Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek sama v hotel

sama v hotel

danes smo imeli zanimivo debato:

sem samska in omenila sem, da razmišljam, da bi odšla na kakšno last minute varianto v tujino ali po slo, na počitnice. Sedaj pa smešno uprašanje: ali lahko sama koristim ponudbo v hotelu, kjer je sicer navedeno, da velja za 2 osebi oz. da boš nastanjen v dvoposteljni sobi?

sama sem mnenja, da je moj problem, če plačam še za imaginarno osebo in da hotela to ne briga. No vsi okoli mene menijo, da se motim, in da mi znajo zakomplicirati v hotelu (kje je druga oseba) :)))

no drage mone, kaj je res? :))))

V hotelu jim je važno samo, da je soba plačana. Če biva ena,ali dve osebi, jih ne zanima, ne moti.
Zelo redki hoteli imajo tudi enoposteljne sobe. Pozanimaj se. Cena pa ni bistveno nižja , kot če plačaš dvoposteljno.

Mislim, da ne bi smel biti problem, itak plačaš dvoposteljno sobo, ki je cenejša kot enoposteljna.

pa saj meni je boljše, če je dvoposteljna soba (zakonska posla), saj je potem več prostora za spat 🙂 ja saj po moji logiki je njim tudi važno le to, da je plačano 🙂 ok na neke tematske počitnice, ki so izrazito za pare, res ne bi šla 🙂

Oni bi morali vedeti,kako je v tem primeru. Če greš v lastni režiji,pokliči hotel in vprašaj.
Mislim pa,da ne bi smelo biti komplikacij. Ne vem, zakaj bi bile?

ja saj bom preverila, ampak čisto za prvi vtis, sem še tu povprašala 🙂 (no pa da našim vseznalcem pokažem, da niso najbolj pametni pod tem ljubim soncem) :)))

Običajno moraš za enoposteljno sobo še kakšno malenkost doplačati.

sobo,se precej doplača. pride malo manj kot dvoposteljna.če bo sama v dvoposteljni in bo plačala za dve osebi,ne bo nobenega problema.

sobo,se precej doplača. pride malo manj kot dvoposteljna.če bo sama v dvoposteljni in bo plačala za dve osebi,ne bo nobenega problema.[/quote]

no to sm hotela slišat :)hvala ;)))

Kompliciral ti ne bo prav nihce. Ker je vecina sob itak dvoposteljnih dobis dvoposteljno sobo, placas pa ceno za eno osebo v dvopostelnji sobi, ki pa ni polovica cena za dva, je malo vec.

sobo,se precej doplača. pride malo manj kot dvoposteljna.če bo sama v dvoposteljni in bo plačala za dve osebi,ne bo nobenega problema.[/quote]

Kaj pa ti hočeš povedati?

Enoposteljna soba se doplača in pride VEČ kot dvoposteljna. Hotel agenciji rezervira recimo 10 dvoposteljni sob in agencija pač tja nabaše prijavljence. Če so v parih super, če ne pa najbrž ni tako super. Če bo spala v dvoposteljni sobi, bo pač plačala ceno dvoposteljne, ki je nižje cene kot enoposteljna. Problem lahko nastane le v agenciji, če bi ji želeli v sobo dati še enega prijavljenega, takrat lahko zahtevajo, da plača doplačilo za enoposteljno sobo.
Skratka, odvisno od agencije.

zakonska posla ????
Za kakšen posel gre???

sobo,se precej doplača. pride malo manj kot dvoposteljna.če bo sama v dvoposteljni in bo plačala za dve osebi,ne bo nobenega problema.[/quote]

Kaj pa ti hočeš povedati?

Enoposteljna soba se doplača in pride VEČ kot dvoposteljna. Hotel agenciji rezervira recimo 10 dvoposteljni sob in agencija pač tja nabaše prijavljence. Če so v parih super, če ne pa najbrž ni tako super. Če bo spala v dvoposteljni sobi, bo pač plačala ceno dvoposteljne, ki je nižje cene kot enoposteljna. Problem lahko nastane le v agenciji, če bi ji želeli v sobo dati še enega prijavljenega, takrat lahko zahtevajo, da plača doplačilo za enoposteljno sobo.
Skratka, odvisno od agencije.[/quote]

Agencija ti ne more poriniti še nekoga v dvoposteljno sobo,če si plačal komplet dvoposteljno sobo. Tako plačana soba se tretira kot zasedena.

Kaj pa ti hočeš povedati?

Enoposteljna soba se doplača in pride VEČ kot dvoposteljna. Hotel agenciji rezervira recimo 10 dvoposteljni sob in agencija pač tja nabaše prijavljence. Če so v parih super, če ne pa najbrž ni tako super. Če bo spala v dvoposteljni sobi, bo pač plačala ceno dvoposteljne, ki je nižje cene kot enoposteljna. Problem lahko nastane le v agenciji, če bi ji želeli v sobo dati še enega prijavljenega, takrat lahko zahtevajo, da plača doplačilo za enoposteljno sobo.
Skratka, odvisno od agencije.[/quote]

To pa je res, ja.

Agencija ti ne more poriniti še nekoga v dvoposteljno sobo,če si plačal komplet dvoposteljno sobo. Tako plačana soba se tretira kot zasedena.[/quote]

zakonska posla v smislu, da dve posli nista ločeni oz. da sta še vedno 2 posli noter in ne samo ena. nič več od tega:) Ker, da pa moram spati še na dopustu na oni mali pojsli, pa se mi spipa :)))

jah pa saj recimo če sama plačam rečimo xy paket, kjer je vse šteto za 2, in sama pač koristim samo pol, je hotelu vseeno….no v ponedeljek pokličem agencije oz. kar direktno v hotele pa bom vidla, kakšno mnenje pa imajo oni o mojem planu 😉

đ

Če te bodo razumeli, je pa drugo vprašanje 🙂

Kolkr jaz vem, je enosposteljna soba ponavadi cirka 30 procent dražja kot dvoposteljna.
Vse kaže, da bi ti rada sobo za dve osebi , s francoskim ležiščem, to je pa kar lep luksus za eno osebo, mislim kar se cene tiče:-) No, če si res tako zelo želiš taveliko posteljo, boš pa že vrgla tistih par sto evrčkov:-)))
Meni se načeloma zdijo postelje v hotelih kar dovolj udobne, tudi če so za eno osebo. Tudi v taki se najde prostor za dva ,po potrebi:-)))))

To pa je res, ja.

Agencija ti ne more poriniti še nekoga v dvoposteljno sobo,če si plačal komplet dvoposteljno sobo. Tako plačana soba se tretira kot zasedena.[/quote][/quote]

že ves čas teče beseda. ona bo/bi pla sama v dvoposteljno sobo in jo tudi plačala komplet.

Vse je odvisno, kako je agencija navedla v katalogu.
V kolikor je hotelir postavil ceno na sobo velja to ne glede ali je v sobi ena ali dve osebi. V kolikor pa velja cena na osebo se lahko odločiš za naslednje variante:
a) enoposteljno sobo (kar pomeni načeloma manjša soba z eno posteljo, nekateri hoteli, predvsem novejši imajo v enoposteljnih sobah že širša, francoska ležišča – 140×200 cm), kjer velja cena dvoposteljne sobe + doplačilo za enoposteljno sobo (cca. 10-20{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} cene dvoposteljne sobe na osebo)

b) dvoposteljno sobo in si sama v sobi. V tem primeru plačaš bodisi ceno na osebo + single use doplačilo (uporaba dvoposteljne sobe kot enoposteljne sobe). To je v bistvu najdražja varianta a dobiš za to večjo sobo.

b) dvoposteljno sobo in si sobo deliš še z nekom – lahko ti ‘cimra’ najde agencija. V tem primeru plačaš tisto osnovno ceno na osebo v dvoposteljni sobi. Brez kakršnihkoli doplačil.

Tako je v našem poslu. 😀

Doplačilo za enopostoljno sobo je od 15 pa tudi do 75{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} cene dvoposteljne.Bivaš pa v sobi kjer sta 2 postelji lahko zakonska ali 2 ločeni. Enoposteljnih sob imajo hoteli malo, nekateri sploh ne. Če potuješ preko agencije ti pod doplačila točno piše kaj se doplača TT, polni penzion, enoposteljna soba. Če potuješ v lastni režiji potem kontaktiraš direktno hotel.V lastni režiji se ti bolj splača,da koristiš apartmaje ali posteljo privat.

@hotelirka hvala 🙂

@1postelja: nikjer nisem omenjala, da si želim enoposteljno sobo. Ravno ta doplačila so mi mimo. Sama imam namen recimo preko kuponov kupit npr. podaljšan vikend v termah, kjer je končna cena za 2 osebi. In na tej točki se mi pojavi uprašanje, kakšno reakcijo lahko pričakujem na recepciji, ko sama pridem recimo s tem kuponom tja: živjo, ja moj imaginarni fant je z mano. Res je, da ga ne vidite, je pa trenutno ob men 🙂 Ker realno bi tja šla sama :))) A bi mi kaj kompliciral na recepciji ali ne (glede na to, da sem ceno, kot je bila zahtevana plačala).

Ampak kot še malce raziskujem po netu, naj ne bi komplicirali 🙂

Če boš omenjala namisljenega frenda te bojo najbrž res čudno gledali. Če jim boš pa rekla, da boš paket pač sama koristila, pa prav nič. Ne boš edina.

Mislil ampak nisem 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} da teh stvari ki jih ponujajo spletne strani ne more koristiti samo ena oseba razen če kje izrecno piše, da velja za eno osebo.
Ker od tebe zahtevajo podatke in kaj boš navedla pri drugi osebi?
Sam že grem 3 leto popolnoma sam. Vsi me začudeno pogledajo kako to, da grem sam ampak pač takšen karakter sem. Do sedaj sem mel vedno doplačilo 50{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} na osnovno ceno. To pomeni če je za eno osebo na dan bivanje 50€ je še tu 50{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} za enoposteljno sobo pa sem vedno v sobi za 2!
Res pa da potujem po Hrvaški in si rezerviram vse direktno preko hotela ker še dobim popust. Letos grem v Dalmacijo in mi je hotel dal kar 15{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} popust. Tak da karakter moraš bit za to in pa za vsaki dan moraš imeti postavljen cilj kaj boš delala. Ne vem v ponedeljek ležanje na plaži, torek ogled mesta itd. in meni še je do sedaj vedno hitro tekel čas. Najbolj so mi zanimivi enodnevni izleti kjer najdeš nove ljudi.

@nekdopač: ah karakter sem čist dost. večino stvari sama delam in hodim že tako po večini povsod sama ….da bi mi blo tko na dopustu dc, se mi skor ne zna zgodit (mi preveč dogaja in se znam zamotit, pa preveč sm se navadla biti sama) 🙂 tko da to je poštimano 😉

no jutri se bom malce kitajca naredila, pa povprašala, kaj je na stvari 😉

Če bolj podrobno pogledaš te kupončke, je ponavadi navedeno, kakšno je doplačilo za single use. Če ni, to ni predvideno in bi na tvojem mestu pred nakupom kupona se pozanimala pri ponudniku, kako je s tem. Tako si prihraniš čas, denar in probleme.
Če potuješ v lastni režiji, ni noben problem, poglej npr. Kake variante sob imajo na booking.com. Je tako kot je hotelirka napisala.
Če pa bi šla z agencijo je enako, vendar zna biti problem, če je vkjučena še letalska karta in ne moreš sama vzeti dveh kart :). Ponudb z enoposteljno sobo je malo in so precej zasoljene.
Vsekakor pa sem mnenja, da je najslabše se smiliti sam sebi in ostati doma.

New Report

Close