Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Prekleti lenuhi so današnji mladi

Prekleti lenuhi so današnji mladi

Predno smo začel pobirat krompir, sem po vasi objavil letake, da iščem pomoč pri pobiranju.
Seveda sem bil pripravljen plačat 15eur na uro plus gajbo krompirja.

Pa mislite, da se je kdo javil, NOBEN. Toliko o tem, kako nam gre slabo.

Mi starejši smo mogli potem dva dni pobirat, no, sem pa vsaj prišparal, čeprav sem hotel tistemu, ki bi se oglasil pomagat. za 10 ur bi dobil 150eur, pa še v enem dnevu bi bilo fertik.

Sam ne jamrajte kako ni dela…LENUHI.

tega ti pa ne verjamem. Ker sem po novem z vasi in vem, da so vaški otroci bistveno bolj delavni in niti malo leni, za razliko od mestnih. Gre čisto za vzgojni princip, ker blokarjem res ni treba nič delat doma, tistih 70 kvadratov je njihovo življenje…. Vaški pa orenk delajo, na kmetijah, okrog bajte, v hosti…jaz ti ne verjamem.


Bulsit! Za 15 eur na uro bi imel vrste! Se jaz bi prisla. Studentsko delo je placano 4 eur na uro, pa ga komaj komaj dobis! Nakladas, da glava pece! No, ali pa si tak obup, da se te vsi izogibajo na kilometer! 🙂

nova
Uredništvo priporoča

Nisi objavil na pravem mestu, jaz bi prišla takoj. Vendar nisem na vasi in nisem mogla videti tvojih letakov :((

Ti si po novem, jaz pa že 49 let na kmetiji. Pa verjem, da se noben ni oglasil, NOBEN, očitno ne rabijo denarja. Sem tud nekaj meščanov, ” fina gospoda ” povabil, res so od žene žlahta, ampak oni si ne bi urejenih nohtkov mazali z zemljo. Moji žlahti pa ni bilo problema, še prenočišče smo ztrihtal, pojedino po delu, malo muzike in plesa. Skratka žur po delu in to dva dni. Pač smo starejši že malo manj gibčni kot mladina.

Za toliko ponujenega denarja bi sigurno koga dobil.
Menim, da nisi ponudil toliko, verjetno tudi malice in vode ne, gajbo krompirja za nagrado pa verjamem, da si.

Ne izključujem niti tega, da te na vasi ”dobro” poznajo 😉


Bulsit! Za 15 eur na uro bi imel vrste! Se jaz bi prisla. Studentsko delo je placano 4 eur na uro, pa ga komaj komaj dobis! Nakladas, da glava pece! No, ali pa si tak obup, da se te vsi izogibajo na kilometer! :-)[/quote]

No, ti že veš.


Bulsit! Za 15 eur na uro bi imel vrste! Se jaz bi prisla. Studentsko delo je placano 4 eur na uro, pa ga komaj komaj dobis! Nakladas, da glava pece! No, ali pa si tak obup, da se te vsi izogibajo na kilometer! :-)[/quote]

No jaz sem dejansko doživela, da mi je neka bivša sošolka najedala, da naj vzamem v službo njenega sina, pa se je res odprlo delovno mesto v skladišču, jo pokličem in povem, a v skladišču, ja veš to pa ne, bi se sošolci preveč norčevali iz njega, mogoče če bi se dalo zrihtati, da bi bil kak kurir, ali pa da bi kake razporede delal, mogoče kaj vozil s kombijem, to bi on delala. Star je pa 28 let in že kake 4 leta piše diplomo na temo neučinkovite strategije v razvoju.

Nisi objavil na pravem mestu, jaz bi prišla takoj. Vendar nisem na vasi in nisem mogla videti tvojih letakov :(([/quote]

Se priporočam za koruzo, ko bo čas. Bo treba skupaj vezat.

Ja cel avtobus jih je bilo. Me pa poznajo, sem izmed večjih pridelovalcev na teh koncih.

da je današnja mladina prepričana, da je fizično delo primerno le za ljudi iz “posebne šole”, take, ki so malo prizadeti, ker izšolani komunikologi, politologi, in ostala sranja skupaj z gernitologi, pa že ne bodo fizično delali, ker jih mamice raje podpirajo, kot pa da se mladež umaže.

E točno tako, pa vsi neki kao študirajo, potem bi se pa grebli za kmetijo, kdo bo več dedoval, sploh pa oskrboval naprej. Redki so taki, ki bi kmetijo naprej peljal.

Ma daj, nakladas! So leni mladi, ravno tako kot stari! Samo danes je ponudba studentskega dela tako borna, da bi marsikdo v luft skakal, ce bo dobil delo, ki je placano toliko! Konkreten primer- student prava, Ljubljancan, povprecje ima prek devet v tretjem letniku oz. sedaj ze v cetrtem, je pri nas delal za 4 eu/uro ( pac eno lazje fizicno deloi). Pa veliko dela, samo letos je izredno tezko sploh kaj dobiti. Tako da ne, ti ne verjamem! Ce bi objavil oglas kje, kjer bi kdo videl, bi brez tezav koga nasel. Se mi pa dozdeva, da nisi na najboljsem glasu-mogoce nisi najboljsi placnik? V taksnem primeru pa razumem, da se te izogibajo( tudi ena zlahta ocitno).

E točno tako, pa vsi neki kao študirajo, potem bi se pa grebli za kmetijo, kdo bo več dedoval, sploh pa oskrboval naprej. Redki so taki, ki bi kmetijo naprej peljal.[/quote]

V razpisu objavi delovno mesto menedžer, ali pa vodja marketinga…..pa boš videl kakšen bo odziv, no menedžer kmetije se sigurno bolje sliši kot kmet, pa vodja marketinga tudi bolje kot branjevec :))))))
To pali pri mladini.

Ko nekdo reče, da so mladi lenuhi me popade sveta jeza. Pa kaj vam je ljudje?! Vam življenje smrdi ali kaj?

Zakaj pa moramo namesto njih delat?

Očitno že ni tako.

Nikakor moj problem.

Dober glas seže v deveto vas, glede plačila se pa ne igram.

Mestna finoča…beri lenuhi

Ko nekdo reče, da so mladi lenuhi me popade sveta jeza. Pa kaj vam je ljudje?! Vam življenje smrdi ali kaj?[/qute

A te še bolj razjezim….MLADI SO LENUHI ( reeeeedkiiii primerki so izvzeti ).

Nakladaj ti kje drugje, da ponujaš 15 evrov na uro. Kdor te pozna, že ve….

E točno tako, pa vsi neki kao študirajo, potem bi se pa grebli za kmetijo, kdo bo več dedoval, sploh pa oskrboval naprej. Redki so taki, ki bi kmetijo naprej peljal.[/quote]

V razpisu objavi delovno mesto menedžer, ali pa vodja marketinga…..pa boš videl kakšen bo odziv, no menedžer kmetije se sigurno bolje sliši kot kmet, pa vodja marketinga tudi bolje kot branjevec :))))))
To pali pri mladini.[/quote]

:):):):):), probat ni greh :):):):)

Če bi napisal 8 eur/h bi mogoče še kdo prišel, za 15 eur/h pa noben, ker vsi mislijo, da je nateg. Toliko nihče ne plača.

Hvala bogu, da me ne poznaš, ali pa jaz tebe.

Mater ste ozkogledni. In kaj je narobe, če sem ponudil plačilo za pobiranje krompirja? Ja 15 sem ponudil.

A te povabim na koruzo, boš še ti malo zaslužil/a? Plačilo bo izvedeno v najkrajšem možnem času. Po mopravljenem delu, dobiš pa še za jesti in piti, pa še na fešti lahko ostaneš.

Pa naj si mislijo. Lahko bi pa vsaj informativno poklical, tako iz firbca. Še vedno trdim, da v SLO ni take krize, kot mislite, da je. Da je kriza govorijo LENUHI.

Hvala bogu, da me ne poznaš, ali pa jaz tebe.

Mater ste ozkogledni. In kaj je narobe, če sem ponudil plačilo za pobiranje krompirja? Ja 15 sem ponudil.

A te povabim na koruzo, boš še ti malo zaslužil/a? Plačilo bo izvedeno v najkrajšem možnem času. Po mopravljenem delu, dobiš pa še za jesti in piti, pa še na fešti lahko ostaneš.[/quote]

Za 15 evrov absolutno pridem, pa še otroke študente bom pripeljal s seboj. Vsak po 15 evrov? Fino, bomo imeli za drva! Ti samo povej kdaj in kam.

Samo vprašanje – kaj zate pomeni “v najkrajšem možnem času”? Zame pomeni gotovino na roko.


Mislim, da je ta tema tudi nateg. 🙂
Da nekdo le dobi potrditev, da so mladi lenuhi.

New Report

Close