Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek V Sloveniji ne nadziramo ebole

V Sloveniji ne nadziramo ebole

EBOLA
Potnikov iz Afrike ne nadziramo
Na Hrvaškem in v Srbiji preventivni zdravstveni nadzor nad potniki iz Afrike. V Sloveniji bi ukrepali, če bi potnik simptome kazal že na letalu.
Na Hrvaškem zaradi možnosti okužbe z ebolo nadzirajo 18 oseb, ki so se vrnile iz afriških držav Sierra Leone, Liberije in in Gvineje. Osebe bodo pod preventivnim pasivnim zdravniškim nadzorom tri tedne, kolikor je inkubacijska doba za ebolo. Znakov okužbe z ebolo, ki so vročina, glavobol, bruhanje, driska in krvavitev, nima nihče. .

Večinoma gre za hrvaške državljane, ki so bili zaposleni na naftnim ploščadih ali so bili na ladjah, ki so obiskale zahodnoafriške države, v katerih razsaja ebola.

Okrepljen nadzor že tri mesece

Preventivne ukrepe pred ebolo so na Hrvaškem, kjer sicer ocenjujejo, da je tveganje, da bi kdo zbolel za virusom majhno, uvedli že aprila. Intenzivni nadzor potnikov, ki se vračajo iz ogroženih območij, je od Hrvaške zahtevala Evropska komisija, pravijo na hrvaškem zavodu za javno zdravje. “Potrebno je vzpostaviti strog mejni nadzor nad potniki, ki prihajajo iz afriškega kontinenta in nad njihovo prtljago. Okrepite nadzor potnikov, ki vstopajo v državo, predvsem na letališčih. V pogovorih s potniki ugotovite v katerem kraju so začeli potovanje,” po navedbah zavoda Hrvaški priporoča Evropska komisija.
Potnike nadzirajo tudi v Srbiji

Šest potnikov, ki so prišli iz Nigerije, Gabona, Južnoafriške republike in Mozambika preventivno nadzirajo tudi v srbski Kikindi. Gre za delavce na ladjah in niso imeli stika z lokalnim prebivalstvom. Šesterico bodo nadzirali tri tedne, trenutno pa ne kažejo nobenih znakov bolezni. Srbija je poostren nadzor nad potniki na beograjskem letališču in na letališču v Nišu uvedla pred dvema tednoma.

Slovenija potnikov ne nadzira

“V skladu s priporočili Svetovne zdravstvene organizacije se potnikov, ki ne izkazujejo očitnih bolezenskih znakov med poletom, ne pregleduje oziroma ne nadzira njihovih kontaktov. Za zdrave potnike, ki prihajajo iz ogroženih območij, ni posebnega nadzora,” so na vprašanje, ali nadzor potnikov izvajamo tudi v Sloveniji, odgovorili na Nacionalnem inštituti za javno zdravje (NIJZ).

“Ob tem naj poudarimo, da je človek kužen, ko se pojavijo prvi bolezenski znaki in njihova kri in izločki vsebujejo virus. Dokler je človek brez simptomov, ni kužen,” dodajajo na NIJZ.
žurnal24

eh, v sloveniji se imamo vsi radi…radi imamo vlado, ki serje po nas, radi imamo delodajalce, ki si delajo norca iz nas..vse imamo radi…..pač če pride kdo z ebolo…saj ne bo nič hudega

kaj bi se sekirali..mi se imamo radi, radi, radi, radi,…

V sloveniji ni odgovornosti, kar se tiče zaposlovanja, zaščite prebivalstva-vlade, ipd…

Enostavno pristojni niso odgovorni!

Bolj kot človek premišljuje o eboli bolj se zamisli…Šolskih počitnic bo kmalu konec..Eden od sinovih sošolcev je med počitnicami obiskal niageriske slapove,spet drugi je američan-obiskal bo stare starše nekje v Ameriki in še kar nekaj jih je,ki bodo počitnikovali po svetu…Naj eden-samo eden od njih prinese virusss-sledi katastrofa…Šola ima nekje 400 učencev,ti imajo brate, sestre,starše,stare strše,tete-našteva se lahko v nedogled…
Ni panike-v Slovenijo je malo verjetno,da bi prišel virus-sicer pa saj imamo pripravljeno izolacijsko sobo za ENEGA okuženca…Lepo se nam piše…

New Report

Close