliko dodatnih izbir si pa še označil? Midva sva označila še 3 dodatne – v C4 in C3. Sva se spraševala, a označit zgolj obe 4S stanovanji v C4, ali tudi vsa ostala.

No, mogoče bomo pa sosedi. Me lahko kontaktiraš en zbljgajzblj afna gmail.com? Rad bi izmenjal še nekaj mnenj glede teh stanovanj.

Jaz sem se tudi prijavila! Za stanovanje v F4-A, 3-sobno v 4. nadstropju! Jaz bom imela kabinet, otrokoma bom dala večjo sobo. Meni je top razporeditev, še teraso imam 9 kvadratov in balkon (za moje rastline in žar) Všeč mi je, da je v kopalnici banja, da se bosta otroka lahko kopala in čafotala (beri: pol h miru). Moti me edino, da ni priklopa za plin. Zelo si želim da bi bila izbrana…v glavi imam že vse opremljeno! Noro lepa soseska se mi zdi, za otroke super! Do službe bom imela 1 min! Štejem minute do izbora in upam da bo naš novi naslov Ulica Ivane Koblilice 4!

Sicer sem enkrat že vprašal, samo mojega komentarja tu ni videti.

Vsi ste se očitno prijavili za terasna stanovanja. Na nekem drugem forumu sem prebral, da je na te terase speljana plinska centrala/kotlovnica; zračniki. Ali je to res?

Pa še to. Tisti ki ste si stanovanja ogledali v živo. Kakšne se vam zdijo kuhinje; ali so dovolj velike?

Hvala in LP

še enkrat: v vsakem bloku je kotlovnica samo ob eni terasi stanovanja (npr. http://www.brdo.stanovanjskisklad-rs.si/stanovanje?s=LBR5F129). Tudi sam sem nekje zasledil, da naj bi bil dimnik kotlovnice “obrnjen” proti terasi. Izpuh definitivno ni na sami terasi, ampak je na strehi nad njo. Poleg tega je kotlovnica na plin, zato izpuhi sploh ne bi smeli biti problematični.

Hvala. Kako pa vidim kje so kotlovnice?

Jaz čakam na feedback prvih stanovalcev, potem bom pa razmišljal o nakupu. F5.2 je sicer ob križišču, ampak raje počakam na info prvih stanovalcev v soseski. Mogoče počakam na F2. Bomo videli.

LP

PS: tako naj bi zgledalo na koncu:

[img]http://shrani.si/f/v/v6/2kYDWOAy/1/thtkldw.jpg[/img]

Kotlovnico lahko vidiš npr. na http://www.brdo.stanovanjskisklad-rs.si/doc/stanovanja/LBR5F129.pdf, če pogledaš tloris celotnega bloka (desno spodaj). Pri centralnem dvigalu/stopnišču se vidita dva prostora – notri je kotlovnica.

Zdravo,

tudi midva sva prijavila 4S s teraso F51. In ko prebiram se mi zdi da je bilo vseh 290 prijav na istih 6 stanovanj!

Tako da me zanima katere prednosti vse ste prijavili… da vidim ce imam sploh kaksne moznosti…

Mogli bi imeti kar anketo, da bi lahko izpolnil kaj je kdo uveljavljal, in nebi bilo treba cakati se 1 mesec!

lp

Oj, Katarina F.

Ja, vsaj trije smo očitno prijavljeni za 4S. Midva sva se prijavila sicer samo za 4 taka stanovanja (v bloku C4 in C3, ne pa v C2).

Najina prioritetna razreda sta P043/P044 – mlada družina, en otrok, prvič rešujeva stanovanjski problem, nimava otroka s posebnimi potrebami in nisva varčevala v shemi.

Kaj pa vidva? (prioritetni razred lahko razbereš iz tabele http://www.brdo.stanovanjskisklad-rs.si/doc/Datoteke/11.{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}20Prioritetni{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}20razredi{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}20-{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}20vsa{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}20stanovanja{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}20razen{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}20stanovanj{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}20GOO.pdf)

lp

No, da ne boste samo prijavljeni za 4 sobno, no pa ena je napisala da 2s+1k.
Jaz sem se prijavila za 2-sobno v A3. Mislim, da prav vsi nestrpno čakamo 16. oktober…

http://www.finance.si/8809921/Sredi-oktobra-bo-znano-kdo-se-bo-vselili-v-Zeleni-gaj

edino ne vem, zakaj je avtor oglasna priloga ?!?

New Report

Close