Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek To vreme me zelo ubija: ali je res, da so depresivci bolj občutljivi na vreme?

To vreme me zelo ubija: ali je res, da so depresivci bolj občutljivi na vreme?

Vse zastavljeno že zgoraj: nekje sem brala raziskavo, da naj bi bili ljudje z duševno boleznijo (kar depresija po difoltu je), veliko bolj ‘vremenski’ oziroma meteoropati.

Kakšno mnenje imate vi o tem glede na svoje izkušnje ali izkušnje bližnjih? Jaz imam blago depresijo (distimijo – motnje razpoloženja) in moram reči, da sem hudo hudo vremenska.
Danes bi lahko recimo samo spala, nizek pritisk me gorzno tišči k tlom.

Ali je meteoropatija lahko povezana še z drugimi stvarmi, ne samo ‘duševnimi motnjami’?

Tale dež še na mojega psa vpliva :-), ker dobesedno noče skozi vrata na vrt. Že celi dan skoraj.

Drugače pa pravijo, da depresivni ljudje bolj ljubijo temačno, deževno vreme kot pa lepo.

Name osebno, vreme ne vpliva, zelo, ker se zelo rada sprehajam po dežju, po snegu ali po soncu, vetru. No vedno kaj delam. Imam pa seveda na leto kakšen dan dva zamorjena, ko bi lahko samo spala ampak ne glede na vreme.

Joj, kdo pa je tebi tako glavo opral.
Prvič. To vreme je nenormalno. Pika. Zaka? Stric google dobro ve.

Drugič. Vsak bolj občutljiv organizem, bo odreagiral na tako vreme. Tudi ljudje s slabšim imunskim sistemom in drugimi kroničnimi boleznimi imajo v teh dneh kar hude dneve.

In tudi depresija je lahko le znak drugega obolenja.

Meni se je včeraj prvič v življenju zgodilo, da sem ob 20.30 padla v posteljo in zaspala. No potem me je ob 2.00 zbudil prijazen sosed z nekim strojem. Eni tako, drugi drugače.

No, potem pa le nisem tako depresivna… najbolj namreč uživam v čudovitem sončnem vremenu 🙂 In taki dnevi, kot so sedaj, so mi res extra zamorjeni, sem taka, da se skoz rada s čem ukvarjam in danes konkretno se ne meni ne psu skoraj ne da skozi vrata… ko je ena že pisala še glede psa, tudi naš pes danes samo spi.

NO, zdej si pa predstavljajte, kako je pri Britancih, ki imajo tako vreme večinoma skozi vse leto 😛 Zato pa ne jamrajte 🙂 Edino, kar imajo oni, kar mi nimamo je, da imajo zelo poceni nizkocenovne lete v Španijo, na Portugalsko in na španske otoke, da se naužijejo sonca in suhega vremena za celo leto za nazaj in za naprej.

meni tole vreme čisto paše – naravo zaliva narava, klimatske naprave ni bilo treba letos poleti še niti enkrat zalaufat, kosti si pa tudi grem pregret na kak otok z nizkocenovcem, pa je 🙂

Tole je že res dovolj!!! Jaz sem se komaj privlekla s sprehoda. Pa oba psa tudi:) Še moź, ki ga za vreme bolj malo briga, visi za računalnikom. Potem smo pa vsi malo depresivni:( Ni zastonj rek, da človek in ostala živa bitja za svoj obstoj potrebujejo sonce. Sicer pa kak dan, ko meditiras pod kovtrom ali tv ali PCjem ni naredil nobenemu nič škode.
Veliko sonca vsem in čim manj takšnih morbidnih, depresivnih dni!

Možno, če nimaš boljše ideje.
Spravi moškega pod kovtre!

No kakorkoli,jaz zasijem v takem vremenu,meni je letos naklonjeno,sem ustvarjalna,skratka se odlično počutim g svoji koži,po mojem imamo radii takšno vreme romantiki…

Nisem depresivna, niti ne postanem od slabega vremena. Sem pa besna-na dež.

Vreme vpliva na veliko bolezenskih stanj, pogosto tudi na depresijo, ja. Moja prijateljica ima depresijo in ob takšnih dneh, kot je današnji, komaj najde voljo, da vstane iz postelje. Večino dopusta ponavadi izkoristi jeseni in gre na morje, da lahko še uživa v soncu, ko se pri nas že začne deževna jesen. Kot si lahko misliš, letošnje poletje zelo težko prenaša.

-za spanje, lenarjenje, ogled filmov na TV, bluzenje na računalniku, pečenje dobrega štrudla, pogovarjanje, obiske pri sorodnikih, branje zanimive revije, knjige..
Ni časa za depresijo.

VČERAJ SEM SE SONČILA IN KOPALA V NOVIGRADU, DANES ZJUTRAJ PA PO TEDNU SONCA NA MORJU PRIDEM V ZIMSKO LJUBLJANO .

Danes sem relativno fit, dopoldan sem zglancala celo hišo, popoldan sem imela žehto in ko je bilo vsega konec, sem udušila eno čokolado – ta veliko ;)) Ker je sladkega pri hiši vedno premalo, sedaj pečem pecivo. Sem brskala po receptih in delam enega,ki ga že precej časa nisem, pa ga imamo vsi radi. Me prav zanima, kako dolgo bo zdržal cel pleh v tem vremenu :)))
Torej, mojnasvet za deževne dni: malo sladkega ne škodi.

Vsak dec bi te bil vesel!

Zgleduj se po KAKOR KDAJ…

Cunja, metla in pekač, pa lonci delajo čudeže…

Ja, če je to en dan ali dva, če jih je pa 60 (no, malo pretiravam), te pa tudi to mine.

Ja, če je to en dan ali dva, če jih je pa 60 (no, malo pretiravam), te pa tudi to mine.[/quote]

V juliju je bil dež samo dvakrat…

Enkrat 12 dni, enkrat pa 18 dni…

Pa avgusta tudi…

New Report

Close