Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Niso mi všeč Hrvati in njihovo morje

Niso mi všeč Hrvati in njihovo morje

Same skale in ježi pa neprijazni do Slovencev, nimajo pa lepih peščenih plaž kot v Tuniziji, kjer sem preživela čudovit dopust leta 2011. Sem raje doma na vrtu kot da bi šla na Hrvaško na morje. Pač razmišljam s svojo glavo, nisem kot večina Slovencev, ki nosi evre Hrvatom.

Nisi ti videla lepih plaž po hrvaški.so malo bolj oddaljene.in to trobiš,da so neprijazni.a dej no.slovence imajo najraje.sem veliko na hr in nikoli nisem čutil kontra.
jaz se pa preveč cenim in ne bi se vlekel v neko tretjo provinco na dopust.tukaj pa pod nosom morja kolikor hočeš.

Nisi ti videla lepih plaž po hrvaški.so malo bolj oddaljene.in to trobiš,da so neprijazni.a dej no.slovence imajo najraje.sem veliko na hr in nikoli nisem čutil kontra.
jaz se pa preveč cenim in ne bi se vlekel v neko tretjo provinco na dopust.tukaj pa pod nosom morja kolikor hočeš.

nova
Uredništvo priporoča

Kaj si pa šla v Istro na prvo plažo,zato ne posplošuj na celo obalo. pojdi na kak otok, morda s čolnom do samotnega zalivčka….

Same skale in ježi pa neprijazni do Slovencev, nimajo pa lepih peščenih plaž kot v Tuniziji, kjer sem preživela čudovit dopust leta 2011. Sem raje doma na vrtu kot da bi šla na Hrvaško na morje. Pač razmišljam s svojo glavo, nisem kot večina Slovencev, ki nosi evre Hrvatom.

Se popolnoma strinjam.

Kako lep slovenski pregovor imamo, (glede prijaznosti do Slovencev), “Kar seješ, to žanješ!”

Glede peščene plaže ti pa svetujem da greš za Savo, tam najdeš od mivke pa do proda, pa poišči si skrit zalivček, da s svojo prijaznjostjo ne boš koga motila!

Za informacijo: da se začneš zavedat česa vse nisi videla: Dolžina hrvaške obali je 5,835 km, od katerih je dolžina celinskem delu obale 1,777 km, ter dolžino obale na otokih je 4,058 km. Država ima 1185 otokov!

Dolžina tunizijske obale pa je 1.298 km!

Tudi meni niso všeč . a ponavadi z njimi nimam dosti opravka. Dopustujem v svojem apartmaju in se z njimi ne ukvarjam

Mivka v tuniziji je primerljiva z mivko na rabu.

Prava mivka je kje drugje, že Korzika ali Sardinija imata neprimerno lepše mivkaste plaže, da ne govorimo recimo o kakšni azijski državi …

Jaz ti napišem še en pregovor naših bivših sodržavljanov … nije žvaka za seljaka.

Vedno ista tema. Saj te nihce ne sili, da gres tja, al?
Daj, povej, kje na Hrvaskem si ze bila, da argumentiras svojo izjavo. Ce bi se mi dalo, bi ti nalimala slike, da si razsiris obzorje.

Avtorica, ti pojma nimaš! Ni lepšega morja od Jadrana!

Kar se tiče Hrvatov, so ti pa že zgoraj povedali.

Kakšna bolezenska hinavščina. Hodite na morje k Hrvatom, za katere trdite, da jih ne marate. Če jaz ne bi marala npr. Turkov, potem k njim ne bi hodila na morje. Žalostno je, kako mnogi nasedate medijski propagandi, ki se vse bolj trudi očrniti sosede. Če še niste opazili, mediji načrtno blatijo Hrvaško pred dopusti, tu na forumu pa se vsakič pojavijo takšne teme.

Me prav zanima, če so na hrvaških forumih teme, v katerih tisti Hrvati, ki so smučali v Sloveniji, pišejo, da Slovencev absolutno ne marajo in da hodijo smučat v Slovenijo zaradi bližine. Tudi ne spomnim se, da bi na HRT ali kakšni njihovi privatni televiziji namerno izpostavljali slabe lastnosti slovenskih smučišč, čeprav je znano, da te obstajajo.

Nikjer ni zasledit,da bi hrvati pisali take kozlarije o nas,kako se tukaj pri nas piše o njih.ni to lepo kar eno slovenci govorijo.dol nas full cenijo.posebej ,če je kakšna roba našo najraje kupijo.tud petrol pumpe so dol,pa merkatorji,ki so bli prej naši in sem opazil,da posebno radi gredo v naše štacune.živim ob meji in točno vem vzdušje.
zelo krivično eni govorite.skratka v marsičem bi se morli ugledat na njih.

ježi so v morju zato, ker je čista voda. tam kjer jih ni,ali jih je zelo malo, je voda umazana – btw 🙂

* * * * * ********************************************************************************************** Če obravnavaš posameznika takega kakršen je, bo tak ostal. Če ga obravnavaš takega kot bi mogel biti in bi lahko bil, potem bo postal tak. -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Nekateri ostanejo praznih rok celo, ko se primejo za glavo. *********************************************************************************************

Hrvati so Hrvati, samo daleč stran od njih, kdor ima kaj v glavi!!

Zato mi že nekaj let dopustujemo v črni gori. So zelo, zelo prijazni, plaže sanjske, cene pa tudi dosti nižje od hrvaških

Plaže sanjske? Ja sigurno, sploh ker gre za isto – Jadransko morje. :)) Še dobro, da ne napišeš, da je v Neumu plaža sanjska, in to samo zato, ker spada pod BIH.

Na Hrvaškem je lepo, če imaš lastni apartma ob bližini morja. Pa ne kje v mestu ampak bolj odročno. Ali, če se ima, večji čoln, da se lahko prespi na njem. Potem je Hrvaška čudovita. Lahko obiskuješ res ogromno otokov in njihovo zgodovino spoznavaš, domačine, ki so čisto druga klasa kot po mestih :-))), dobro hrano in tudi ni veliko ljudi, kot pa na destinacijah, kjer je horda toristov in zoprnih mestnih ljudi :-)…..

Saj ti ni treba, da ti je všeč vse, ko nekam greš. Jaz pravim, naredi si tako, da bo tebi super. In nam je tako kot sem napisala.

S tremi sosedami, smo ravno včeraj imele debato o morju. Vse smo v en glas ugotavljale, da je ni čez Hrvaško morje. Ena je že obrajžala pol sveta, druga tudi že veliko plaž po svetu in tudi jaz sem že kar videla nekaj (od španije, Grčije, Italije, Francije, Tunizije, Egipt, Monako, Elba…), pa se prav nihče ne more primerjati z Jadranom.

In dejstvo, če hrvaško morje ni bi bilo top, potem se ne bi toliko slavnih in bogatih vozilo k njim, ker si bi lahko privoščili koščeh morja, kjerkoli po svetu.

Jaz jim privoščim, drugače pa imam rada vse dobre ljudi, ne glede na njihovo narodnost in letos sem se odločila, da pa obiščem le še njihovo morje.

Osebe, ki kritizirate, pa je dejstvo, da ste zelo žleht in vaše trditve nimajo nikakršno zvezo z resnico.

Zakaj pa ne greš na slovenske plaže?? Bližje je, lepše in ceneje??, pa še rojaki ti bodo stregli.

In katere slovenske plaže so tiste, ki naj bi bile lepše?

Ze naslov je zgresen:

1. To ni njihovo morje

2. Hrvati so samo posrbljeni Slovenci

Tudi jaz ne hodim tjakaj, je Bavarska dezela 1001 jezer (Isar)

Ko sem se vrnila iz Tunizije, sem rekla, da bom SAMO še na Hrvaško hodila! In nisem edina!

Da, Bavarska je lepa, zelo. Imam, pa tudi sama “bavarsko kri ” 🙂 po mamini strani.

Za malo dobre volje ti pošiljam delček zares grde hrvaške plaže, ki se nikakor ne more primerjati s tisto v Tuniziji.

[img]http://www4.slikomat.com/13/0809/e3c-13.jpg[/img]

Živi in pusti živeti

Živim v Dubrovniku že 5 let. Ljudje tukaj so sploh poznani po svoji “prevzetosti”, ker če si iz Dubrovnika, si “nekaj več”. Stare dubrovniške družine so večinoma poznane in večina jih je še danes dobro finančno stoječih. In ne boš verjela, da v petih letih nisem imela niti enega samega problema z njimi. Ljudje so ZELO (včasih celo preveč) prijazni, vsak ki začuti moj naglas me vpraša od kje sem, se zaplete v pogovor z mano, skoraj vsak je bil na smučanju v MB, KG, Krvavcu, povejo da gredo radi smučat v Slovenijo in vsi so navdušeni nad našimi znamenitostmi. Je pa tako- če se že vnaprej odločiš, da so hrvati “Hudobni in neprijazni” in imaš do njih tudi tak pristop, boš isto dobil nazaj.
Kar se pa tiče plaž je pa tako. Sigurno nek Krk ne seže niti do kolen Kornatim. Si bila kdaj na Kornatih? Si kdaj s čolnom hodila od otoka do otoka in uživala v teh lepotah? No predvidevam, da nisi ker drugače ne bi pisala to kar pišeš. Meni je smešno, da se ameriški zvezdniki hodijo poročit na Hrvaško, da se multimiljarderji vozijo s svojimi 100+ metrskimi jahtami po hrvaškem morju, da Ellen DeGeneres in ostali hodijo na Hvar na dopust, slovenci pa kritiziramo, da nimajo “lepih plaž”. Ja, verjemem in vem, da se plaže nekje v Poreču ne morejo primerjati s plažami nekje na kakšnem otoku. Pa še nekaj…. Bolj južno kot greš, lepše je. Začne se pa nekje pri Zadru. Zadar, Šibenik, Trogir, Split, Dubrovnik + vsi otoki. To ne, da so lepa mesta, ampak so mesta z dušo. Ne rečem, da Tunizija ni lepa, sploh ne, ampak ne “šimfej” nečesar, kar sploh še nisi videla in raziskala.

Lep dan vsem 🙂

New Report

Close