Forum.Over.Net

Starševski čvek

Zakaj bi kupovala slovenske izdelke? ...

Default avatar

NaTuje

če so pa tuji cenejši. Kg slovenskega paradižnika stane 2,10 €, kg španskega pa 77 centov. Liter slovenskega vina stane 2,17 €, 2 litra makedonskega pa 1,80 €. Pa še bi lahko naštevala ....
Default avatar

Končno!

Točno to.

Samo drugi mislijo, da dražje kot je, boljše je, pa ni vedno tako. Pa zdej so se razpasli moderni načini prehranjevanja, k bi človek kar znoru, noben ne bi nič jedu, samo bio pa eko pa presno pa vegi.
Default avatar

Učbenik psihologije

Glej, saj vaju razumem. Ne znata sestavit svoejga lajfa, zato sta brez denarja, pa si ne moreta privoščit drugega kot masovni sintetični drek iz uvoza. Psiha pa trpi. Od tu ta huda potreba pljuvati po vsem, česar si ne moreta privoščiti. Kot iz učbenika psihologije.
Default avatar

avstralci

Avtorica nimaš prav.povej ti meni zakaj avstralci kupujejo najraje svojo znamko avta Holden,ki ni ti ni dober ne vem kako in niti prepoceni ni.lažje in lepše bi se jim bilo vozit z kakšnimi ww ,alfami ali bmw.ampak ne,oni kupujejo najraje svoje izdelke zaradi patriotizma.
zamisli se malo.in podpiraj kake špance,ki imajo vsega preveč
Default avatar

dej nehaj

Učbenik psihologije je napisal/a:
A ti razumeš, da ljudje nimajo denarja?? Da ne moreš dat za jajca SLOVENSKIH KUR
3€, v štacuni so pa 90 centov!!

Da so češplje iz Makedinije po 50 centov, od naših kmetov pa po 3,5 €??!!

Pa sory nooo - mal manj naj bogatijo na naš račun!!

Jaz vem da delajo, pa traktror ali dva,........ a drugje pa vse to prileti z neba, da jo to cenejš?

Pa liter mleka v mlekomatih - 1€ .............. ni denarja, jasno? Pa jogurti 1,20 € slovenski.

PA KDO LAHKO TO KUPUJE RAZEN GOLAZNI??
Default avatar

ssssswwwe

Hja, saj ti ni treba, trenutno še ne.
Samo plače bi pa vsi imeli višje, pa jih bo treba znižat, če sploh bodo. Ker če ne bomo prodali svojih proizvodov, jih ne bo več in še veliko, veliko drugih stvari ne bo.
No, pa saj že itak premalo ustvarimo, zato smo, kjer smo, tudi eden izmed razlogov.
Default avatar

Končno!

Hahahahahahahahaha :D To, to... Važno, da ima psihologija tukaj veze, medtem ko folk dejansko res denarja nima.
Default avatar

kr neki.

Jaz tudi rajši kupujem, cenejše
Ni vse kar je poceni je pa slabo, sploh ni res.
Pač naj zvišajo plače, tudi, če bi imela plače čez 1000eur, nebi kupovala sliv za 3.5eur. ali pa jogurta za 1.5, ker se dobi ravno tako dober za malo denarja isto dober jogurt.

Gleda se kar je poceni pa tudi zdravo.
Mislim, BIO pa tudi ne mislim kupovat pa dati za eno stvar enkrat več, mislim, kaj pa je tist BIO, a bom kaj dlje živela če bom jedla BIO, pa nikoli ne bom več bolna pa ne vem kaj, bedaki.

Kaj pa tisti ko kadite pa ko jeste bio hrano ali pa malo držajo, a to pa je zdravo potem.

drugače pa imamo doma itak zelenjavni vrt in imamo bio solato, bučke, itd.itd...
ni treba v trgovino, če pa že v trgovino pa ne bom kupovala bio pa dala zanjo enkrat več.
Default avatar

tržnica - lokalna

Nea vem točno - pri nas enkrat mesec odstopijo plac pred pošto in lahko lokalni kmetje prodajajo ....

Potem greš gledat:

- suha domača klobasa...............................5 € (adijo, kar nesi jo nazaj domov)
pa vedite, da za prodajo imajo posebej, kar je za doma pa posebej!!)

- zaseka.......................................................3 € (en mali lonček) in ne duha ne sluha po dimljenem mesu)

- domač kis....................................................2 € (v štacuni pol manj)
- maslo......................................................2,5 €...v trgovini pol manj

- jajca...........................................................3 € (SLO kure imajo zlate riti??)

- domači nudeljci za juho...........................3,5 € (v trgovini zakuha 60 centov)

Da ne omenjamo sokov, (vse po 4 €), pa razna peciva..... drago kot pes. In ene žganice - noter žlica borovnic, ali 5 fig, ali hruška....vse po 10 €?? 7 dcl! .

Razna posušena jabolka in druge pritikline, ki jim letijo izpod neba - vrečka po 3,5 €

Okej za darilo...sicer pa ni to za naše žepe!!

Edino med smo nabavili - 50 kozarcev!
Default avatar

AGP-27

NaTuje je napisal/a:
Zmenjeno! Jaz kupujem paradižnik od lokalnega kmeta po 1€ (ima okus po paradižniku, Vino, kolikor ga popijem pripeljem iz Bele krajine po1,20€, Krompir tudi prri lokalnem kmetu po 0,30€ ..................................... Pa še bi lahko našteval!
Default avatar

amaterska psihologinja

Kako veš, kaj piše v učbeniku psihologije, če ga pa očitno nisi niti odprla?
Default avatar

psiha ima prav

amaterska psihologinja je napisal/a:
ima zgoraj kar prav. Jaz si tudi ne morem kupit bmwja, pa vem, da je boljši od moje škatle. ampak zato še ne odpiram tem o pljuvanju čez bmwje.
Default avatar

Lust?

A lust je nek presezek paradajza, ker je domac? Sori, jaz med njim in spanskim ne vidim nobene razlike razen v ceni!
Da ne govorim o kmetih in trznici, povsod po svetu je zelenjava na trznici cenejsa kot v trgovini, samo pri nas je drazja!
Default avatar

me [email protected]

AGP-27 je napisal/a:

Kje je ta tvoj kmet? Jaz bi tudi.
Default avatar

jfldkjf

Hmm zakaj bi človek dal za zelenjavo in sadje, ki je enako špricana kot v Španiji toliko več. Ni šans. Če že hočeš imeti vsaj malo zdravo zelenjavo, sadje moraš imeti samooskrbo in tam točno veš kaj delaš in kakšna škropiva uporabljaš. Preden pride v trgovino izdelek a veš kolikokrat je še poškropljen....bljek.
Default avatar

hja

Denarja imam sigurno več kot ti, pa iz principa ne kupujem slovenskih izdelkov! Še kaj??
Default avatar

ena radovednica

avstralci je napisal/a:
Kupujejo zato, ker so evropski in ameriški avtomobili zelo dragi, tukaj je nov VW golf ca. 16.000 evrov, medtem ko je tam krepko čez 30.000 evrov. To je tisto.
Default avatar

takole

pa vi ljudje res mislite, da je cena za nizozemski paradižnik v sloveniji konkurenčna?

a vam ni jasno da država Nizozemska plačuje svojim kmetom, da le ti svoje viške prodajajo po dampinških cenah državam kot je Slovenija ... ker s tem tudi dolgoročno uničujejo slovenskega kmeta in si delajo prodajni poligon za bodoče.

a mislite da ta isti paradižnik na Nizozemskem prodajajo po cenah kot v Sloveniji? Ja itak :-)

slovenci smo res en smešen narod ... radi bi imeli vse po najnižjih cenah, plače pa najvišje, da ne govorimo o storitvah iz državnega proračuna (zdravstvo, šolstvo ...)

vsem ki se pritožujete nad cenami slovenskih kmetov priporočam, naj na svojem vrtu sami vzgojite sadje in zelenjavo in potem ovrednotite pridelek. Garantiram, da bi bile vaše cene postavljene še za razred višje od teh, ki jih ponujajo kmetje danes!

jaz svojega brokolija in cvetače, ki mi je letos zrasla na vrtu ne bi prodala niti za 10e za kilo :-)
Default avatar

Mi tako

Lust? je napisal/a:

Eeeee, narobe! Malo poglej cene v trgovini ali na tržnici na Hrvaškem.
Ali pa avstirjska Koroška: če na sadju ali zelenjavi piše, da je avstrijsko, je dvakrat dražje, če je prav s Koroškega, pa še bolj.
Default avatar

hrvaška tržnica

Mi tako je napisal/a:
Včkrat kupujem na hrvaškem na tržnicah in je cenejše kot v trgovini. Za Avstrijo vem le za okolico Bregenza, je tudi na tržnici cenejše. Nemčija, sever, tržnica cenejša. Italija, Španija prav tako, da o Balkanu sploh ne govorim, ko je na tržnicah vse bagatela.