Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Menstrualne težave in prehrana

Menstrualne težave in prehrana

Je imela katera menstrualne in druge ginekološke težave pa se je stvar izboljšala, ko si je spremenila prehrano?
Če je kateri uspelo, me zanima za katero težavo in pa kako je spremenila prehrano.

Samo vem, da takrat ko imam menstrualne krče mi pomaga hrana ki vsebuje veliko škroba, recimo kakšne dobre testenine z omako, to mi prav pomiri krče. Pa mislim da je tudi nekje zapisano da testenine lajšajo menstrualne krče.

Jaz že kar lep čas skoraj vsak dan tečem cc 5-6 km. In opažam, da nimam tako močnih menstruacij in krčov, kot je to bilo včasih, tako da lahko, da je kaj na tem

Ko sem nehala jesti meso oziroma ga le morda 1x mesečno, so se mi sčasoma menstruacije skrajšale in postale opazno bolj šibke.

Zgleda, da prehrana nima ravno konkretnega vpliva na menstruaacijo. Samo dve ste opazili spremembi, zaradi hrane.

Od petih sporočil sta dve tvoji – dve od treh sta napisali za hrano…. Ti pa že delaš zaključke BZW.

Ja, v prehrani med menzesom in za vpliv na menzes je veliko.

Osebno vem, da mi med menzesom obleži v želodcu predvsem surova zelenjava, kot so vse zelene solate, paradižnik, surove kumarice, paprika, potem vsi mehki siri s plesnijo, nekatero surovo sadje – marelice, breskve, sveže slive. Me včasih prisili na bruhanje tudi 8 ur po zaužitju. V času, ko ni menzesa, ni problema.

Opažam, da jakost menzesa lahko kontroliram tudi z vnosom čistih OH – zato skoraj ne jem več čistega sladkorja ( ne dodajam naprimer v pijače, ne pijem sladkih gaziranih pijač, ne jem industrijsko narejenih slaščic, stvari, ki vsebujejo glukozno-fruktozni sirup naprimer), ne jem belih testenin in belega, poliranega riža. Tudi kruha in pekovskih izdelkov ne.

Manj krvavim, ko jem grenko čokolado – torej vsaj 70{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, alge-namoene, surove v solati z malo sezamovega ali arašidovega olja, malo česna, potem pravo svežo miso pasto in juho iz nje, pa albuminska skuta (sladka), ricotta ( zrnati sir), ementaler, manjmastni siri, kot so lahka livada, ipd.

Tudi med menzesom mi ne diši niti dobro ne dene nobena vrsta mesa ( sploh belo meso piščanec, puran ne, ker tudi zelo zakisa telo – sploh baterijsko rejena perutnina) in mehkužcci – dišijo mi pa celo surove ribe ( tuna, losos – sushi).

Najbolje se pa počutim – verjeli ali ne po zdravih stročnicah, zdravih OH: stročji kuhan fižol, leča,mladi grah, kuskus, bulgur, čičerika, leča ( rdeča, zelena) pa humus naprimer. Pa po lubenicah -jih veliko pojem sedaj, ko je sezona.

New Report

Close