Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Za tiste ki niste cepile otrok

Za tiste ki niste cepile otrok

A so potem kakšne težave zaradi tega? Gre lahko necepljen otrok v vrtec recimo. Mi lahko katera pove kaj več o tem?

Hvala

Seveda gre lahko v vrtec!! Vrtec sploh nima kaj tega pogojevat! To jim lahko takoj mirno poveš, da ni zakona, ki bi jim omogočil, da zavrnejo necepljenega otroka.

Moraš pa prinesti zdr. potrdilo od pediatra, ki ga pediater tudi mora izdat. Na potrdilo pač piše (odvisno od pediatra) kaj v stilu “ni cepljen” ali kaj takega.

In s tem se konča! 🙂

Pa še to, to potrdilo sme zbirat samo pooblaščena oseba za rokovanje z informacijami zaupnega značaja. Ponavadi je to samo ravnateljica. Torej, splošna praksa, ko to potrdilo zbirajo vzgojiteljice prvi dan vrtca je v nasprotju z zakonom in jim lahko tudi to poveš. 🙂 To sem jaz rekla in so bili totalno presenečeni nad tem. A upoštevali pa so in sem potrdilo nesla direkt ravnatlejici.

Glede šole pa sploh ni nobenih problemov. Šola je obvezna za vse otroke in pika!

Težave pa imaš lahko z inšpekcijo, to pa ja. A s pravilnim ravnanjem se da tudi to. 🙂 A to je že druga zgodba.

za ostala cepljenja do šole ne vem, nisem pa zdaj pustila cepit otroka proti hepatitisu B, pred šolo…in ni nihče kompliciral..zdravnica je rekla ok, se slišimo drugo leto, ko bomo spet prestavili…gre normalno v šolo jeseni..nihče ni ič pogojeval,.

A danes je pa dan, ko je cepljenje/necepljenje na vrsti? V vrtcu sploh ni težav zaradi tega, ker prineseš potrdilo zdravnika in z njimi zaključiš. Itak se sploh ne brigajo za to in tudi ne vem zakaj bi se, če je to tvoj otrok?? Po zakonu morajo imeti potrdilo zdravnika in ko ga dobijo je zanje zaključeno. Kako bi sploh kakšna vzgojiteljica izvedela, kateri otroci niso cepljeni mi ni čisto jasno?? Razen če to svojo posebnost same na veliko okoli razglašate kar me niti mali ne bi čudilo, glede na to da poznam par folka, ki ni cepilo otrok in že sami vse okol raztrobijo. Tako, da so težave so vse prej drugje kot v vrtcu…

seveda vrtce to briga, saj lahko pride do znakov bolezni, za katere so otroci sicer cepljeni in necepljeni so potem bolj ogroženi. Še posebej je to pomembno za otroke, ki ne smejo biti cepljeni – za take je najbolje, da so v skupini cepljenih otrok, saj so le tako zaščiteni.

Neodgovorno od vas in do vseh ostalih otrok. Dajte svoje cepit, nekaj družbene odgovornosti in spoštovanja do drugih otrok pa kljub vsemu mora človek imet.

Ta tiste, ki mislijo, da so zaščiteni, če se cepijo… letos je bilo kar nekaj izbruhov oslovskega kašlja pri nas. Zbolevali so TUDI povsem cepljeni! Toliko o zaščiti. A v vas, ki zaupate v cepljenje, to nič ne zbudi dvoma v zveličavnost cepljenja?

Pa za tiste, ki bi imeli otroke samo med cepljenimi v vrtcu in šoli: a kot greste kam ven, v trgovino, na igrišče, a prej preverite, če so otroci (in odrasli) cepljeni po programu? Ali pa bože-ne-daj v tujino, kjer cepljenje niti ni obvezno? Recimo že v sosednjih državah cepljenje ni obvezno.

Kolektivna imunost po cepljenju ne obstaja. Obstaja samo po naravno preboleli bolezni, kar je bistvena razlika. Tako, da nam ne nabijat o družbeni odgovornosti. Svoje otroke zaman žrtvujete bogovom v belem…

Izobrazi se, pa potem pametuj.
Cepivo proti OK sčasoma popusti, to je res. Vendar je ogromna razlika, ali za njim zboli deset let star otrok ali malček ali bognedaj dojenček.
V Nemčiji imajo kar nekaj primerov smrti otrok zaradi rdečk. Za OK ne vem. Ampak da ne bomo potem spet vsi drugi krivi, ko se bo to začelo tudi pri nas. In začelo se bo. Zaenkrat smo še precepljeni, zdaj je kriza in folk ne nori več na vse možne konce sveta vsake pol leta, ostaja bolj v domačih krajih. To nas spet rešuje za par let. Moji so že veliki in jih otroška bolezen skoraj ne more ugonobit. Norice so preboleli in bi morali biti imuni. Hvala bogu.

Joj, kakšna zavajanja! In take potem razlagate kot dokaz, da cepljenje ni učinkovito! Ker zboli 1 cepljen na 10 necepljenih? Res ni 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, je pa zelo očitna razlika med obolelimi med cepljenimi in necepljenimi. Recimo v Kanadi 2011 :

In 2011, Quebec experienced the largest outbreak of measles in the Americas since 2002.[2] The outbreak began on 8 January with unvaccinated individuals acquiring the disease whilst traveling to France, a country with high measles incidence, and returning home to Quebec.[3] Public health officials responded to the outbreak by launching a mass vaccination campaign,[4] and on 22 December, the outbreak ended with a total of 776 cases having occurred. 615 cases (79{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}) had not been vaccinated, including 29 infants too young to receive the vaccine. 11{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} of cases required hospitalization, and complications occurred in 64 cases (8{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}), with pneumonia being the most common complication observed (3{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} of cases). No deaths were reported.[2]
Tole je iz wikipedie, v tem izbruhu na srečo ni bilo smrti, so pa bile v drugih izbruhih in v vseh primerih so zbolevali večinoma necepljeni ali nepravilno cepljeni:
http://en.wikipedia.org/wiki/Measles_outbreaks_in_the_21st_century

Samo nekaj me zanima in sprašujem brihtne mone, ki se tako spoznajo na cepiva in vse zarote v zvezi z njimi:

Če je cepljenje tako brez veze in samo biznis za farmacevtske kompanije, zakaj potem zdravstvene organizacije in tisti “bogovi v belem,” ki delajo kot prostovoljci v tretjem svetu na območjih epidemij, apelirajo na razvite države za pomoč v cepivih in drugih zdravilih, da bi zajezili širjenje nalezljivih bolezni, ki jih v razvitem svetu ne poznamo več?

A se kje iz mojega pisanja vidi, da ne vem kaj je OK? Seveda je res, da je dojenček na njega bolj občutljiv, hvala, mi ni treba tega razlagat. 🙂 Nihče si ne želi te bolezni pri dojenčku! A tudi po uradni teoriji ni povsem zaščiten, dokler ne prejme vseh cepiv, kar se zgodi nekje pri enem letu.

Glej, letos je bil izbruh OK na parih osnovnih šolah. Saj veš, da dobijo otroci v tretjem razredu ponovni odmerek tega cepiva? Torej, kako si razložiš dejstvo, da zbolijo otroci v OŠ? In kaj v primeru, da imajo ti otroci, ki so zboleli, doma še mlajšega bratca ali sestrico, recimo novorojenčka ali dojenčka?

Drugače pa glede selitev – če mi ne hodimo okoli, pa drugi hodijo k nam. 🙂 V vedno večjem številu tako ali drugače.

To je zelo kompleksno vprašanje. Odgovor nanj zahteva veliko pisanja, za to pa si ne bom vzela toliko časa. Morda kdaj v živo. 🙂

Osebno ne dajem več nič UNICEF-u ravno zaradi tega, ker z nabranim denarjem cepijo otroke v takih nerazvitih državah.

To je zelo kompleksno vprašanje. Odgovor nanj zahteva veliko pisanja, za to pa si ne bom vzela toliko časa. Morda kdaj v živo. 🙂

Osebno ne dajem več nič UNICEF-u ravno zaradi tega, ker z nabranim denarjem cepijo otroke v takih nerazvitih državah.[/quote]

Aha, torej “bogovi v belem,” ki se na kriznih območjih ukvarjajo z bolniki, nimajo pojma o zdravljenju in ne vedo, kaj govorijo?

Moji niso bili ponovno cepljeni – najstarejša generacija, ki je bila cepljena, gre zdaj v 7. ali 8. razred, se mi zdi. Zbolevajo pa ravno najstniki – za ta konkreten izbruh v MB ne vem, ampak po podatkih IVZ zbolevajo starejši otroci že na robu pubertete.
OK se ne moreš nalesti sam od obolelega, ker so klice ves čas prisotne. Tako da je to rahlo brezpredmetno, če zboli ravno starejši sorojenec.

*samo

Zakaj tisti, ki nam najbolj pridigajo, torej medicinsko osebje, zavrača cepljenje?

To je še ena urbana legenda.

Nič ne zavračajo. Še privilegij imajo, da svoje družine cepijo “mimo vrste.”

Nič ne zavračajo. Še privilegij imajo, da svoje družine cepijo “mimo vrste.”[/quote]

sestrična je zdravnica, šolske medicine..in mi sama pove, da zdravniki svojih otrok ne pustijo cepit, vsaj tretjina , kolikor jih ona pozna..sama ni dala cepit, razen za klopni meningitis je rekla, da je pametno..drugo je pa vse že preživelo, premalo testirano, preveč škodljivih dodatkov, ki se šele zdaj izkazuje, da škodijo zdravju…samo novih preiskav ne bo..ker seveda ni v interesu farmacije, pa tudi vlad, ki so podkupljene, da se ta biznis ustavi…
jaz sem svoja dva cepila do prvega leta..potem pa nič več…še to mi je žal..ni bilo komplikacij z nobene strani..

Imajo ja, ta privilegij, vendar ga mnogo izmed njih ne koristi. Pa ne mi o urbanih legendah, ker imam zdravniško družino za žlahto. Vsekakor pa ima vsak sam možnost, da o tem lepo povpraša svoje osebne zdravnike, pediatre in drugo zdravstveno osebje, s katerim prihajate v stik. Kdaj so nazadnje obnovili svoja cepljenja? Podobno velja tudi za zaposlene v farmaciji, veliko tam zaposlenih od cepiv beži.

Pa koliko je tega zdravstvenega osebja v Sloveniji, da imate vsi polno žlahte, zaposlene v zdravstvu? Škodljive snovi v cepivih? Normalno, da so? A v hrani jih pa ni? Jih ni v vodi? Jih ni v zraku? V zemlji? Tudi narava sama je polna strupov in sranja, ki ogroža življenje.

Nič ne zavračajo. Še privilegij imajo, da svoje družine cepijo “mimo vrste.”[/quote]

sestrična je zdravnica, šolske medicine..in mi sama pove, da zdravniki svojih otrok ne pustijo cepit, vsaj tretjina , kolikor jih ona pozna..sama ni dala cepit, razen za klopni meningitis je rekla, da je pametno..drugo je pa vse že preživelo, premalo testirano, preveč škodljivih dodatkov, ki se šele zdaj izkazuje, da škodijo zdravju…samo novih preiskav ne bo..ker seveda ni v interesu farmacije, pa tudi vlad, ki so podkupljene, da se ta biznis ustavi…
jaz sem svoja dva cepila do prvega leta..potem pa nič več…še to mi je žal..ni bilo komplikacij z nobene strani..[/quote]

A za klopni meningitis je pa pametno? Zakaj pa ravno za to? Ker to cepivo je pa 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} varno in ne vsebuje čisto nič nevarnega? Edino pri tem cepivu je farmacevtska industrija naredila izjemo in naredila res pošten produkt?

🙂 Tko pač je, v Sloveniji smo itak vsi že skoraj v žlahti;-)
Se pa strinjam z ostalim, kar si napisal, zato pa nekateri zelo pazimo, kaj damo vase in nase. Izogniti se pa vsemu žal ne da. Je pa zagotovo razlika nekaj zaužiti v sledovih kot dobiti koncentrat direkt v tkivo – upam, da se s tem strinjaš.

Sicer ne vem v katerih ZD imate otroke ampak na vabilu za obvezno cepljenje piše tudi, da ste v primeru, če se ne odzovete vabilu v kazenskem prekršku, lahko vas tudi denarno oglobijo. Pri enem otroku so bila cepljenja preložena oziroma prilagojena zaradi alergij, se je pa otrok kljub dokazanim zdravstvenim indikacijam slej ali prej moral cepiti po predpisanem programu. Tiste, ki tako zagovarjate, da vam nihče nič ne more v primeru, če se kar tako odločite, da ne želite cepiti otroka širite neresnico. Nekatera cepljenja je res možno kvečjemu odložiti za določen čas to je pa tudi vse.

New Report

Close