Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Nagrada (TV) na nagradni igri – davek??

Nagrada (TV) na nagradni igri – davek??

Živjo, lepo prosim, če kdo ve – moja mama upokojenka je na neki tv oddaji zadela TV. Kot upokojenka ne plačuje dohodnine oz izpolnjuje napovedi. Ali mora od te nagrade kaj plačat in koliko in kako to gre?
Najlepša hvala!

25{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} kolikor je meni jasno.

Torej mora prvo plačat davek, četrtino vrednosti darila, da ga potem dobi?

Mislim, da je še vedno tole zadnje DURS pojasnilo http://www.durs.gov.si/si/davki_predpisi_in_pojasnila/dohodnina_pojasnila/drugi_dohodki/organizacija_nagradne_igre/

Če v pogojih za sodelovanje ni bilo izrecno zapisano, da prejemnik pred prevzemom nakaže določen znesek, potem pa velja
http://www.durs.gov.si/si/davki_predpisi_in_pojasnila/dohodnina_pojasnila/drugi_dohodki/placilo_akontacije_v_primeru_organiziranja_nagradnih_iger/

V glavnem pač po pošti dobiš obvestilo od tistega, ki je dal nagrado in pri dohodnini to oddaš. Je tako Barca?

Do 31.7. taki sami oddajo napoved dohodnine, kjer se vpiše tako nagrada kot tudi prejeta pokojnina (oboji pa pošljejo povzetek izplačil).

Do 31.7. taki sami oddajo napoved dohodnine, kjer se vpiše tako nagrada kot tudi prejeta pokojnina (oboji pa pošljejo povzetek izplačil).[/quote]

Če klošar zadane avto, se pa zgodi kaj? Ga durs preganja po ulicah? Takrat bi bil srečen, če bi bil izbrisan. :))

Do 31.7. taki sami oddajo napoved dohodnine, kjer se vpiše tako nagrada kot tudi prejeta pokojnina (oboji pa pošljejo povzetek izplačil).[/quote]

Če klošar zadane avto, se pa zgodi kaj? Ga durs preganja po ulicah? Takrat bi bil srečen, če bi bil izbrisan. :))[/quote]

:))
Odvisno je od vseh prejemkov in seveda od tega, kake vrste prejemki so, saj so nekateri obdavčljivi in nekateri ne..

Če klošar zadane avto, se pa zgodi kaj? Ga durs preganja po ulicah? Takrat bi bil srečen, če bi bil izbrisan. :))[/quote]

:))
Odvisno je od vseh prejemkov in seveda od tega, kake vrste prejemki so, saj so nekateri obdavčljivi in nekateri ne..[/quote]

Ja do 42€ niso. Tv pa verjamem, da je. Na koncu se lahko zgodi, da bo davčna zafrkavala staro mamo zaradi tvja, penzija pa ji ne bo dovolila plačila. Si predstavljaš, da zadaneš neko bedarijo vredno 43€? Kaj pa sejmi in srečelov? Je to tudi obdavčeno?

Do 31.7. taki sami oddajo napoved dohodnine, kjer se vpiše tako nagrada kot tudi prejeta pokojnina (oboji pa pošljejo povzetek izplačil).[/quote]

Če klošar zadane avto, se pa zgodi kaj? Ga durs preganja po ulicah? Takrat bi bil srečen, če bi bil izbrisan. :))[/quote]

Davek plača organizator igre. Pri dohodnini se vrednost avta prišteje k letnemu zaslužku. Tako da edino v višjo davčno letvico prideš.

:))
Odvisno je od vseh prejemkov in seveda od tega, kake vrste prejemki so, saj so nekateri obdavčljivi in nekateri ne..[/quote]

Ja do 42€ niso. Tv pa verjamem, da je. Na koncu se lahko zgodi, da bo davčna zafrkavala staro mamo zaradi tvja, penzija pa ji ne bo dovolila plačila. Si predstavljaš, da zadaneš neko bedarijo vredno 43€? Kaj pa sejmi in srečelov? Je to tudi obdavčeno?[/quote]

Če ima pokojnino tako, da akontacija ni plačana, bo akontacija od nagrade v višini 25{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} dovolj visoka, če pa že pri pokojnini plačuje dohodnino, pa nima nizke pokojnine in morebitnih par € doplačila ne bo problem.

In ja, tudi srečelovi, sejmi … enaka pravila.
Izjema so igre na srečo, ki se ne vštevajo k dohodnini, so pa že ob izplačilu obdavčene z davkom na igre na srečo (spet samo nad določeno mejo).

Če klošar zadane avto, se pa zgodi kaj? Ga durs preganja po ulicah? Takrat bi bil srečen, če bi bil izbrisan. :))[/quote]

Davek plača organizator igre. Pri dohodnini se vrednost avta prišteje k letnemu zaslužku. Tako da edino v višjo davčno letvico prideš.[/quote]

Ne organizator igre ampak PODELJEVALEC NAGRADE. Sem prehitro oddala in nenatančno napisala.
Torej davek plača podeljevalec nagrade, ne tisti ki je avto dobil zadel.

Tudi jaz ne izpolnjujem dohodnine(penzionistka). Nagrado sem prevzela. Drugo leto pa mi je davčna poslala izračun dohodnine v kateri je bil naveden tudi znesek nagrade. Edino v višjo lestvico lahko padeš pri dohodnini, drugega nič. Mislim, da so skrbi odveč. Pa čestitke mami, bravo!

Ker Barca očitno tukaj vse ve imam vprašanje zanjo.

Vem, da bi po zakonu organizator moral plačati dohodnino za nagrado. Ampak veliko nagradnih iger danes ima v pogojih zapisano, da mora nagrajenec pred prevzemom nagrade izplačati organizatrorju ta znesek.

A je to sploh dovoljeno? Vem, da na koncu organizator dursu nakaže denar. Ampak dejansko plača nagrajenec. In kako vi (tisti ki sodelujete) sprejemate to?

Na siolu npr so imeli poleti take nagrade, kjer si zadel potovanje v vrednosti 2000 in potem ti 500 plačaš. Nagrada je verjetno tudi vredna teh 25{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} (in ne toliko kot jo oglašujejo). Kar potem pomeni, da so si sami plačali počitnice in ne zadeli:)

http://www.durs.gov.si/si/davki_predpisi_in_pojasnila/dohodnina_pojasnila/drugi_dohodki/organizacija_nagradne_igre/

http://www.durs.gov.si/si/davki_predpisi_in_pojasnila/dohodnina_pojasnila/drugi_dohodki/organizacija_nagradne_igre/%5B/quote%5D

hvala! ma sem iskala tak odgovor že nekaj časa. ampak očitno ne sovolj dobro:)

torej odgovor dursa pravi da se ne sme oziroma se mora (če hočeš nagrado) če to drugače poimenujejo. neverjetno….

New Report

Close