Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek honda jazz vs. alfa romeo 147

honda jazz vs. alfa romeo 147

Kateri rabljen avto priporočate?

Ne morem se odločit ali Honda Jazz 1.4i LS letnik 2004 ali Alfa Romeo 147 1.9 jtd od letnika 2001 naprej…
osebno mi je honda ljubša ker je bencinar z majhno porabo, prostorna kljub majhnosti… ne more pa se primerjat z alfo celo letnika 2001 glede dizajna in opreme…. prosim še za kakšna mnenja, prednosti, slabosti, stroški…obeh….
hvala
urša

glede alfe…je to navaden jtd ali jtdm (multijet)?

gre za to, da so servisi turbodizlov po določeni kilometrini (in sigurno je pri takem avtu to tud čaka) zelo zabeljeni, saj te skor zihr čakajo kake menjave turbin, obnove bosch pumpe, če je multijet tud injekotrji

jaz bi vsekakor vzel raje hondo, osaj teh stroškov nimaš. če ti je pa alfa všeč in te stroške upaš not prinest, si pa lahk tud alfo omisliš

malce za dušo.......https://www.facebook.com/stvari.ajdovscina/

Imam Alfo 147 1.9 jtdm, oprema distinctive, letnik 2006, kupila sem jo leta 2010 za 7k evrov, imela naj bi 135k km. Sedaj po štirih letih ima 255k km in lahko rečem, da je super avto. Servise res delam redno na 15k km maksimalno, do sedaj sem morala menjati le termostat. Prejsni mesec sem menjala sklopko in sprednje roke, drugo pa čisto nič. Srečo imam, da se fant razume na avte in je dobro izbral pri nakupu, ker moraš znati in imeti tudi malo sreče, če kupujes rabljen avto. Pa še vse servise sam opravi, sklopko je tudi sam menjal, tako da strošek sploh ni bil velik. Aja, poraba je ob varčni vožnjo okoli 5,5 litra/100 km, s precej bolj športno vožnjo pa okoli 7.

Če se boš odločil za rabljeno Alfo, pazi, kaj kupiš, da ne boš imel probleme z avtom in pol blatil vse Alfe 😛

Pa še to… Sicer v Hondi Jazz se še nisem vozila, ampak moja Alfa je zakon športen avto. Notri zelo lepo izgleda, ker je minimalno in ne deluje plastik fantastik. Sedeži so ful komot in ceste se kar fajn drži 😉

Nimaš kaj razmišljat, Honda definitivno.
Alfa je navaden šrot.

Kako si pa prišla do takšnega ožjega izbora?

Jazzov je razmeroma malo na prodaj, tako da bi jaz vključila še kak avto.

Honda Jazz je družinski avto, čisto nič športen, če iščeš to primerjavo. Drugač je pa super za vozit, udoben, samo kuri več, kot je napisano: zelo redko pridem pod 6.0, običajno je poraba okoli 7.
Kvari se ne (v 10 letih samo 1x na servisu).

Ob odločitvi o nakupu rabljenega sva se s fantom najbolj zagledala v alfe. Kar se dizajna in opreme tiče ni konkurence, glede mašine pa pravijo da so dizli neuničljivi, z malo porabo…..kako leto bom kakih 3x na teden vozila daljšo relacijo-70km/eno smer, potem pa verjetno ne, razen kak izlet….zaradi tega mi pa bolj diši honda ker je bencinar tudi z malo porabo. Honda je pa prišla v ožji izbor, ker bi jo dobila ugodno od znane osebe, tk da se ve da je avto vredu….zdaj res ne vem kaj naj…. prosim še za kakšna priporočila….

V tem primeru nimaš kaj gruntat, vzameš hondo.

Imela sem Hondo Jazz. Najboljši avto na svetu. Z njim nobenih problemov, samo tankaj in vozi. Velik prljažnik.
Nipri erjave z Alfo.

Tudi jaz bi vzel Hondo.

Honde so se z leti precej poslabšale, alfe pa zelo izboljšale. Motor 1.9 dizel je res neuničljiv, pa menjalanik tudi pri teh avtih.

…….vedno bolj se nagibam k hondi, razni forumi- še nisem zasledila nobene posebne kritike, sami + nepokvarljivost, nizka poraba, prostornost…. ampak aaallfa…danes v planu ogled in vožnja z obema, če bo po tem padla odločitev? al pa če me še kdo prepriča….;-)

New Report

Close