Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek cena prenove balkona

cena prenove balkona

Prenoviti moram balkon, ker nam pod ploščocami, ki so odxtopile, zamaka. Zanimajo me cene. Dala sem narediti predračun – za 12 kv. m. polaganja ploščic + odkopanje starih + hidroizolacija. Dobila sem predračune od 300 do 1400 EUR. Take razlike, da nimam pojma, kaj naj naredim. Dva predračujna sta 1400, eden 300, eden 450. Zdaj me skrbi, da kar je poceni, bo en drek, 1400 pa mi je tudi ogromno. Kak nasvet?

So ti v predracunu napisali kaj konkretno bodo naredili za tvoj denar? Ce niso, jih pobaraj. Sicer bi pa jaz sla s srednjo ceno, oz. bi sama to naredila, ker res ni zahteven projekt.

Pri nas so to delali spomladi. 500€ en balkon podobne velikosti. Prav tako so razbijali stare in delali hidroizolacijo. Imeli smo dva predračuna, oba podobna cena, en priznan obrtnik, drug “fušar”! Kaj imaš to za ene, ki bi računali 1400€, nimam pojma. Pa tudi mislim, da niti visoka cena ni jamstvo za kvaliteto. Boljše je ugotoviti, če ima kdo že kakšne izkušnje z določenim obrtnikom.

Bolj realna cena je 1.400 EUR. Če hočeš primerjati ponudbe potem morajo biti tako pripravljene, da vidiš po postavkah cene posameznih del, ki se bodo opravila.

No, odgovor na tole me pa še bolj zanima kot dodatna pojasnila glede predračunov.

Obnova balkonov čaka namreč tudi nas.

Spomladi za 4 balkone in 1 teraso: 2000€

Tako da 1400€ za en balkon je daleč od realnosti!!

Spomladi za 4 balkone in 1 teraso: 2000€

Tako da 1400€ za en balkon je daleč od realnosti!![/quote]

So balkoni pod streho? Kaj konkretno so delali? Je bila sanacija izvedena do osnovne AB plošče?

Spomladi za 4 balkone in 1 teraso: 2000€

Tako da 1400€ za en balkon je daleč od realnosti!![/quote]

So balkoni pod streho? Kaj konkretno so delali? Je bila sanacija izvedena do osnovne AB plošče?[/quote]

Balkoni niso pod streho. Potrebna je bila popolna sanacija. Najprej razbijanje starih ploščic, pa seveda novi estrihi, izolacija, polaganje novih ploščic in nato še obroba.

New Report

Close