Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek kupila sem si isto jopico kot jo že ima sošolka

kupila sem si isto jopico kot jo že ima sošolka

Mam tak manjši problem. Kupila sem si jopico, ki mi je zelo všeč. Takrat nisem vedela da ima isto sošolka. To sem ugotovila v šoli ko jo je imela oblečeno. Hudo mi je ker si jopice ne upam obleči da ne bo izgledalo da ponavljam. Pa tako mi je všeč in topla je. A bi jo vi oblekli? Bi se delali da sploh ne opazite da je ista? Strah me je da me bo opravljala…

saj ni ni ista, enaka je.

lahko si jo še malo zraven polepšaš pa še dugačna bo od njene:

našij si kakšno rožico gor ali pa izvezi ali pa nakvačkaj

nova
Uredništvo priporoča

Ja saj… Odkar obstajajo H&M, C&A, Kik in podobne zadeve, je itak nemogoče, da se ti kaj takšnega ne bo zgodilo še vsaj 10x.

To je res da ni ista ampak načeloma pač je isti model. In za sošolko to lahko pomeni ponavljanje. Največji vic je da nialsem ponavljala, sploh nisem vedela da ima tako ona!
Ne.. rožic in tega res ne bi gor prišivala.

Ko sem bila še v srednji sem bila za sošolke kot reklama na 2 nogah, kaj se prodaja po trgovinah. Ko sem si kupila kaj novega, so v roku 1 tedna čudežno to isto stvar kupile “po nesreči” tudi nekatere sošolke. Joj kok mi je šlo to na živce. Ko nekaj kupiš in si navdušen, želiš to imeti samo ti, ja samo zgoraj že en komentar pove teh h&m-ov, tally weijlijev je povsod in nisi izviren. Že dolgo hodim po nakupih v italijo in avstrijo.

Ti kar pogumno v šolo s to jopico, ko da sploh nisi opazila da ima isto. Tako ali tako ti ne bo nihče rekel. Opravljanje morda bo, a se ne sekiraj. Prej ko slej bo mimo. Zaradih takih stvari se ne splača mučiti, res ne. Če ti slučajno kdo kaj reče na foro, poglej ona ima pa isto jopico… samo odgovori kaj takega, ja sm opazila, a sta čisto ista modela? In si ogleduješ jopico če je čisto ista. S tem boš dala vedeti da pri nakupu jopice ni šlo za ponavljanje. Če bodo sumile da igraš in te opravljale pa to ni več tvoj problem. Jopico nosi, in to z velikim ponosom in veseljem.

Ja in kaj, ce ima sosolka enako jopico?
Ti si pa tud ena bodoca Mona!
Jaz bi sosolki takoj rekla, wow, ful dobra jopica, jaz sem si vceraj kupila enako! 🙂

In tudi tista reklama na dveh nogah mi je cista budalestina!
Ce hoces biti drugacna od mnozice, obstaja tudi druga pot, ne pa da zdravis svoje komplekse z drugacnimi oblacili!

Korenček, pri meni je bilo res po nesreči… pametna svetovalka; hvala pomagala si.

Tako mlada….pa si že dela brezvezne probleme…kaj šele bo

to dokazuje, da so nekatere ženske res kure, ki se znajo kititi samo s perjem. Vsi moški so enako oblečeni in kaj potem? Oni znajo skup držat, medtem ko bi ženske rade mislile, da so nekaj posebnega z eno usrano jopico. Pa ne rečem, če bi jo same naredile, kje pa.

to dokazuje, da so nekatere ženske res kure, ki se znajo kititi samo s perjem. Vsi moški so enako oblečeni in kaj potem? Oni znajo skup držat, medtem ko bi ženske rade mislile, da so nekaj posebnega z eno usrano jopico. Pa ne rečem, če bi jo same naredile, kje pa.[/quote]

hahha, dober komentar 😀
res pa je, da je včasih bolj pičilo, ker smo si še sami šivali in pletli. Če se je čez nekaj časa pojavila sošolka z enakim vzorcem, je bilo očitno, da je posnemala.

Pri nas smo bile pa navdušene, če smo imele enako oblačilo. Kako smo si različni.

Nerodno je na primer, če greš na neko posebno prireditev, recimo na mat. ples, in imata dve enako obleko. Takole za vsak dan pa res ni pomembno no.

se strinjam z eno zgoraj. Takoj ko opaziš, da ima enako, greš do nje in ji daš vedeti, da imaš ti že enako doma. Recimo – a si kupila v H&M? Jaz sem si svojo tudi tam. Tako obe vesta, da je šlo za slučaj in da ni nobena kopirala druge.

to dokazuje, da so nekatere ženske res kure, ki se znajo kititi samo s perjem. Vsi moški so enako oblečeni in kaj potem? Oni znajo skup držat, medtem ko bi ženske rade mislile, da so nekaj posebnega z eno usrano jopico. Pa ne rečem, če bi jo same naredile, kje pa.[/quote]

hahha, dober komentar 😀
res pa je, da je včasih bolj pičilo, ker smo si še sami šivali in pletli. Če se je čez nekaj časa pojavila sošolka z enakim vzorcem, je bilo očitno, da je posnemala.[/quote]

Kakor se danes prodajajo enaka oblačila, so se včasih prodajali enaki materiali in poleti recimo so bile hit obleke iz blaga svetlih barv z belimi pikami. Misliš, da je bilo tega blaga na voljo v milijon kombinacijah? Ne, pač pa par vzorcev in to je bilo to, potem so pa vse ženske nosile rumene, svetlo modre in svetlo zelene obleke z belimi pikami…

hahha, dober komentar 😀
res pa je, da je včasih bolj pičilo, ker smo si še sami šivali in pletli. Če se je čez nekaj časa pojavila sošolka z enakim vzorcem, je bilo očitno, da je posnemala.[/quote]

Kakor se danes prodajajo enaka oblačila, so se včasih prodajali enaki materiali in poleti recimo so bile hit obleke iz blaga svetlih barv z belimi pikami. Misliš, da je bilo tega blaga na voljo v milijon kombinacijah? Ne, pač pa par vzorcev in to je bilo to, potem so pa vse ženske nosile rumene, svetlo modre in svetlo zelene obleke z belimi pikami…[/quote]

To pa res ne drži, blaga je bilo vedno več dovolj na razpolago, omejitev je bila samo domišljija avtorice. Enako velja za štrikane stvari, kaj vse smo si delale, krila, ponče, puloverje, eden ni bil enak drugemu!!

Zaradi ene take samovšečne punce je bil nekaj let cel razdred pod pritiskom, ker ni nihče smel imeti nič enakega. Zanetila je bolj med puncami, da so bile vse proti tisti, ki si je drznila kupiti kaj podobnega. Končalo se je tako, da so jo punce, ko so postale malo bolj odrasle popolnoma izločile in še deset let kasneje nobena sošolka ne komunicira z njo. Toliko hudega jim je naredila v parih letih.
Zato korenčku priporočam, da obiskuje samo butike, ker to je edina garancija, da bo samo ona tako oblečena.

Verjamem, da ti je težko, jaz bi jo oblekla in če bi mi kdo kar rekel, bi povedala, da je na prodaj vsem. In da ko kupiš hm, zara ali kaj podobnega, ne moreš pričakovati, da ne bo imel kdo drug. So pa trgovine, ki prodajajo samo en kos oblačila in najbolje da se oblači tam.

Kakor se danes prodajajo enaka oblačila, so se včasih prodajali enaki materiali in poleti recimo so bile hit obleke iz blaga svetlih barv z belimi pikami. Misliš, da je bilo tega blaga na voljo v milijon kombinacijah? Ne, pač pa par vzorcev in to je bilo to, potem so pa vse ženske nosile rumene, svetlo modre in svetlo zelene obleke z belimi pikami…[/quote]

To pa res ne drži, blaga je bilo vedno več dovolj na razpolago, omejitev je bila samo domišljija avtorice. Enako velja za štrikane stvari, kaj vse smo si delale, krila, ponče, puloverje, eden ni bil enak drugemu!![/quote]

Mogoče ve res, ampak ko jaz gledam kake stare posnetke, imajo vse ženske enake obleke, razlikujejo se le v niansi barve. Enako s štrikanjem, je bilo nekaj moderno v nekih barvah, so imeli to vsi naštrikano.
So bili moderni tregerji, smo vsi nosili tregerje. “Kolidčke” smo tudi vsi nosili. Potem smo vse najstnice v OŠ nosile ene plastične temno modre škornje z belim podplatom in polno peto. pašeinše…

Včasih si lahko z domišljijo naredil kaj drugače, a vseeno modi sprejemljivo, ampak če je bilo nekaj moderno, je to nosilo 3/4 žensk, kot sem rekla, z razliko samo v niansi barve.

Isto jopico lahko oblečeš na različne načine. Sigruno ne boš imela povsem enakih oblačil za zraven, tako da kar pogumno. Če ti bo pa sošolka kaj rekla, ji pa povej, da v trgovini niso imeli napisano, da je ta model jopice kupila že ona, pa navrži ji zraven da ima dober okus za oblačila 😉

Različni stili nošenja jopice

Isto jopico lahko oblečeš na različne načine. Sigurno ne boš imela povsem enakih oblačil za zraven, tako da kar pogumno. Če ti bo pa sošolka kaj rekla, ji pa povej, da v trgovini niso imeli napisano, da je ta model jopice kupila že ona, pa navrži ji zraven da ima dober okus za oblačila 😉

Različni stili nošenja jopice

Ti si pa včeraj MON brala menda, pa si ne želiš, da bi srečala Žožiko, ki ima celo isto ime?

Dosti žalostno, da je tako malo nasvetov najstnici takšnih, da jih z veseljem prebereš.

Draga najstnica (ali pa si že celo na faksu in čez -najst), če ne premoreš toliko samozavesti, da oblečeš nekaj zato, ker je tebi všeč in če se toliko obremenjuješ s tem, kaj bodo rekli drugi že samo okoli ene jopice, pomisli, kaj te še čaka?! Bodo tudi pomembnejše odločitve v življenju kot je ena cunja. In ti se boš ozirala na to, kaj bodo rekli drugi?

Si boš tako izbirala partnerja?
Boš imela takšno službo, ki bo drugim všeč?
Si boš upala vzgajati otroke neobremenjeno od tega, kar bodo drugi rekli?… Hočem ti povedat, da to obremenjevanje z drugimi pelje naravnost v tvojo osebno katastrofo in da imaš krasno priložnost, da začneš z malimi koraki malo manj obremenjena hoditi po svetu. V novi jopici seveda.

Lepo, ampak nisi edina. In kolikor vem, tudi tam ne prodajajo unikatnih stvari.

Pa itak, da v teh globalizacijskih cajtih mimogrede trofneš isti kos oblačila, kot ga ima sošolska, svakinja, sodelavka, prijateljica – saj se ne oblačimo vsi v milanskih butikih, no. (no, jest se ne).

Glej, punca, imaš jopico, ki ti je všeč.
In a veš, prav tako jopico (ki jim je tudi všeč) imajo še Micka iz tvojega razreda, pa Jožica iz srednje gostinske, pa Klara iz Škofijske in Hilde iz Haburga pa Karin iz Osla in Takako iz Osake in…. (naštevaj do nezavesti, pač jopica ni bila izdelana v enem izvodu).

Obleci jopico, se nasmej in se dobro počuti v njej.
In glih briga te, kaj bo kdo rekel – tebi itak paše veliko bolje kot Micki :).

Uživaj in se imej rada. Te objemam!

Že dolgo je, od kar sem hodila v srednjo šolo. Takrat ni bilo na izbiro vsega tega, kar je danes. Vse smo hotele biti modne, zato smo prečesale kup trgovin, da smo našle kaj lepega. Tako sem si kupila eno karirasto krilce, bila je rumene barve z rjavimi in bež črtami. Vsa ponosna pridem v šolo in vidim, da ima moja sošolka ravno takšno. Pričeli sva se smejati in zaradi tega sva postali najboljši prijateljici. Velikokrat sva se potem zmenili, da bova isti dan oblečeni v to krilce.

Tudi ti deklica lahko iz tega skleneš prijateljstvo, ki je veliko boljše kot rivalstvo. Ni dobro, da toliko tekmujete med sabo, kdo bo boljši in bolj originalen.

New Report

Close