Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Pametni telefon

Pametni telefon

Kupiti moram nov telefon in kolebam med pametnim in navadnim. Zanimivo bi bilo imeti tudi internet. pošto, Facebook s seboj če kam grem, po drugi strani pa mi je malo drago vse skupaj. Kaj menite vi, ki se na to spoznate ? Sem starejša. Kaj mi svetujete za nov nakup?

Če želiš vse to – je pač drago. Ne moreš poceni imeti vsega tega. Odločiš se pa in tudi plačaš ti.

Jaz ga imam in sem zelo zadovoljna. Vse kar sem prej počela na tablici sedaj naredim preko telefona. Ni pa to nadomestek za računalnik seveda. Pa nisem najstnica in tudi na računalnike se ne spoznam preveč 🙂 Pa vse deluje in to odlično. Le pri izbiri pravega telefona fajn premisli in načeloma velja, da tisti zelo poceni so potem najdražji, ker jih težko uporabljaš.

če ga misliš uporabljat kot pametni telefon, se pravi, da ga rabiš zaradi nešteto možnih aplikacij, potem si ga kupi.
internet na poti se plača, če nimaš zakupljenih količin prenosa, tega se tudi zavedaj, ali pa boš iskala zastonj wifi hotspote, kar zna bit nadležno.
sploh v tujini je to problem, če se tega ne zavedaš.

pa zavedaj se, da če ga rabš za te zadeve zna baterija držati kratki čas

pa ko kupuješ mobilni paket (če tam kjer boš rabla fon, nimaš opcije WI-FI), oz če se le da si to zrihtaj..ni drago, preglej kaj in koliko nudijo..da ne bo surprise konec meseca.

malce za dušo.......https://www.facebook.com/stvari.ajdovscina/

meni je zlo ok Nokia Lumia 630 ali pa 530, jih imaš sedaj v akciji pri Tušmobilu, sama sem vzel model 630 in sem z njim zelo zadovoljna. Super telefon za normalno ceno. Ima pa vse kar potrebuješ.

Jaz sem bila itak proti, ampak odkar ga imam (je bil darilo), ga ne dam. Je bistveno bolj moj zvesti spremljevalec, kot je bil navaden telefon. V bistvu jih kritizirajo taki, ki sploh ne vedo, kaj pametni telefon je in mislijo, da je samo za facebook in mularijo. Pametni telefon je izjemno praktična naprava, sploh ko greš od doma. V tujini je pa itak neprecenljiv. Plačljivo srfanje je drago kot pesjan, ampak imaš wi-fi že po šoping centrih, središčih mest in skoraj v vsakem kafiču (v razvitem svetu, seveda).
Ti pa svetujem, da ne šparaš. Telefon za 100 evrov ni vreden tega denarja, ker ne boš zadovoljna in boš preklela pametne telefone. Poskusi tudi z nakupom v tujini, kjer so tudi do polovico cenejši. Potem pa na Bob, kjer je 1 giga podatkov 5 evrov.

Cena? Kolega je dal za Lumio 920 250 evrov v prosti prodaji. Pa je to mercedes telefon.

Nekaj podatkov ste mi že dali. Hvala.
meni so svetovali naj vzamem nek paket, ki stane 22 EU na mesec za telefon bi odplačevala dodatnih 9EU na mesec, torej 31 EU na dve leti, potem pa samo 22 EU paket. Malo veliko se mi zdi, spoznam se ne, tudi znamke telefona ne vem, mislim pa da so mi rekli Samsung. In vaše izkušnje z uporabo, kako služi, ali se splača so mi dragocene, ker imam o vsem tem premalo znanja. Zelo rada pa imam računalnik.
Prosim svetujte mi še vi, ki se na to spoznate.

malce za dušo.......https://www.facebook.com/stvari.ajdovscina/

Šavrinka, nekoč sem zasledila da imaš ti Sonyevo Xperio, keteri model? Imaš kaj težav z njim?
Hvala.

Jaz imam že leto in pol XperioT pa je dobro delala le privih 9-10 mesecev, potem pa kar naprej nekaj nagaja, parkrat je že bila na servisu, pa ni veliko bolje… še vedno je v garanciji in danes mi je spet “crknila”. Zvok je delal (dohodni klic) a oglasiti se nisem mogla, ker se ni vklopil ekran – tema…. Pa en kup drugih težav je že bilo… Imam dolgoletne izkušnje s Sonyi pa zdaj kaže bom morala zamenjati znamko…

Jaz sem si zadeve preračunala in se paketi ne splačajo. Za primerjavo sem vzela paket s telefonom + paket brez telefona pri Bobu. In ni nobene računice, telefon krepko preplačaš. Telefon je iz proste prodaje, pri Bobu pa plačujem 12 evrov na mesec za 200 minut, 200 SMS-ov in giga podatkov. Primerjala sem seveda paket z enakim telefonom. 22 evrov za paket je v današnjih časih absurd.
Samsung je super firma, ampak za dober telefon je kar treba seči v žep. Sin ima nokio lumio in je špica telefon. Za pol manj denarja, ima pa windows operacijski sistem, ni android.

na ebayu so pametni telefoni po cca 100€…..imajo vsega mogočega kar želiš. tudi specifikacije teh telefonov so dokaj solidne. dvo in štirijedrni proesorji, dovolj kvalitetni zasloni in baterije, klasičen android 4.2.x…itd…..v glavnem ni da ni. razlika je le ta, da na njem ne piše Iphone ali kaj podobno zvenečega, temveč nekaj drugega.
sem imel po rokah že več takih telefonov in so čisto solidni in primerljivi s kakim samsungom, ki ni ravno s4
mogoče zna biti le kaka sitnost z garancijo, če slučajno ne bi kaj delalo….ampak stane pa 100 ali pa celo manj evrov……

Kar naj jih imajo. Po rokah si jih imel? A bejž? Si jih po rokah tudi še po letu, dveh delovanja?

Nihče te ne sili v nakup…..Povedal sem moje mnenje in moje izkušnje.Nekaj mesec vsi delujejo popolnoma ok, kako bo naprej, bomo videli.
Če po dveh letih crknejo, ni panike. Tudi marsikateri za 500€ crkne po dveh letih, prav tako ti tudi na servisu povedo, da je pričakovana življenska doba kake dve leti.

Sicer pa, a misliš da je tvoj Iphone narejen v kaki bolj priznani državi kot kitajsko sranje?

Menjaš temo. IPhona ne povoham, telefoni se dobijo pa tudi pri nas ali v klasilni trgovini za 100 evrov. V čem je sploh poanta takega nakupa brez garancije? Komu se žališ, če ti sploh ne vžge?

Preden sem pred 4 leti kupil Iphona, sem zmetal gore denarja za Nokie, Samsunge in ostala jajca, ki so crkovala takoj ko se je iztekla garancija – med 1 in 2 letom.

Je bolelo, ko sem skeširal 700 eur…ampak po 4 letih dela kot nov in kot vedno se je izkazalo. Bolje v startu dati kakšen eur več, pa imeto potem mir, kot kupovati poceni, nekvalitetno robo.

Moja izkušnja, pač.

Sama sem pred tremi leti kupila Iphone. Še vedno deluje brez problema in sem super zadovljna. Ostali telefoni pred tem so mi crkovali že po enem letu, poleg tega nisem bila zadovoljna z njihovimi funkcijami in uporabnostjo. Meni je pomembno da imam vedno dostopen internet, elektronsko pošto in da mi dela lepe fotke. Včasih poslušam tudi glasbo preko telefona-namesto mp3, uporabljam razne aplikacije in podobno.
Jaz ti priporočam Iphone 🙂

New Report

Close