Najdi forum

33 let

Pozdravljeni!

Prosila bi za vaše mnenje,kak nasvet! Zamujala mi je menstruacija in sem naredila test,pozitiven. Z možem sva hkrati srečna in žalostna. Imava že dva otroka in želiva si tretjega vendar naju je strah iz finančnega vidika.Jaz sem brezposelna že pol leta,on pa tudi ne dobi redne plače. Kaj naj naredim? Strah me je splava in strah me je kako bomo preživeli če obdržim pikico. En splav sem že imela, ko sem zanosila par mesecev po prvem porodu.

Prosim brez žaljivk

Odločita se,pogovorita se. Strinjam se s tabo,da v tako finančno situacijo ni odgovorno roditi še enega otroka.

Vsekakor vstrajaj in se veseli naprej. Če si želita, je to prava pot. Nekateri pravijo ” volja najde pot”. Sekiranje na zalogo, preigravanje vseh mogočih različic poteka dogodko,v če se bodo zgodili, je brez veze in tratenje energije v prazno.
V življenju je treba tudi kdaj kaj riskirat in nekaj naredit. Samo z ziheraštvom se ne zmaknemo z mesta.

Zato kar pogumno, lahko se možu jutri odpre možnost za boljšo in stabilno plačo, tebi za novo delovno mesto itd….

… če ne enačite odgovornosti s financami.

Odgovorno je tega otroka sprejeti. Tudi če zdaj slabo kaže, z zaupanjem glejta v prihodnost. Splav ne bo rešitev. Dete vama je podarjeno še enkrat, pogumno ga sprejmita.

Ne delaj si skrbi, bo že! Država je zaenkrat radodarna do otrok. Nekoč boš vesela, da si se odločila imeti tega otroka!

Jaz bi na tvojem mestu naredila splav. Sem v tvojih letih, tudi brezposelna in mi na kraj pameti ne pade da bi delala otroke.

1. kako imata rešen stanovanjski problem? brez kredita?
2. kako vama lahko kdo finančno pomaga (starši recimo, da kupijo kaj za otroke)?
3. kakšni so obeti/upanje za vajine nadaljnje zaposlitve? bi šla delat karkoli? bi šel mož razvažat pice, delat na gradbišče?

Če sta zapufana za stanovanje, če vama starši ne morejo pomagat niti s hrano, kaj šele z bundami in škornji za otroke in če je bore malo upanja za delo, potem naredi splav.

V takem finančnem položaju se ne bi odločila za tretjega otroka. A pravim, odločila. To pomeni, ne bi ga splanirala. Če pa bi že nekako slučajno zanosila, mislim … da ne bi mogla narediti splava in bi otroka zadržala. Pa ne iz kakšnih verskih razlogov ipd, ampak moralnih. No, ti teh težav oz ovir nimaš.
Ne vem kako ti svetovati. Sama sem bolj planski tip. A hkrati ja, življenja v celoti ne moreš splanirati.

Bom vseeno malo nesramna: pa kaj v 21.stoletju nekateri še vedno niste slišali za kontracepcijo? 1x si že delala splav, zdaj pa spet nepričakovano zanosila?? Ja, to je neodgovorno, ne glede na to, kako se bosta zdaj odločila. Obstaja še ena možnost, ki pa je pri nas tabu: posvojitev – otrok dobi stabilno preskrbljeno družino, ti pa mirno vest, ker nisi splavila

Razloga za poseben optimizem glede služb in denarja ni. Govorim dolgoročno.

Ne vem, kako vozite zdaj – in koliko sta stara starejša otroka. Zavedati se moraš, da so stroški s starostjo otroka vedno višji. Skromno življenje je eno, životarjenje in nenehen stres zaradi dolgov pa nekaj drugega. Kot lahko bereš, si zaradi dolgov lahko tudi ob streho nad glavo. Odločita se trezno, ne na podlagi optimističnih špekulacij.

tretji otrok je iz vidika denarja en sam plus. Dobila boš daljšo porodniško en mesec, potem dodatek za veliko družino. Če se boš še enkrat naredila, da nisi še nikoli slišala za kontracepcijo, pa po četrtem otroku dobiš še prispevke za penzijo. če bo otrok pet, ti bo pa Karitas kril stroške za šolo.

Sem bila nekoč v podobni situaciji. Odločila sem se obdržati otroka in hvala bogu, da sem se. Nepričakovano so se stvari obrnile na bolje in danes nam ne manjka prav nič. Vem, da bi bila sedaj čisto na tleh, če bi naredila splav, saj bi imela vse, otroka pa ne. Nikoli ne veš kaj bo in ponavadi se stvari obrnejo čisto drugače, kot na prvi pogled izgledajo.

Lej, odločitev je vajina. Ampak če si otroka v resnici želita in sta v dvomih samo zaradi financ, potem bodita pripravljena, ker zna splav pustiti globoko praznino v obeh, ki se je zlepa ne bosta rešila.

Če imata 2 otroka za jest se najde tudi za tretjega. Kar obdrži ne bo ti žal.

Glej, sama sem zanosila v času, ko se mi je iztekala zaposlitev za določen čas, ko sva bila v zakonski krizi, mož z neredno plačo okoli 1000 EUR: IMela sva že dva otroka stara 5 in 7 let. Lahko ti povem, da nama je ta sin, čeprav se nama ne sanja kako se nama je najavil, izredno polepšal, obogatil zakon, ponovno sva se povezala in smo res postali srečna družina. Službe še vedno nimam, pravkar je šel sin v vrtec s tremi leti, do sedaj sem ga sama čuvala. V tem času sem vpisala še en študij, ki ga končujem prihodnje leto, kot prostovoljka že dve leti pomagam na treh koncih, na enem se mi z januarjem nudi stalno zaposlitev za nedoločen čas.

Kaj ti hočem povedati. Ne razumem, čemu se najprej vprašate, kakšno finančno breme otrok predstavlja. Pri nas ni nikakšno. Vso opremo, oblačila, obutev, igrače je že imel doma. Kar se hrane tiče, še sedaj ne predstavlja nobenega bremena. Za vrtec bomo plačevali okoli 40€, kar tudi ni toliko. Starejšima dvema sem odjavila kosilo (ker sta ga premalo pojedla) in podaljšano bivanje, kjer so samo prepisali naloge drug od drugega, sicer pa niso imeli pojma, tako, da sem začela sama z njima delati.

Skratka, predlagam ti, da obdržiš otroka. Meni na misel ne bi prišlo, da bi sploh pomislila na splav in imela človeško življenje na vesti do konca življenja. Če otroka že imaš, je tvoj, je del tebe, hvaležno ga sprejmi in poglej, kako boste prilagodili življenje. Verjemi, da so tretji otroci nekaj posebnega. Ko se ti porodniška izteče, začni iskati službo, tudi kot prostovoljka, meni je to ključno pomagalo. Ne boj se, da ne bi imela za otroka dovolj opreme in oblačil – če ne kompliciraš seveda. Sama tudi sebe in moža oblečem na izmenjavah oblačil, obutev vso kupujem preko Bolhe. Pomagam tudi ostarelima kmetoma, v zahvalo mi data kolikor hočem zelenjave, tudi nekaj mleka, jajc, skratka, znajdem se.

Najstarejša hči je začela lani dve svoji sošolki učiti kitaro, ki se jo je čisto sama naučila, tisti starši pa so ji v zahvalo plačali njene treninge plesa – sem vesela, da se tako znajde. Sin pa že dve leti pomaga dvema sošolcema pri učenju – dobi od staršev mesečno kar nekaj mesa od njihovih kokoši in telet. SKratka, naučili smo se znajti in tudi otroci so se tega naučili.

Sicer pa sva se midva z možem po zadnjemu sinu odločila za trajno obliko kontracepcije, ker so ostale preveč škodljive. Mož se je sam odločil za vazektomijo, hitro opravljeno, zelo je zadovoljen in jo tudi sam drugim predlaga….

Ti kar rodi še enega sončka.

Saj tako lepo dišijo, ane.

Moj nasvet je da otroka ne obdržiš.

Nekoč sem bila v tvoji situaciji in sem se odločila za otroka. Danes mi ni žal, stvari so se postavile na svoje mesto, kot družina funkcioniramo krasno. Pri vama pa samo ti veš kako je. Zdaj si še dovolj mlada za tretjega, če sta z možem oba za to, je pravzaprav idealen čas za dojenčka. Službo boš iskala po porodniški, mož pa naj stisne zobe in si poišče še kaj dodatnega, da bo lahko preskrbel družino. Oblačila in opremo imaš najbrž še od prejšnjih dveh.
Vseeno bi resno razmislila o kontracepciji. Zdaj se je ponesrečilo 2x, kar pomeni, da sta očitno preveč lahkomiselna. Ti si imela že nakaj posegov v svoje telo, da ne omenjam poroda. Mogoče bi bil končno čas, da nekaj naredi tudi tvoj partner. Vazektomija se izvaja ambulantno, ni plačljiva in dokaj zanesljiva in trajna rešitev.

Tu je kar nekaj izjav žensk ki pišejo da jim ni žal da so obdržale otroka in da se imajo sedaj super in oh in sploh. Potem med vrsticami pa prebereš da se precej težko prebijajo, no vsaj jaz sem tako dojela njihove poste. Glede na situacijo v državi kjer ni služb, kjer so plače tako nizke se mi ne zdi smiselno sploh imeti otroke. Ja vem da bom sedaj spljuvana. Ampak zakaj bi sedaj v tale svet v tole ubogo Slovenijo štepala otroke ki itak nimajo neke lepe prihodnosti v tej državi? Jih bom mogla potem gledati kako hlapčujejo tajkunom? Kako jim bodo v šolah trobili laži?

Če si pametna pojdi lepo splaviti, pa glede na to da si že imela en splav se mi ne zdiš odgovorna glede spolnosti. Če se ne znaš primerno zaščititi potem tudi nimaš kaj sexati! Reci svojemu možu naj gre na vazektomijo ali pa pojdi sama.

Hvala za vaša mnenja….težka odločitev je pred mano. En splav sem imela ko je bila punčka stara 4 mesece. Dojila sem in nisem uporabljala kontracepcije,mož je pazil,vendar sem zanosila. Odločila sva se za splav,po pogovoru z ginekologom (ker sem imela CR).
Otroka sta en v vrtcu in en v šoli. Streho nad glavo imamo,stvari za otroka večino vse.
Pri nas je zelo težko dobit službo,zato me je strah kako bo.
Sem pa po drugem porodu jemala tablete,vendar so mi priporočali nekoliko pavze in evo…..
Hvala vam za vaša mnenja in nasvete…malo bo treba še prespati,moram pa priznat da me je bolj strah splava kot otroka…

Zakaj te je strah splava? Ok saj vem čudno vprašanje logično da te je strah, samo saj si enega imela že za sabo kajne, pa tudi več otrok ne nameravaš imeti. Mislim da naj te v primeru da se odločiš za 2 splav nima kaj skrbeti boš v dobrih rokah, pa razmisli še o kastraciji ali sterelizaciji.

pravijo,da kadar bog zapre vrata odpre okno.kdaj se to okno odpre ne vem.vem pa kako težko je
kadar otroka izgubiš.
nikoli nisem hodila v cerkev.niti zakramentov nimam.ampak,če se le da,če je le en majhen žarek upanja imejta tega otročka.mogoče bo on tisti,ki bo odprl okno.

če si stara 33 let potem NE potrebuješ mnenja niti nasvet drugih.
Ker vsak človek je unikat.
Ene z veseljem gredo delati splave , druge to muči celo življenje
To se tiče samo tebe in moža.
In ne bedno kokošje pisarjenje po internetu
Halo 33 let imaš in ne 16 let

Dejte nehati to gledati s čustvenega razloga, če nimata dovolj keša, če nimata služb, če ne bo dovolj futra, oblačil, keša za šolanje, počitnice teh otrok potem nimata kaj imeti otrok. Kaj bo sedaj bog odprl okno, pa tretji otrok bo to naredil pa ono…., nič ne bo če bosta imela 3 otroka se bo ta rodil in stroškov bo še za 1 več, to je vse.

moški, ki niti par mescev ne more natakniti kondoma na svoje neizmerno bogastvo, tudi ni veliko vreden.

In kaj ima mož za pazit ????

Nisi imela kontracepcije,zavedno sta šla v spolne odnose,torej….

New Report

Close