Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Steklokeramična ali indukcijska plošča

Steklokeramična ali indukcijska plošča

Rabim nasvet glede nakupa plošče. Zdaj imam steklokeramično od Gorenja, a se mi je
žal razbila in moram kupit novo. Pa še finanace so malo omejene. Zanima me, kake plošče
imate in s katerimi ste zadovoljni? Kaj pa kombinacija steklokeramična in indukcijska??

Hvala..

Meni pride v poštev samo kombinacija s plinom, se pravi 2x plin, potem pa keramika ali indukcija, mi je vseeno.

Se strinjam za plin. Mislim, da se hrana drugače skuha. Če tako pomisliš, imajo tudi v gostilnah plin.

Če ti to ne ustreza, pomisli, da menda pri indukciji potrebuješ posebne posode. Menda tudi indukcija ni tako zdrava.

kaj pa steklokeramična, ki ima skrite plinske gorilnike in še dve električni plošči?

http://www.smalvic.it/it/products/view/piano_cottura_60_cm/1013250001/1045

[img]http://www.smalvic.it/documents/image/1013250001.png[/img]

malce za dušo.......https://www.facebook.com/stvari.ajdovscina/

Hvala, ampak plin odpade. Nimam niti prostora zanj.

Jaz sem se odločila za steklokeramiko. Predvsem zaradi sevanja. Pa sestra je srčni bolnik in bi morala ugasat, ko pride na obisk. Prehitro kuhanje, hrana se kuha drugače, podobno kot v mikrovalovni in mi to ni všeč, menjava vseh loncev, obcasen šum in višja cena so samo še dodatek.
Imam posebej eno ploščo, ki jo koristim izkjucno kadar kuham za zelo veliko ljudi in mi je zelo pomembno, da voda hitro zavre.

Plus indukcije je lažje čiščenje in to, da ko umaknes lonec je takoj hladna. No moja steklokeramike je po 15 letih se vedno čista, sama toplota je pa veliko premalo, da bi me prepričali v nakup.
Se pa sicer strinjam s plinom. Jaz se ga preveč bojim zato odpade.

Če imaš posodo za na indukcijo, potem vzemi 4x indukcijo, drugače pa malo razmisli. Sama sem imela prej 4x indukcijo, pri mojemu pa en kup AMC posode, ki ne paše gor. In sem raje menjala ploščo kot pa kupila novo posodo, ker tej nič ne manjka. Candy indukcijo sem pa zapakirala in čaka na novega odjemnika, mogoče jo bo vzela sestra. Zdaj imam electroluxovo 2x ind, 2x steklokeramika. In plin na terasi.

tkole..indukcija ima boljši izkoristek, ker greje direkt telo in ne greje posredno, torej najprej površine in šele nato telesa ki je gor

indukcija zahteva tud posodo z magnetnim dnom, sicer se bijo neki vložki za med kuhališče in posodo ki ni glih za indukcijo, sam to je verjento bolj kot prva pomoč. Drgač litoželezne posode niso drage, so trdožive in naravnost obožujejo indukcijo

še ena zelo velika razlika med indukcijo in steklokermaiko…boljše in dražje indukcije imajo dve kuhališči združeni v eno, oz majo opcijo devh takih, torej da vsa štiri enojna zdužiš v dve dvojni.Ta zadeva je večja kot razširitveno kuhališče pri steklokeramiki.

pa zarad način adelovanja je stvar nekoliko hitrejša napram stekloekramiki

malce za dušo.......https://www.facebook.com/stvari.ajdovscina/

Okoli škodljivega sevanja indukcij je larifari nevednih, ki jih primerjajo z mikrovalovkami. Gre za dva popolnoma različna principa, le da folk tega ne ve, pa tumba v prazno. Indukcija ne greje hrane (mikrovalovka pa jo), ampak greje IZKLJUČNO SAMO ŽELEZNO DNO POSODE. Zato je kuhanje hrane do pičice enako kot pri plinu ali steklokeramiki. Torej okus NE MORE BITI DRUHAČEN. Ampak eni imajo pač bujno domišljijo. Ker pa indukcija greje izključno samo posodo, ne pa plošče štedilnika in okoliškega zraka, je toliko hitrejša od ostalih tehnologij. Ravno tako je bedarija da indukcije ne smeš imeti, če je v bližini srčni bolnik. V resnici je pri indukcijah opozorilo, da je priporočeno, da se ljudje s srčnimi spodbujevalniki (ki so občutljive elektronske naprave) ne približujejo preveč delujoči indukciji. Ravno tako, kot je tako opozorilo na mobitelih, na brezžičnih ruterjih, pa še marsikje. Gre za advokatski trik, s katerim proizvajalec “za vsak služaj” preloži morebiten rizik na uporabnika. Ker moč magnetnih silnic (ki jih proizvaja indukcija) pada s kubom razdalje, bi ta lahko škodovala le, če se uležeš nanjo. Ampak takrat pa ne more delati, saj zahteva za delovanej železno posodo. Zato prosim da upokojene cvetličarke in brezposelne čistilke ne razpravljate o tehničnih lastnostih tehnologij, ki so za vas nerazumljiv čudež.
Še ena gor višje opozarja, da imajo v gostilnah pa samo plin. Daj ženšče, ne ukvarjaj se s tehniko, če je ne obvladaš! V domači kuhinji imaš najmočnejšo ploščo z močjo 2,5 do 3 kilowate. Ker za par kosil več ne potrebuješ. V gostilni morajo narediti veliko hrane v kratkem času, zato je najmanjša gostilniška plošča 4 kilowate moči, običajno pa uporabljajo 7 ali več kilowatne. 7 kW plošča pa bi iz omrežja požrla preko 30 amperov toka, hišna instalacija pa ima običajno zmožnost le 20 ali 25 amperov. Se pravi da niti ene električne plošče ne bi mogle priključiti, kaj šele več njih hkrati. ZATO imajo gostilne velike plinske bombe. Tam pahko kuriš s kolikor kilowati hočeš, ko se bomba spazni, jo pa zamenjaš. Mi je vseeno kakšen štedilik kupujete, samo ne serite s tehničnimi zadevami, ker nimate pojma.

Hala vsem. Jaz menjam izključno zaradi tega, ker se mi je plošča razcepila, mi je nekaj padlo nanjo. Posode tud ne mislim menjat. Je pa indukcija dosti dražja od steklokeramike. S katerimi znamkami ste zadovoljni?

Plina ne maram in ga ne bi imela.

Indukcija pravijo, da ni zdrava.

Imam že 22 let steklokeramično ploščo. Ta je zakon. Samo ne vzet Gorenjeve. Druge so pa v redu.

Hala vsem. Jaz menjam izključno zaradi tega, ker se mi je plošča razcepila, mi je nekaj padlo nanjo.

mogoče vprašanje…dandanes se dobijo indukcije, ki imajo kovinsko površino in ne več steklene. jaz bi se pozanimal, če je stvar bolj trdna od steklene in če je, in če ma še 5 let jamstva, poa d aje servis kje v bližini..navali narode

http://www.smalvic.it/it/products/view/piano_cottura_60_cm/1018774000/1134

[img]http://www.smalvic.it/documents/image/5315fcbfc68c0.png[/img]

malce za dušo.......https://www.facebook.com/stvari.ajdovscina/

Ploskam:)
Imamo indukcijo že 6 let in je ne zamenjam za nič na svetu. Je Gorenjeva, takrat je bila groznih 1.000,00 eur, ampak je vredna svojega denarja. Pa takrat smo zraven dobili set posode. Starša imata Gorenjevo za 600 eur, pa niti približno ni podobna naši. Kolegica je istočasno kupila Boschevo, za podoben denar, pa se ravno tako ne more primerjati z Gorenjevo.
Skuhaš 10x hitreje, kot pri navadni plošči, kar je meni osebno super, ker izgubim živce, ko čakam pri navadni steklokeramiki, da kaka stvar zavre. Posledično skrajša to čas priprave kosila, kar je meni ravno tako zelo pomembno. Super je, da se plošča po koncu kuhanja zelo hitro ohladi.
Odsvetujem, da kupiš kombinacijo (pol indukcije-pol steklok.), ker je bilo še vsakemu žal, da ni kupil samo indukcije.

Imela sem kombinacijo 2 indukciji, dve steklokeramični, pa sta se steklokeramični uporabljali samo pod mus, tako da imam zdaj 4 indukcije in niti slučajno ne zamenjam za karkoli drugega. Posoda je pa dobra tudi tista, čisto navadna emo.

Sem dobila za rojstni dan 2xindukcijo in mi je super,res pa sem mogla posodo zamenjat.

Nimaš kaj razmišljati. Indukcija.

Gorenje seveda, dražji modeli so sploh super.

V resnici ti že v bolnici povejo, da v kolikor imaš doma indukcijo jo bo potrebno menjati. Pričevanja tistih, ki niso verjeli najdeš tudi na internetu. In kolikor jaz poznam tehnologijo od hišnih aparatov nima noben drug tako močnega sevanja, da bi motil srčni spodbujevalnik. Tudi vsi možni aparati skupaj nimajo tako močnega sevanja, da bi ga motili. No sama indukcija ga ima. Če je vredno izpostavljati svoje zdravje zato, da bo voda minuto prej zavrela pa naj presodi vsak sam.

Drži pa nick. Le čevlje sodi naj kopitar. Tisti, ki imamo težave z zdravjem pišemo iz izkušenj. Ti nakladaš in žališ iz čistega dolgčasa. Najbrž zato, ker si kupil nekaj kar veš, da je škodljivo in sedaj to opravičuješ sam pred seboj. Sicer ne bi tako napadalno pisal.

Vsem, ki je tako pomembna ta minuta prej kuhanega kosila pa le razmislite kam točno hitite in kaj zamujate ravno zaradi hitenja.

V resnici ti že v bolnici povejo, da v kolikor imaš doma indukcijo jo bo potrebno menjati. Pričevanja tistih, ki niso verjeli najdeš tudi na internetu. In kolikor jaz poznam tehnologijo od hišnih aparatov nima noben drug tako močnega sevanja, da bi motil srčni spodbujevalnik. Tudi vsi možni aparati skupaj nimajo tako močnega sevanja, da bi ga motili. No sama indukcija ga ima. Če je vredno izpostavljati svoje zdravje zato, da bo voda minuto prej zavrela pa naj presodi vsak sam.

Drži pa nick. Le čevlje sodi naj kopitar. Tisti, ki imamo težave z zdravjem pišemo iz izkušenj. Ti nakladaš in žališ iz čistega dolgčasa. Najbrž zato, ker si kupil nekaj kar veš, da je škodljivo in sedaj to opravičuješ sam pred seboj. Sicer ne bi tako napadalno pisal.

Vsem, ki je tako pomembna ta minuta prej kuhanega kosila pa le razmislite kam točno hitite in kaj zamujate ravno zaradi hitenja.[/quote]

Kaj si hotela povedati? Da moramo zaradi srčnih bolnikov vsi zareči indukcijska kuhališča?

Slep ne vozi avta, srčni bolnik pa ne bo imel indukcije. Še kaj?

Se strinjam, da je pravzaprav edina opcija steklokeramika.

V resnici ti že v bolnici povejo, da v kolikor imaš doma indukcijo jo bo potrebno menjati. Pričevanja tistih, ki niso verjeli najdeš tudi na internetu. In kolikor jaz poznam tehnologijo od hišnih aparatov nima noben drug tako močnega sevanja, da bi motil srčni spodbujevalnik. Tudi vsi možni aparati skupaj nimajo tako močnega sevanja, da bi ga motili. No sama indukcija ga ima. Če je vredno izpostavljati svoje zdravje zato, da bo voda minuto prej zavrela pa naj presodi vsak sam.

Drži pa nick. Le čevlje sodi naj kopitar. Tisti, ki imamo težave z zdravjem pišemo iz izkušenj. Ti nakladaš in žališ iz čistega dolgčasa. Najbrž zato, ker si kupil nekaj kar veš, da je škodljivo in sedaj to opravičuješ sam pred seboj. Sicer ne bi tako napadalno pisal.

Vsem, ki je tako pomembna ta minuta prej kuhanega kosila pa le razmislite kam točno hitite in kaj zamujate ravno zaradi hitenja.[/quote]

Kaj si hotela povedati? Da moramo zaradi srčnih bolnikov vsi zareči indukcijska kuhališča?

Slep ne vozi avta, srčni bolnik pa ne bo imel indukcije. Še kaj?[/quote]

Zakaj nekatere tako moti drugačno mnenje oziroma drugačna izkušnja. Ona je povedala svoje ti svoje in to je to.

Kaj si hotela povedati? Da moramo zaradi srčnih bolnikov vsi zareči indukcijska kuhališča?

Slep ne vozi avta, srčni bolnik pa ne bo imel indukcije. Še kaj?[/quote]

Zakaj nekatere tako moti drugačno mnenje oziroma drugačna izkušnja. Ona je povedala svoje ti svoje in to je to.[/quote]

Ker je njeno mnenje bazira na malem odstotku ljudi, za katere ostalim ni mar. Nasilje zafrustrirane manjšine nad večino.

New Report

Close