Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek NLB fizičnim osebam odpisala 13 milijonov evrov posojil

NLB fizičnim osebam odpisala 13 milijonov evrov posojil

Največje banke, ki jih je država rešila z dokapitalizacijo, so skrivnostne glede odpisa posamičnih posojil. NLB je lani fizičnim osebam odpisala skoraj toliko posojil kot prej v štirih letih skupaj.

0

Mislite, da so res odpisali kakšno posojilo ”navadnemu” državljanu brez vez in poznanstev?

Uprava NLB-ja z Jankom Medjo na čelu je želela, da bi ji zvišali mejo za odpisa posojil mimo nadzornega sveta na 2,5 milijona evrov. Uprava NLB-ja z Jankom Medjo na čelu je želela, da bi ji zvišali mejo za odpisa posojil mimo nadzornega sveta na 2,5 milijona evrov.

NLB je lani odpisala 12,9 milijona evrov posojil fizičnim osebam (predlanskim 2,2 milijona), od tega je bilo za 6,8 milijona potrošniških posojil in pet milijonov okvirnih posojil (limiti na TRR in karticah), razkriva letno poročilo. Letno poročilo razkriva še, da je bilo podjetjem odpisanih za 64 milijonov evrov posojil, kar je dobra tretjina predlanskih odpisov, za Finance piše Monika Weiss.

NKBM je lani strankam, ki niso banke, odpisala za 7,3 milijona posojil, precej manj kot predlanskim (30,7 milijona evrov). Gorenjska banka je lani odpisala 41 milijonov evrov posojil (predlanskim 12,5 milijona), Banka Celje pa 3,1 milijona evrov posojil (predlanskim 5,7 milijona). Abanka odpisov ne razkriva.
Odpišejo lahko do milijon evrov posojila

Uprave vseh treh največjih bank – NLB, NKBM, Abanka –, ki jih je država lani rešila z več kot tri milijarde evrov vredno dokapitalizacijo, lahko brez soglasja nadzornikov odpisujejo posamična posojila do milijona evrov.

Zneski posojil, ki jih lahko uprave bank odpišejo same, so v statutih določeni različno. Uprava Banke Celje, katere največja lastnica je NLB, lahko sama odpisuje do 2,7 milijona evrov posojila, uprava NLB pa je neuspešno skušala dvigniti mejo na 2,5 milijona evrov, kar je Slovenski državni holding (SDH), ki upravlja delež države v NLB, zavrnil in mejo s pol milijona zvišal na milijon evrov.

Uprave bank, tudi tiste v stoodstotni lasti države, praviloma v poročilih razkrijejo le skupne zneske odpisanih posojil, to je skupnih odpisov, ki so jih naredili na podlagi sklepov uprave in pravnomočnih sklepov sodišč oziroma v skladu s sklepom Banke Slovenije (BS).
Odpis po neuspešnem izvršilnem postopku

V Gorenjski banki pojasnjujejo, da uprava sama naredi odpis posojila neke stranke, če se na sodišču neuspešno konča izvršilni postopek zoper stranko. Uprava banke se lahko odloči za odpis tudi brez sodnega postopka za poplačilo terjatev, kar naj bi bilo mogoče le, če banka lahko dokaže, da je kot dober gospodar storila vse za poplačilo, oziroma če bi bili nadaljnji sodni postopki ekonomsko neupravičeni, ker bi njihovi stroški presegli znesek poplačanih terjatev, še pišejo Finance.

Vir: http://www.siol.net/novice/gospodarstvo/2014/08/nlb_odpis_posojila.aspx

Preklete &#$& pokvarjene!!
Mi pa gledamo zraven in natepavamo krompirjeve olupke. Pa kako je to mogoče, da nihče ničesar ne naredi? Skupinska tožba države na evropsko sodišče?

Pa ti kaj naredi! Kdo ti brani? Na proteste se ti pa ne ljubi.

Pa kaj me ti poznaš, da lahko sodiš, ali sem šla na proteste ali ne? Nisem pravnik, zato kakšne tožbe ne znam pripraviti. Nisem karizmatična, zato ne bi pritegnila dovolj ljudi. Sem pa dovolj jezna in razočarana, da bi se pridružila komu, ki ima te sposobnosti.

Zato jaz vedno trdim in je moj moto; vse se da.

Nič ni nemogoče. Vse je mogoče.

Kje naj preverim, če so meni mogoče odpisali?
Hvala.

Upajoča.

New Report

Close