Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Na koliko časa je treba menjati zobati jermen?

Na koliko časa je treba menjati zobati jermen?

Zanima me, na koliko časa je pri avtu treba menjati zobati jermen? Ker to je kar velik strošek. Ali gre na kilometre ali na leta?

Naredim le okrog 10.000 do 12.000 km na leto, avto pa je letnik 2006. Enkrat so mi ga že menjali, drugo leto pa mi naj bi ga spet. Kaj menite, je to res, ali mehanik malo pretirava in me bo odrl po nepotrebnem?

oboje.

upoštevaj navodila proizvajalca, nimajo vsi enakih materialov.

Okvirno ti piše v servisni knjigi ali pa v navodilih..

menja se ga (plus vodna pumpa, napenjalci, mikro jermen) na 5 let ali na cca 90.000 km (kar prej pride). Je pa interval v kilometrih odvisen od posameznega proizvajalca.

Torej, če so ga meni menjali leta 2010, mi ga morajo drugo leto spet menjati, čeprav sem v 5-ih letih naredila le cca. 60.000 km?

Torej, če so ga meni menjali leta 2010, mi ga morajo drugo leto spet menjati, čeprav sem v 5-ih letih naredila le cca. 60.000 km?[/quote]

Zakaj ne pogledaš v servisno knjižico oziroma v navodila za uporabo? Tam to piše. Kako naj kdo tukaj ve, kdaj je tvoj interval, če niti ne napišeš, za katera znamko in model avtomobila sploh gre? Ni pri vseh enako.

http://www.avtomarkovic.si/izdelek/FAITBK246-6310/jermen-zobaticrpvode-fordcitroen

tole sem našla na spletu. upam, da odpreš preden se kdo odloči, da delam reklamo, ker nimam pojma, ali je to drago ali poceni, niti ali so dobi ali ne. samo cene so okvirno pripisane

Torej, če so ga meni menjali leta 2010, mi ga morajo drugo leto spet menjati, čeprav sem v 5-ih letih naredila le cca. 60.000 km?[/quote]

Ja drži, opraviti morajo velik servis, ki ni samo menjava jermena…(vse kar sem naštel zgoraj).

Torej, če so ga meni menjali leta 2010, mi ga morajo drugo leto spet menjati, čeprav sem v 5-ih letih naredila le cca. 60.000 km?[/quote]

Zakaj ne pogledaš v servisno knjižico oziroma v navodila za uporabo? Tam to piše. Kako naj kdo tukaj ve, kdaj je tvoj interval, če niti ne napišeš, za katera znamko in model avtomobila sploh gre? Ni pri vseh enako.[/quote]

tukaj ni toliko vprašanje glede intervala ampak je avtorico zanimalo, če mora narediti zadevni servis kljub temu, da dela malo kilometrov. V praksi je tako, tudi če bi naredil samo npr. 100 kilometrov bi po preteku obdobja, ki ga predpisuje proizvajalec moral narediti veliki serivis.

Zakaj ne pogledaš v servisno knjižico oziroma v navodila za uporabo? Tam to piše. Kako naj kdo tukaj ve, kdaj je tvoj interval, če niti ne napišeš, za katera znamko in model avtomobila sploh gre? Ni pri vseh enako.[/quote]

tukaj ni toliko vprašanje glede intervala ampak je avtorico zanimalo, če mora narediti zadevni servis kljub temu, da dela malo kilometrov. V praksi je tako, tudi če bi naredil samo npr. 100 kilometrov bi po preteku obdobja, ki ga predpisuje proizvajalec moral narediti veliki serivis.[/quote]

Ja, ponavadi je tako, da velja tisto, kar prej preteče. Kilometrina ali leta. In to tudi piše v servisnih knjižicah.

Ce bi avtorica povedala vsaj, kak avto in kateri letnik ima…. pri nekaterih se menja sele po sedmih letih ali 120.000 km…

tukaj ni toliko vprašanje glede intervala ampak je avtorico zanimalo, če mora narediti zadevni servis kljub temu, da dela malo kilometrov. V praksi je tako, tudi če bi naredil samo npr. 100 kilometrov bi po preteku obdobja, ki ga predpisuje proizvajalec moral narediti veliki serivis.[/quote]

Ja, ponavadi je tako, da velja tisto, kar prej preteče. Kilometrina ali leta. In to tudi piše v servisnih knjižicah.[/quote]

Jermeni so iz gume. In guma prepari. 10 let težko da bo zdržalo.

(Razen seveda pri golfih, audijih in vw – tam pa držijo tudi 30 let po besedah slovencev:)

Evo, jaz sem še ena taka, ki me v kratkem čaka ta velik servis z menjavo tega jermena. Praviloma ga nikoli nisem menjala na priporočeni termin, ampak se je to zavleklo na več let. Tega sedaj imam 8 let, zdaj pa je res že čas. Ker če to odleti med vožnjo je strošek precej večji kot sicer.
Meni je bilo rečeno, da se mogoče lahko vozim na svojo odgovornost kar precej let, lahko bo jermen zdržal, lahko pa tudi ne, tega nihče ne ve v naprej. Da bi bilo to pogojeno z znamko avtomobila pa slišim prvič. Ker jermen je jermen in guma je guma, ne more pri boljšem avtu držati dlje kot pri slabšem.

Potem pa kupuj avto od “ženske voznice.” Ne menjajo se jermeni, ne menja se olje, ne menja se nič, ko je treba. Pri takem “vzdrževanju” je po 50 000 prevoženih kilometrih motor izrabljen, kot bi jih imel 150 000.

New Report

Close