Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek iti na obisk brez darila

iti na obisk brez darila

Včeraj sem bila na pijači s kolegico recimo ji Štefka. S Štefko imava skupno kolegico, ki je nedavno rodila in obe sva že bili pri njej na obisku. No in vprašam jaz Štefko kako je bilo na obisku kakšen se ji zdi dojenček itd,.. in povem kaj sem ji jaz kupila za darilo za malega. Pa potem vprašam še njo kaj pa je ona kupila da nisva slučajno obe isto in ona reče da nič. Pa se mi je zdelo čudno kako nič, a je dala denar za malega mogoče, pa pravi da ne da je šla samo na obisk nič ni nesla s sabo. Nisem ji nič rekla ampak meni je to skrajno nevljudno, si sebe ne predstavljam iti na obisk k družini ki je dobila dojenčka in priti praznih rok, vsaj kavo če res nič drugega. Ma mene bi me bilo sram. Ker Štefki smo vse skupaj enkrat organizirale druženje in ji kolegice dale darilo za opravljen izpit za avto, da pa ona ne razume da se za rojstvo! otroka nekaj podari mi ni jasno. Pa ni revna da ne boste mislili, izhaja iz zelo bogate družine in tudi sama se oblači v same top znamke ampak manjka ji tisti občutek za bonton. Ampak okej njena stvar recimo. Zanima me če je kdo od vas šel pogledat dojenčka praznih rok? Pa ne štejem k kakšni bežni znanki, ki jih ponesreči srečaš, ampak načrtovan obisk k bližnjim prijateljem, sorodnikom.

Hmm, ja mogoče je pozabila ne vem no, tudi jaz ne bi mogla priti ravno praznih rok, če ne drugega bi prinesla kakšno majhno dudico. Pač neko malenkost za dojenčka kot že rečeno magari samo kakšno plastično igračko da jo ima otrok ko mu rastejo zobe in ga srbi. Ja je čudno da ni nič prinesla, mene bi bilo tudi sram v tem primeru sploh ne bi šla, lahko pa da je res pozabila ampak v tem primeru težko verjamem. Očitno je ženska brez sramu.

ni pozabila, ker drugače bi mi rekla da je pozabila. Pač je rekla da nič ni nesla in to je to.

Meni osebno gredo darila na živce, včasih takega bontona ni bilo. Danes pa to forsiranje z darili sili človeka v ovinek v trgovino, potem pa na obisk.


Podpis!
Tako marsikdo sploh ne gre na obisk. Včasih je komu težko dati tudi tista 2 € za kavo! Jaz sem veliko bolj vesela obiskov brez darilc!

Kolikor meni nese spomin nazaj, je tak bonton bil. Ko si šel pogledat novorojenčka, si nesel darilce. Navadno kako oblekico, ki se vedno porabi, saj zelo hitro rastejo. Spomnim se, da sva z mamo šli na obisk vedno z darilcem, pa govorim za 40 let nazaj…

Za tak obisk se pač nese darilo,če ne drugega paket plenic pride prav, če ni neka orto novodobna mama s prebliskom navadnih plenic, no vsaj pri nas je v navadi, na druge obiske pa kakorkdaj, nekam kamor grem velikrat grem tudi praznih rok, če pa grem poredko pa vsaj nekaj dam iz rok.

Kolegica je rodila, potem se je pa začelo izmišljevanje. Ima čas, pa ga nima, potem jaz nisem mogla, pa spet ona ne. Izključno zaradi bedastega bontona sem kupila kompletek za njenega sina. Na koncu nisem šla na obisk, darilo je šlo na RK. Pa tudi kolegica je ostala spomin, s priokusom po nepotrebnih darilih.

Nehajte nakladati, da so darila nepotrebna. Vedno je veljalo, da ob rojstvu otroka ob prvem obisku kaj podariš. Sedaj pa so se ene moderne (škrte) gospe izmislite, da to ni potrebno. Če bi ohranii bonton in načela, ki so veljala v preteklosti, ne bi bilo sedaj toliko hudobnih ljudi, ki še svoji riti ne privoščijo ničesar, so pa polni denarja.

V življenju sem že dala nekaj skozi, spoznala ogromno ljudi. In ugotavljam, da več kot imajo ljudje denarja, bolj so skopi, še sebi ne privoščijo nič. Revež ti bo plačal kavo in ti kaj podaril, četudi malenkost. Če greš na obisku h dojenčku, je treba nekaj nesti: mogoče paket plenic, dva slinčka, komplet za kopanje, kakšno igračko, mamici pa mogoče eno čokolado in dvajset dekagramov kave.

Vedno smo dojenčku nesli darilce. Tako je bilo tudi 19 let nazaj. Tako je še danes.

Tudi pred 5o leti smo na prvi obisk k dojenčku vedno nekaj prinesli. Pa smo veliko teže kupili kot danes. To je bilo verjetno od vedno. Če pa nekatere darila nočete ga pa dajte na Karitas. Se pa strinjam, da včasih z obiskom odlašam prav zaradi tega, ker še nisem nič kupila.

Vljudno je ,da novorojenčku nekaj neseš!

Jaz bi tudi nesla. Pač odvisno kaj si lahko privoščiš. Magari en slinček iz Mane in dvajst dek Hofer kave.
Brez bi šla le če bi res životarila in bi pač povedala, da nism nič prinesla. Bi pa ponudila pomoč mamici pri opravilih ali varstvu malčka če bo potrebovala. Odvisno seveda kako blizi si osebi.

Ja, da se gre dojenčka pogledat brez vsega, je skrajno nevljudno, potem rajši ne grem.
Se pa spomnim kolegice, ki je rodila in sem prišla k njej z darilom, 3 leta za njo sem rodila jaz in je prišla praznih rok.

Darilo bi prinesla, če bi šla na obisk novorojenčku.
Ne bi pa nič zamerila, če bi kdo prišel k meni na obisk brez darila. Tudi čudno se mi ne bi zdelo. Ljudje smo različni in imamo različne poglede na svet. Če nekdo ne prinese darila, ne pomeni nujno da slab človek. Jaz bi bila vesela, da si je vzel toliko časa, da je prišel pogledat kako se držimo.

Na “navadne” obiske, kot npr. kava pri prijateljih kar tako, hodimo brez daril. Na “posebne” obiske, kot npr. za rojstni dan ali pa ko se vsakih par let vidimo z oddaljeno žlaho, pa vedno nesemo kako malenkost. Prvi obisk novorojenčka pa niti ni samo posebni obisk, ampak je celo unikaten, zato se mi zdi neko darilce samoumevno. To je tudi ena redkih priložnosti, ko se mi ne zdi narobe podariti denar ali trgovinski bon. Brez darila bi šla samo, če bi bilo nekaj res tehtnega, in bi se tudi opravičila, zakaj nimam nič s sabo.

Te navade veljajo v moji okolici že odkar pomnim.

Priti na prvi obisk novorojenčku brez darila je nevljudno in primitivno, je vedno bilo nevljudno in primitivno in vedno bo! Edina normalna, vljudna in kulturna stvar je, da se prinese kakšna malenkost za otroka in mogoče še kaj za mamico (slednje ni nujno). Vse ostalo so zgolj in izključno izgovori zagovedanih primitivcev brez osnovne kulture! Takšni raje ostanite doma kot, da si delate sramoto naokoli! Če se že obnašat ne znate bodite doma in ne kažite svoje sramote naokoli!


Podpis.

Kaj pa to – tašča je prinesla meni ko je prišla pogledat dojenčka kilo kupljenih češenj in to je bilo to… 🙂
Pa je daleč od preproste ženske, denarja dovolj itd. Darila za novorojenčke kupuje ostalim in to tudi pove…
No ja saj vnuka je nista nikoli zanimala…še sedaj je ne…niti lastni otroci je ne zanimajo, kaj šele njihovi otroci…

New Report

Close