Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek korekcijska očala- koliko

korekcijska očala- koliko

Po šestih letih sem bila pri oftamologu, ki mi je napisal napotnico za nova očala, dioptirja 2,75 na obeh očesih.

Ogledovala sem si okvirje za cca. 100 – 150 eur (da so mi vsaj približno všeč in se udobno nosijo), potem še stekla (tanjšanje + premaz) 60 eur eno, pa še okulistovo delo in si 1-2-3 na 300 eur. Zdi se mi malo bogastvo.

Koliko ste vi odšteli za korekcijska očala?

O sončnih z dioptrijo lahko potem samo še sanjam.

Kupila sem jih za ca. 40 EUR – stekla indeks 1,67, okvir titan fleks. Očala so super lahka in boljša od mojih, kupljenih pri optiku pri nas, kjer so satala malo pod 300 EUR.
http://www.brille24.de
Tudi sončna očala z dioptrijo sem kupila tu za 40 EUR.
Poišči še kak kupon, kjer znižaš ceno za 5 eur in to je to. Pet znancev je naročilo tu, pa so do sedaj vsi zadovoljni.

Jaz sem dala 140 za očala, ker mi zavarovalnica prispeva 50 evrov za stekla, me je skupaj prišlo potem 210. Sem iskala cenejše, pa ni… Res pa sem iskala očala brez okvirja, ki so ponavadi dražja.

Prek neta si še nisem upala naročit, vem pa da zelo hvalijo… A to tam kupite samo okvirje, al tud stekla?

Joj, jaz sem dala pred 2 leti, skoraj 400 €. Res grozljivo veliko. Kupila sem jih pa v optiki Clarus. Res je, da sem dobila dvoje za ta denar, ko so imeli akcijo: Ene sem kupila, ene sem dobila. Ampak vseeno je bila cena too much.

Na Stilagu imajo včasih okvirje po smešnih cenah; če ti ne paše, ga pač vrneš. Jaz sem tako kupila dva okvirja in sta oba super.
Naročila pa tudi rezervna očala prek brille in so taka, kot morajo biti. Jaz imam sicer problem zaradi majhne medzenične r. in težko dobim primerne okvirje.

Takšne, ki so že kar klasika med kupci, so res dobre:
http://www.brille24.de/shop/damenbrillen/mackay.html?glass=singlevision
Pri teh brez okvirja nimaš kaj zgrešiti (so tako neopazne, da pristojijo vsakemu). Jaz kupujem s stekli. Če ti stekla niso ok, jih še vedno lahko pri nas zamenjaš.
Vse, kar potrebuješ, pa je dioptrija, cilindri in stopinje(če imaš astigmatizem) ter medzenično razdaljo. To slednje navadno ne pišejo oz. ti to izmeri optik (te spletne variante merilc niso najboljše) – pač plačaš nekaj za to – še vedno je precej ceneje, kot pa pri nas.
Okvir pa izbereš na podlagi že obstoječega (širina, velikost leč,…) ali pa takšnega, za katerega veš, da ti pristoji. Če nisi nekaj nestandardnega, nimaš ravno težav.

Uf, jaz dam vedno celo bogastvo. Imam dioptrijo skoraj 6, očala menjam na cca. 5 let, za zadnje sem dala 70 €. Dobre okvirje, ki mi pašejo dobim zelo težko (probam skoraj pol trgovine), ker imam ozek in droben obraz.

Za stekla sem dala lani 270 €, plastična, stanjšana in foto stekla, ker me močna svetloba zelo moti in pridejo vseeno manj kot sončna.

ravno danes naročila ta http://www.zennioptical.com/611515-acetate-full-rim-frame-with-spring-hinge.html

Imam majhno medzenično razdaljo, ozek obraz, sem ta model pomerila pri kolegici, ki jih je že naročila in so super. Iz ZDA pridejo v 14 dneh, poštnina 10$ (ca 7€). Sicer pa imajo mere zelo natančno napisane, premeriš svoje in iščeš podobne mere …

Očala 36$ (tanjšana, antirefleks, dioptrija -3,5, cilinder) + poštnina = 45$ (ca 35€)

Pred štirimi leti 360 eur, letos 280.
Obakrat v Clarusu, obakrat taka, ki so v bistvu modni dodatek in jih z veseljem nosim in jih tudi vsi opazijo 🙂

Za običajna in sončna z dioptrijo pred nekaj meseci 800 €.
Imam pa dioptrije okoli -6 in astigmatizem, tako da največ nanesejo stanjšana stekla:-( Po netu naročam vse, ama res čisto vse, očal ne bi nikoli. Oči imam samo ene. Želim potrdilo o vstavljenih lečah (moj optik uporablja izključno Carl Zeiss) in garancijo. So mi že brezplačno menjali stekla, ker mi ena očala nikakor niso šla oz. sem imela ful glavobole.


Jah no, potem pa placuj nore cene.:-) Si razmisljala,mda bi vsaj okvirje narocila prek neta in vsaj tam prisparala? Sicer pa lahko narocis zraven tudi lece, pa jih das preveriti optiku( so to z poceli), pa potem doma das drugw lece, a ne? Imas pa tudi pri brille24 garancijo – jih lahko vrnes, tvoji so samo stroski v visini 14 eur in postnine. Nadomestne dele dobis brezplacno. Sicer pa za 40 eur se ne bom sekirala, ce jih poskodujem, za 300, kaj sele 400 bi se hudo. Sicer pa so tako moja navadna kot tudi soncnq z dioptrijo po enem letu intenzivne uporabe s vedno b.p. Zeissove lece mene niso navdusile, so bile npr. boljse Tokai, presenetljivo dobre pa so tudi tele no name.

Ste mi dale mislit z naročanjem preko spleta.
Pri naših optikih so cene res visoke in mogoče mi preko spleta sončna z dioptrijo niso tako nedosegljiva.

Kako pa izmeriš medzenično razdaljo?

tukaj si lahko zlovdaš, tam kjer piše ravnilo in ti vse piše….
https://www.moje-lece.si/crulle-17018-c1

Js mam -1,5 pa -1.25 pa astigmatizem in z Ray-Ban okvirji sem dala za očala z vsemi popusti in na recept mislim da okoli 190€. drugače bi pa dala okoli 300€. Okvirji so bli dragi ampak z nečem kar mi grdo sedi na faci ne mislim okol hodt oz ‘fake’ mi je grdo, nimam pa tega standardnega okvirja ampak je prozoren okvir kar je meni osebno trenutno ful kul! Te zj so nove, jih imam en mesec prej sem imela od D&G klasiko mucke tiste so ble malo dražje pa sem jih imela 5 let. Ponavadi zamenjam na 5 let oz zdaj sem menjala zaradi spremenjene dioptrije. Je investicija, prav tako potrebuješ sončna očala, ki so mene osebno prišle še več. Hvala bogu da nimam večje dioptrije, ker te pa pride še dražje.

Priporočam da kupiš na moje leče.
sm kupila tele: https://www.moje-lece.si/crulle-tr1726-c5

dala sm 35€ s stekli vred. Nosim jih že 14 dni in sem zelo zadovoljna.

Priporočam!

doplačilo 170. z receptom, tudo dipotrija 2,75, astigmatitzem, tanjšana in premaz.

Ravno kupljena za približno enako dioptrijo. Korekcijska + clip on sončna – 130 evrov. Presenečena nad nizko ceno – v optiki.


Okoli 440€ z že vštetim popustom. Od tega je bil okvir okoli 100€ (oz kak € manj). Imam pa dioptrijo v minus.

Hvala, sem zdaj kr iste naročila, ful so lepe 😀
sam barvo sem izbrala raje drugo: https://www.moje-lece.si/crulle-tr1726-c3

če se ravno srečava 😉

Hvala, sem zdaj kr iste naročila, ful so lepe 😀
sam barvo sem izbrala raje drugo: https://www.moje-lece.si/crulle-tr1726-c3

če se ravno srečava 😉
[/quote]

Bedna reklama za grde špegle. 🙁

Jaz sem šla na lasersko operacijo.Za vedno sem se znebila očal in stroškov z njimi.Priporočam.

Te lahko vprasam, kako je operacija potekala – koliko casa traja, je bilo okrevanje tezko, so bile kaksne bolecine ali nelagodje? Je operacija povezana s kaksnim posebnim tveganjem? Tudi sama se odlocam za ta postopek… Zbiram pogum 😉

Bedna reklama za grde špegle. 🙁
[/quote]

Sam res. To bi moralo biti v skupini okvirjev, ki jih zastonj časti zavarovalnica. 🙂 Malo jih nerodno primeš, pa počijo, ker so čisto tanke. Škoda denarja za tak klump. Potem pa spet strošek, ko je treba dati stekla v nov okvir. Ampak glavno, da je prek neta, pa fuuuul prišparaš.

Te lahko vprasam, kako je operacija potekala – koliko casa traja, je bilo okrevanje tezko, so bile kaksne bolecine ali nelagodje? Je operacija povezana s kaksnim posebnim tveganjem? Tudi sama se odlocam za ta postopek… Zbiram pogum 😉
[/quote]

Opravila pred petimi leti. Najboljša odločitev v mojem življenju. Vse, kar rabiš vedet, ti razložijo na pregledu. Nelagodje traja prve tri ure po operaciji. Je fajn, da imaš nekoga, ki ti daje kapljice prvi dni. Operacija je draga, ampak imam dva kratkovidna otroka in stroški pripomočkov zanju so nori. Jaz sem s stroški opravila. No, vsaj upam. Pa očala, pa leče, če se odločita zanje, pa tekočine, pa sončna z dioptrijo, pa plačila pregledov za vozniški izpit … Nanese.

Pa kdo ve, ce je mozno na teh spletnih straneh narociti tudi multifokalna ocala?Pol leta nazaj sem si jih dala narediti vendar je bila cena cez 500 eur. Sedaj bi imela se ena, ampak mi je cena previsoka.

New Report

Close