Starševski čvek

razočarana nad prijateljico

Default avatar
No,zdaj je pa še mene doletelo.Se dogaja neprestano okoli mene,tudi vas berem po forumih,pa sem mislila,saj je samo internet.in tudi na facebooku opažam:Pa kaj je to res tako moderno?droge?
Včeraj sem šla s prijateljico,ki je meni zelo blizu in sve zelo navezane,na pijačo.Vmes je rekla,ustavive se še v trafiki da kupim rizle.Sem rekla zakaj?Ali zvijaš tobak?je rekla ne,občasno pokadim hašiš.In nato se je nadaljevala debata o tem,mi je razlagala kako super je to,kako ima več ideje,več zagona,več ustvarjalnosti itd.Kompletno sem razočarana.Tega je čedalje več okrog nas,odkar je marihuana legalizirana v medicinske namene,po facebooku vidim objave kolegov,za katere si nikoli ne bi mislila da to uživajo.Se ne spoznam,ali ni hašiš huje kot marihuana?In naj omenim obe sve čez 30,jaz 32 ona 34. Ni neka najstniška frajla.In tudi vas sem velikokrat tukaj brala,vsak drugi že kadi jointe in to je že normalno.
Kam gre ta svet???
razočarana..............................................
Default avatar
Oh, ne bit razočarana. Jest v življenju še nisem prišla dalj en ene par vdihov travce, pa še to v študentskih letih, čeprav bi ravno jest to rabila, ker sem bila tako "zategnjena", plašna oziroma sramežljiva, da mi je prijateljica rekla, da sem normala šele takrat, ko ga mal spijem.... res mi je to rekla....

Vse je v pravi meri! Vse te stvari so prepovedane zato, ker ljudje ne poznajo mej oziroma nimajo prave mere. Če uživaš v pravi meri lahko uspeš, sicer lahko propadeš.... kar poglej slavne,.... koliko jih je na drogah, kar izvemo šele potem... ko se kaj zalomi....
Default avatar
ne vem zakaj si razočarana, saj ti ni nič hudega storila? Še vedno je ista prijateljica, izvedela si pač za eno njeno razvado. Jaz bi bila razočarana nad prijateljico, ki bi me zaradi tega tako obsojala.
Default avatar
Legalizacija marihuane v medicinske namene nima ravno veze s tem, saj to ne pomeni, da lahko gre nekdo kar tako v legalno trgovino kupit konopljo za kajenje.
Default avatar
antidopepeople je napisal/a:
Kaj, a alkohol pa lahko pije, ali te je tudi zaradi tega že katera razočarala?
Default avatar
Nad vsemi, ki občasno kaj popijejo si tudi razočarana?
Default avatar
Čisto iskreno, jaz pa čisto razumem, bi me tudi razočaralo če bi recimo moj best frend kadil travo, hašiš. Ker meni to ni normalno, to ti res zamegli um. In ja samo določen tip ljudi kadi te zadeve, jih poznam ene par samo se ne družim z njimi, kar se tiče pa alkohola sem 32 in moji bližnji frendi/frendice enako. Alko pijemo kakor mi je znano samo sem in tja ob posebnih priložnostih nihče od nas se ga ne nacedi saj nismo več najstniki.
Default avatar
terazumempopolnoma je napisal/a:
Hvala,ker razumeš. Resnično sem razočarana,alkohol recimo ob priložnostih da malo spiješ res ni nobena stvar. Ampak da pa nekdo kadi hašiš in travo,pa še alkohol.Nevem,razočarana sem. In kako zvesto to brani ona! Uh,ja.
Default avatar
Felicija je napisal/a:
In zato se zalomi, ker ne znaš obdržati prave meje.... tako da prosim, ne napeljuj ljudi k uživanju mamil. Uživaj jih sama in pa seveda svetuj tudi svojim potomcem.
Default avatar
To je zato ker ste še polni predsodkov. Se ga nalit sem pa tja je ok, kakšnega zarolat pa cela drama? Zakaj že?
Default avatar
Veš, nad čim bi bila pa jaz razočarana? Če bi "prijateljica" o mojem hašišu pisala po forumih.
Default avatar
oh jej no je napisal/a:
Boljše je biti poln predsodkov kot poln droge. Sicer pa, drogiraj se kolikor ti srce poželi, druge nagovarjati k temu, je pa zločin!
Default avatar
antidopepeople je napisal/a:
Aha alkohol je fajn ob priložnostih pit, ker alkohol ni droga...čeprav je to hujša droga od marihuane. Odvisnost od alkohola je ena izmed najhujših odvisnosti. Droga, ki naredi toliko škode, da tebi niti malo ni jasno. Skadit enega je pa totalno razočaranje.

Naj ti pojasnim. Razlika je samo v tem, da je alkohol družbeno sprejemljiva droga in je zakon na strani alkohola medtem, ko marihuana pač ni.
Default avatar
Jaz še nisem slišala da je okajeni mož prišel domov in ženo narezal, za pijane pa... saj veš.
Default avatar
Hvala Bogu zate, da ohranjaš trezno glavo in se tega ne poslužuješ.
Jaz vedno zamahnem z roko, ko kaj takšnega slišim, jaz znam denar zapraviti za malo drugačno uživanje - čudovit, sproščujoč dopust, kakšno izobraževanje, rekreacija ... Nekaj kar dolgoročno koristi.
Tvoji prijateljici je pa trenutno lepo, če kakšnega skadi, na daljši rok ji bo pa težko, tako v denarnici kot psihično.
Glede prijateljstva - povej ji svoje mnenje. Da ne bo mislila,da je kulska, če kadi .. Ne boš verjela koliko ljudi misli, da so "in", če se drogirajo.
Jaz "đankijev" v svoji družbi nočem!
Default avatar
Kulsko, resno? Si lahko tako naiven, da misliš, da ljudje pri 30ih kadijo hašiš, ker je to kulsko in jih prepričaš s tem, da jih razsvetliš, da to ni kulsko? Sori, ampak nekdo, ki uporablja take bebaste izraze niti približno nima pojma kaj je kulsko.
Sicer pa, prijateljica je ni v nič silila, samo nekako je mislila, da neka taka malenkost že ne bo zamajala pravega prijateljstva. No, očitno se je zmotila, nekateri pač ne znajo videti človeka preko svojih predsodkov. Ko izvejo, da je nekdo gej je konec, je samo še gej. Ko izvejo, da se piše na vić je konec, je samo še ******. Ko izvejo, da občasno skadi kakšnega je konec, je samo še džanki. Če pa nekdo rad kakšega spije, je pa veseljak, pravi moški, ki drži družbo pokonc...
Default avatar
Oh jej, se sploh zavedate koliko legaliziranih drog zaužijete ? Imate pa verjetno boljši občutek, če so na zdravniški recept kajne ?
Živi in pusti živeti