Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek punca starejša od fanta?

punca starejša od fanta?

Vaše mnenje, če je ženska starejša od moškega… Pa ne govorim zdaj o veliko letih, recimo tam do maksimalno 5. A je takšna veza obsojena na propad ali…?

Moja sestrična je že 20 let v zvezi s 6 let mlajšim moškim, pa jima nič ne manjka. Ni vse v letih, ampak v človeku samem.

Nikakor ni obsojena na propad. Odvisno je od zrelosti in ciljev obeh.

in zakaj dvom ????
Ja, če je dvom že zdaj, bo vedno. Izključno samo zaradi tvojega dvoma je lahko taka zveza obsojena na propad.

Poznam in vem, da funkcionirajo zveze, ki so 17 let razlike – starejša žena od moža, 10 let starejšpa žena, 7 let starejša žena…… torej ženske niso dvomile v sebe in v svoje partnerje in funkcionirajo zveze 🙂

Iz izkusenj govorim, da je lahko tudi taka uspesna 🙂

Jih poznam, kjer je ona starejsa 10 let, 7 let, skoraj 6 let, 2 leti, 1 leto, 1 leto, 1 leto. Od vseh teh je propadla le tista, kjer je bila ona starejsa 2 leti. Pa ni propadla zaradi razlike v starosti.

Mlajši moški? Grozljivo, vedno sem bila proti. Pa je v mojih relativno zrelih letih prišel mulec mlajši 7 let. Ni in ni hotel iti, se je kar prilepil. Izven vseh mojih vzorce. In še vedno je tam, po skoraj desetih letih, pa dva otroka in sploh ne kaže da namerava oditi, vse prej kot to.

V resnici en najsrečnejših parov, kar jih poznam je ona 17 let starejša. Nista doma v tej čudni dolini, tujca sta z dežele z manj predsodkov.

V rsnici je važno le, kako človek sam sebe pogleda v obraz. In nič drugega. Odpikaj ljudi in vzorce.

tja do treh let se še tolerira, kar je več je tako, da tip išče pač nadomestno mati. Samo vidim, kako ženske hitro najdejo pare ki jih poznao in so neizmerno srečni v takih zvezah. Več ali manj take zveze funkcionirajo tako, da more moški dvignit roko kot v šoli, če hoče kaj reč. Jp, … neizmerno srečo je vidit pri teh tipih. Je pa tako, kdo ima pravico nekomu očitat kako živi, če ne škodi drugim je vse ok.

ja pa zadnje čase je to zopet v modi, jih kar nekaj poznam, a so vsi še dokaj mladi, poročam čez nekaj let.

ni obsojena prepad.
je pa že bolje imeti 5-10 let mlajšo.

Imam v sorodstvu kar nekaj, ki so ženske precej starejše od moških, moja botra ima več kot desetletje mlajšega, tudi moja babica je bila krepko starejša od dedka in še marsikdo, moja soseda je 7 let starejša od njega, enako tudi druga soseda, ki bi lahko bila njegova mama. Pa vsi lepo funkcionirajo. Važno je srce in ne leta.

Zveza je še dokaj sveža- 5 let. Kolikor sedaj izgleda, je o.k. Kako bo,nihče ne ve.

to so bolj izjeme kot pravilo, bilo koliko mone tu takih poznate. Ze v srednji soli se opazi in kasneje ni nic drugace, da so zenske prej zrele, odrasle,.., kot moski. Vedno so par let pred nami. V vseh pogledih. Od tu izhaja ta “norma”, da je normalno da je zenska par let mlajsa od moskega. Ker potem se najdeta na enaki valovni dolzini.

Po recimo 20+ letu starosti to, kdo je prej dozorel, ne igra več vloge, oba sta že dozorela.

V bistvu pa bi bilo logično, da je ženska starejša, vsaj glede na povprečno življenjsko dobo, saj ženske umirajo starejše.

Moški dozorijo pozneje od žensk. Pri 20 ,30 jih še ne dohitijo. Tam nekje po 35. Seveda,sem in tja so tudi izjeme.

Pet let razlike ni nič. To je praktično ista generacija. Jaz bi si upala vzeti do 7 let mlajšega. Pa tudi do 7 let starejšega. S temi se ujamem na osebnostni ravni, ker smo odraščali v približno podobnih okoliščinah. Kar je pa mlajšega, je padlo v drug režim in drug sistem vrednot. Kar je pa starejšega, pa spet noče štekat enih stvari.
Moje sporočilo je, da leta v bistvu niso pomembna, zveza bo uspešna, če imata dva človeka podobne vrednote in način razmišljanja. Veliko pa pomeni tudi to, kako rešujeta nesoglasja, ki se neizbežno pojavljajo v vsaki zvezi.

Moj mož je 5 let mlajši od mene. Skupaj “voziva” že preko 22 let. Razlika v letih naju ni nikoli motila, kvečjemu veliko ljudi misli, da sem mlajša ;-).

Živi in pusti živeti

V večini primerov JE obsojena…

Dejstvo št.1: Ženske odrastejo (mentalno) od 4-6 let prej kot moški.

Dejstvo št.2: Moški, ki si išče starejšo žensko – išče svojo mamo v njej in to meji že na incest…poznam enega takega pri 26, ki fura 40 plus…in ja, dečko obiskuje psihiatra.

Dejstvo št.3: Mlajša ženska (do 20 let) in dobro ohranjen mošk, uspešen/razgledan (debeluhi in pleškoti odpadejo) izgleda LEPO.

Dejstvo št.4: Starejše ženske SO občutljive na besede (če pridejo z mlajšim v lokal):”Kaj bo pa vaša mama pila?”. Moškemu bi se zdelu KUL, da bi bilo obratno.

V nekaj primerih pa NE:

– če se imata dva rada in se ne ozirata na okolico – ni važna razlika v letih.

New Report

Close