Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Vedno enak zajtrk

Vedno enak zajtrk

Je še katera takšna, da ima že leta in leta popolnoma enak zajtrk?

Jaz verjetno že kakšnih 15let, izključno jogurt z ovsenimi kosmiči. Enostavno mi ne paše popolnoma nič drugega, če tega ni, potem sploh ne jem.
Le v hotelih si vzamem kar pač je, doma pa vedno isto.

15 let je zelo dolga doba, jaz ne vem če bi to zmogla imam pa obdobja defenitivno ko jem za zajtrk samo eno in isto stran. Trenutno je to samo ena banana, imela sem obodbje recimo, ki traja kakšno leto ko sem jedla za zajtrk samo mlečni riž z malo temne čokolade, potem obdobje ko sem jedla samo čokoladne kosmiče(ne tiste otroške) z mlekom, potem gres z malo kakava. No ta obdobja so pri meni trajala tam do enega leta potem pa zamenjam.

To v hotelih, je pa sploh zanimivo… Taki, kot ste Vi, si v hotelski resstavraciji res dajo “duska”. Na kroznike 5 masel in pet marmelad in stotero…. ni, da ni…. Kar ne “zbasejo” v vrece, ostanejo na pol odprte stvari???? Ne vem, kako je doma?

Milena
nova
Uredništvo priporoča

Evo, zgoraj piše ena o intuiciji. Kot kaže imaš ti zelo močno.

Ja, doma jes vsak dan isto… Prides v hotel in oci… Na kroznik nameces stvari, ki jih niti pod razno ne jes…. Kroznih salame, kroznik 3 vrst kruha, kroznih namazov… Oprostim tistim, ki vse to pojejo, ne oprostim pa tistim, ki “degustirajo”. Odpres 5 marmelad, da “pogruntas” okus, Odgriznes enkrat v kruh, ce je pravi in natocis 100 kav, da bo prav “disala”…. Saj pol, za v torbo- je VSE odlicno… pa cetudi prej, vsak dan, jejo kosmice….

Milena

Iz lastnih izkušenj ti povem, da smo tisti,ki vsak dan jemo muslije z jogurtom ob drugi hrani kar rahlo izgubljeni in velika večina niti pod razno ne nabaše polnih krožnikov. Hotelska hrana nam ponavadi ne ustreza, ker ni podobna naši doma.

Moja soseda že 10 let vsako jutro za zajtrk je med in maslo na kruhu. In enako to počne v hotelih, pa ji mož teži naj vsaj takrat je nekaj drugega:)

Jaz doma ne zajtrkujem sploh. Mi ne paše. Razen za vikend, ko si lahko vzamem dovolj časa.
Ko sem v hotelu (na kakšnem potovanju – na dopust ne hodim v hotel), se pa res zjutraj rada najem. Ker je veliko stvari na izbiro in zato, da nisem že po dveh urah pohajkovanja (po kakšnem večjem mestu na primer) lačna. Vsekakor pa ne pojem “5 masel in 5 marmelad”…
Sicer pa, zakaj te tako zelo moti, kako se ljudje obnašajo po hotelih? A tebi kaj škodijo?

jaz v hotelih priznam zbasem na kroznik vse kar je mozno in tudi vse pojem! potem ne rabim do vecera skoraj nic drugega pojesti 🙂 jajca, hrenovke, rogljicki, jogurt, kosmici, mal sircka, pa se kej zanimivga se najde..tok da gleda vse cez kroznike 😀 in na koncu obvezno sadje 🙂 pa nic ne zbasem v torbe… se v turciji pred casom sem imela priliko pa enostavno ne, grem raje nekaj kvalitetnega pojest..kaj mi bo tist putr pa marmelada..od par eur na obrok me pa tudi ne bo pobralo! 🙂

Tudi v hotelih imajo kosmiče, jogurte, mleko… še povsod po svetu in pri nas sem jih videla.

Imela sem že več jutranjih rutin, (ki bi jim težko rekla pravi zajtrk), pa mi za vsako telo po nekem določenem času cca leto, leto in pol pove, da je dovolj. Preprosto mi ne paše več. Zadnja taka je bila mlačna voda z limono na tešče, pred tem kajžarska skuta z lanenim ali konopljinim oljem, pred tem jabolčni kis z vodo in medom… vse mi je nekaj časa ustrezalo potem pa naenkrat ne več. In se ne silim, potrudim se le s kozarcem navadne mlačne vode, ki se mi pa do sedaj še ni ustavil. Morda je še najbolj podobna zajtrku službena bela kava (kapučino iz praška), v katerega pa prav odvisniško moram namočiti 2-3 polnozrnate piškote. Trenutno sem odkrila Digestive piškote iz Eurospina, ki so mi ful dobri. Fajn so tudi tisti iz ovsenih kosmičev od Medexa ampak so dragi ko ne vem kaj. Ne maram pa raznih Grancereale in podobnih, ker so mi čisto presladki. Zjutraj ne smem kaj dosti sladkega (v to katergorijo paše tudi marmelada), ker mi dvigne sladkor in sem ob desetih lačna ko ris. Če hočem, da dolgo drži (recimo če gremo nekam za del dan na pot), potem se potrudim s kakimi jajci na oko, omleto, sirom, tunino pašteto, malo zelenjave. Salamo zjutraj res redko jem.

Kar se tiče hotelskih zajtrkov pa.. k sreči je tega v mojem življenju malo, manj kot enkrat na leto recimo. Pa še takrat običajno ne vem kaj bi in vzamem umešana jajca. Zaloge na tujih krožnikih me ne motijo, moti me samo, če gredo polni krožniki v smeti.

Ma ni tako, no! Jaz doma sicer redko zajtrkujem, razlog je navadno en: ker je zjutraj malo časa, tudi med vikendi se mi vedno mudi. Če sem v hotelu, je pa druga reč. Predpostavljam, da sem v hotelu zato, ker sem nekje na dopustu. Takrat je čas nepomemben in se mi nikamor ne mudi. Zato grem na zajtrk ko sem že nekaj časa pokonci in tudi občutim lakoto, kar se mi doma ne dogaja, ker je vse prehitro in prenatrpano (budilka, umivanje, bujenje otrok, oblačenje, priprava zajtrka za otroke, hitenje na različne konce v varstvo in nato borba za preživetje na cesti do službe in prava pravcata borba za park plac).

V hotelih navadno jem vsak dan kaj drugega. Na krožnik si naložim grižljaje, ne pa slonovske porcije. Če se mi zahoče, grem iskat še. Pa v hotelih sem bolj pozimi, ko gremo smučat – takrat se zjutraj kar najem, potem se počasi pripravimo, oblečemo in ko je ravno prav v želodcu, odrinemo na 6, 7 urno smučanje.

V torbe ne dajemo nič.

Ovsene kosmiče in mleko, svojih dvajset let, redkokdaj da jih ne. Tudi v hotelih:-)

Politicians should be replaced like diapers, often for the same reason Mark Twain

Jaz doma ne zajtrkujem sploh. Mi ne paše. Razen za vikend, ko si lahko vzamem dovolj časa.
Ko sem v hotelu (na kakšnem potovanju – na dopust ne hodim v hotel), se pa res zjutraj rada najem. Ker je veliko stvari na izbiro in zato, da nisem že po dveh urah pohajkovanja (po kakšnem večjem mestu na primer) lačna. Vsekakor pa ne pojem “5 masel in 5 marmelad”…
Sicer pa, zakaj te tako zelo moti, kako se ljudje obnašajo po hotelih? A tebi kaj škodijo?[/quote]

Evo, tipičen primer: doma nikoli ne zajtrkuješ, zakaj potem v hotelu ja?? Doma ti ne paše, ne moreš, ti gre na bruhanje samo ko pomisliš na hrano, v hotelu pa kar naenkrat vsi ti simptomi izginejo?? Japajade … v hotelu je zastonj, to bo!

Ja, tudi jaz imam obdobja, ko jem dolgo časa eno in isto za zajtrk, en čas je bil to kakav, pa kruh z maslom in marmelado, potem jogurt z medom, pa koruzne ploščice z raznimi namazi, ….

Jaz doma ne zajtrkujem sploh. Mi ne paše. Razen za vikend, ko si lahko vzamem dovolj časa.
Ko sem v hotelu (na kakšnem potovanju – na dopust ne hodim v hotel), se pa res zjutraj rada najem. Ker je veliko stvari na izbiro in zato, da nisem že po dveh urah pohajkovanja (po kakšnem večjem mestu na primer) lačna. Vsekakor pa ne pojem “5 masel in 5 marmelad”…
Sicer pa, zakaj te tako zelo moti, kako se ljudje obnašajo po hotelih? A tebi kaj škodijo?[/quote]

Evo, tipičen primer: doma nikoli ne zajtrkuješ, zakaj potem v hotelu ja?? Doma ti ne paše, ne moreš, ti gre na bruhanje samo ko pomisliš na hrano, v hotelu pa kar naenkrat vsi ti simptomi izginejo?? Japajade … v hotelu je zastonj, to bo![/quote]

A dej nehi, a kar zastonj je?

TAŠČA ŽE 80 LET JE KRUH Z MASLOM IN BELO KAVO . VSAK DAN ENAKO

Zanimivo, kako eni hitro sklepajo.
Samo če rečem, da si v hotelih vzamem kar pač je, to pomeni, da nimajo jogurta in ovsenih kosmičev, če pa slučajno imajo, seveda jem to.
Res tudi mene čudi, zakaj imajo hoteli na jedilniku po cele kupe različnih muslijev, navadnih ovsenih kosmičev pa ne. Ravno tako ne jem masla in marmelade, salam ravno tako ne maram, da ne omenjam klobas ali hrenovk, pa raznih francoskih solat, pa rogljičkov, jaz tega zjutraj niti v sanjah ne pogoltnem, sem raje tešč. Še sokov ne maram.
Če torej nimajo jogurta in mojih kosmičev, si vzamem jajca, če pa še teh ni, pa rezino kruha s sirom in kavo, to pa imajo povsod.
Tako je bilo tudi letos na dopustu, zelo znan hotel, tudi po dobri in raznovrstni hrani, vse samopostrežno, ni da ni, muslijev različnih vrst še pa še, razen seveda ovsenih kosmičev. Torej so bila vsako jutro na vrsti dva jajca, pol žemlje in kava, včasih sem pa zajtrk kar prespala.

A da bi si pa kako kilco teh kosmičev vzela s seboj na dopust ti pa še ni kapnilo?

Jaz pa en mesec jem eno in isto (trenutno ovsene kosmiče s sadjem in grškim jogurtom), potem pa zamenjam. Pred tem sem jedla vsak dan eno svežo kumaro in kruh.
Hotelska hrana… pri meni je preveč pogosta. Lačne so oči in ne želodec.. Če se obilno naješ, do večera ne potrebuješ ničesar… Problem so taki kot sem jaz, ki kot dojenček do štirih popoldne jem na tri ure.
Jaz pravim, da si v hotelu pač vsak zame, kar želi. Boli me le, če ostane na krožniku in gre v pomije..

Evo, tipičen primer: doma nikoli ne zajtrkuješ, zakaj potem v hotelu ja?? Doma ti ne paše, ne moreš, ti gre na bruhanje samo ko pomisliš na hrano, v hotelu pa kar naenkrat vsi ti simptomi izginejo?? Japajade … v hotelu je zastonj, to bo![/quote]

A dej nehi, a kar zastonj je?[/quote]

Je v ceni bivanja, soba z zajtrkom, v večini primerov ne moreš vzeti samo sobe brez zajtrka. Ok, sem se narobe izrazil, plačaš, zato je treba pokoristit, tudi če ti ne paše, ti gre na bruhanje že samo ob misli na hrano zjutraj, in kar je še takih izjav ljudi, ki nikoli ne zajtrkujejo (razen v hotelu 🙂

Ne, nikakor! Kot nimam naprimer enega in istega parfuma že 15 let, pa enega in istega stila oblačenja.
Enega in istega imam toliko let samo moža-pa se nič ne pritožujem 🙂

Zajtrk je zame obed dneva – vstanem raje pol ure prej in si pripravim in z žitkom pojem – ali je to prekajeni losos, rezina llimone, sveži ricoota zrnti sir, sveže kumarice, ali je to čisto pravi britanski porrige ( ovsena kaša na vodi) pa noter suho nežveplano sadje, potem umešano ai na oko ali pa poširano jajce. Enako delam tudi za družinske člane, ko smo med vikendi skupaj, doma. uživam v tem – v pripravi in prehranjevanju 🙂

Sem se pa takih zajtrkov in rituala navadila po hotelih. In prakticiram tudi doma – lažje prebijem skozi dan, manj je stresa, ker dneva naprimer ne začnem s kavo a prazen želodec, pa tudi jogurt na tešče zelo zelo dvigne kislino.

New Report

Close