Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek vam je pomembno ….?

vam je pomembno ….?

Koliko vam je pomembno, kje boste pokopani? Meni zadnje čase hodi to precej po glavi in bi rada svojcem povedala, kje želim biti pokopana. Pa se bojim, da jih bi to prestrašilo ….

Ali se vi o tem pogovarjate z družinskimi člani? Zakaj mi je pravzaprav to tako pomembno? Še sama ne vem. Preselila sem se v okolje, kjer se počutim kot tujec. In ne želim biti pokopana tu, kjer bodo domačini hodili mimo mojega groba in govorili: ta pa ni bila od tu …

Želim biti pokopana v domačem kraju. Ali je to dovoljeno?

Popolnoma nič mi ni to pomembno! Sama pokopana sploh ne bi želela biti, naj me kremirajo in stresejo pepel kjerkoli že. Tudi osebno sem proti pokopom, ker gre stran samo zemlja, zakaj ljudi samo ne kremirajo in stresajo pepel nekam…to bi bilo OKOLJU BOLJ PRIJAZNO.

Zarad mene, če me zunaj pustijo.

Enako si želim jaz, naj me upepelijo in raztresejo nekam, naredijo diamant, nosijo v tegelcu, karkoli, samo groba ne želim imeti. Kaj mi bo? Brez veze.

Tudi jaz sem se pred četrt stoletja preselila, poroka pač.
Skrbim za družinski grob, kjer sta pokopana moževa starša. Zadnje čase mi gre vedno bolj na živce, ker ostala moževa žlahta samo kontrolira: kakšne rože sem nasadila, kakšne rože so v vazi… Če slučajno kdo prižge kakšno svečo, niti pod razno ne bo vzel ovenelih rož iz vaze, nesel pogorele sveče v smeti ali obrisal plošče.
Zato tudi jaz razmišljam, da bi otrokoma naročila, naj me pokopljejo v domačem kraju, ko bo prišel čas.

Še v smrti hočete imeti zadnjo besedo in greniti življenje zavamcem. Bolno.

Sem že zdavnaj povedala, samo ne bo izvedljivo. Nekam me bojo že porinli.

________ Flectere si nequeo superos, Acheronta movebo.


Sem pozabila povedat najvažnejše. To pa je, da mislim še dolgo živet in drugim živčke kravžljat.
Žleht baba pač.

Povej to svoji mami in jo vrži na gnoj!

Hm, ne vem, če je to dovoljeno. Žaro je treba nekam pokopat. Ok, lahko bi pokopali samo pepel, brez žare, to bi bilo tudi okolju prijazno.

Enako si želim jaz, naj me upepelijo in raztresejo nekam, naredijo diamant, nosijo v tegelcu, karkoli, samo groba ne želim imeti. Kaj mi bo? Brez veze.[/quote]

Ma, jaz bi pa rada imela grob, da bi se me ljudje spominjali, seveda svojci bi se me itak, ampak tudi drugi. Ko grem na pokopališče na grobove svojcev, grem vedno še obiskat druge grobove in postanem pri tistih, ki sem jih poznala, se jih spomnim, ….

Evo, ena ki me razume 🙂
Se počutim kot tujka in me mori, da bi celo večnost ležala tu kot tujka …. Mogoče sem nora…

Zakaj pa grenit? Saj pogreb nekje pač mora biti, ali ne?

New Report

Close