Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek TOČA – ustavljanje pod nadvozi

TOČA – ustavljanje pod nadvozi

Ne me zdaj napast kot eni sršeni. Čisto lepo me zanima, kako bi pa vi ravnali? Ker vsak pove samo, kaj ne smemo, nihče pa kako naj?

Se pelješ po eni hitri cesti in orenk naliv, sodra…toča….. itak vsi zmanjšamo hitrost na minimum (čeprav kakšne krave od terencev še vedno drvijo 100/h)…..

Ja itak se skoraj ustaviš….hej, za volanom so tudi naši dedki, ljudje z otroci, eni k imajo slabše avtomobile…, ene je strah…

Okej, se ne ustaviš – čeprav ne vem. zakaj bi bilo to tako smrtno nevarno, ker itak ne moreš vozit, če ti butajo v vetrobransko steklo kugle….

Kaj pa je uredu? Da počasi nadaljuješ z vožnjo in tvegaš, da te en nabaše v ‘rit’? Da ti stolče avto?

Kaj je prav? Tega nisem še nikjer zasledila. LP in varno vožnjo vsem!

Upočasniš vožnjo in pelješ kolikor pač lahko, če ti ne vidiš, tudi drugi ne. Sicer pa itak veš, da moraš imet min. 100 metrov varnostne razdalje. Kaj pozimi se tudi ustaviš sredi ceste, ko sneži ali ne voziš pozimmi?

se pa ustaviš, pa ne tvegaš, da te nekdo od zadaj zadane?

meni se zdi, da še toliko bolj…
pravilno je voziti naprej z zmanjšano hitrostjo – takšno prilagojeno voznim razmeram…pa jaz, če se res zelooo slabo vidi, še zadnje meglenke prižgem…
če pa je res tako grozno,d a ne gre več varno voziti pač zapeješ na parkirišče, kjer se lahko varno ustaviš, da ne oviraš in ogrožaš sebe in ne drugih …na sredi ceste, kjerkoli niti pod nadvozi – tam sigurno to ni.

Pelješ naprej.

Vozite naprej s prilagojeno hitrostjo glede na razmere.

V primeru da se kar ustavite na avtocesti (pa bil to podvoz ali ne) in se nekdo od zadaj zaleti v vas, se ne bo končalo za nobenega dobro.

Pač zmanjšaš hitrost in pelješ dalje. Se nimaš kaj ustavljati sredi avto ceste, ker se ti bo zihr un za tabo tebi v prtljažnik zabil. To da zmanjšaš hitrost pomeni, da samo zmanjšaš hitrost, ne pa da pol zaradi tega voziš 50 po avtocesti. Take bi najraje nekam vžgala. Če nekateri še vedno vozijo 100 pa naj ane. Bodo vsaj prej prišli čez točo in bo avto manj poškodovan kot ostali, ki 50 furajo.

Sem se peljal po avtocesti ,ko je tako deževalo,da je bila tudi vožnja 5 kilometrov na uro nevarna in sem se ustavil na odstavnem pasi.

…ne pa da voiš 50? Take bi nekam vžgala??

A TI VEŠ KDO VSE JE ZA VOLANOM??

-……….z vožnjo.100mh/h pa bodo prej čez točo in avto bo manj poškodovan…………

PA TI NISI DIHT!!

oOOOOOOO fak, če res tako razmišljate med vožnjo!

Meni se zdi logično, da ustaviš na odstavnem pasu. Saj temu menda odstavni pasovi so namenjeni – za ustavljanje v skrajnih razmerah. Zakaj drugače sploh obstajajo?

Nimaš kaj ustavljati na odstavem pasu, razen če ti zariba avto!!!! IN ŠE TAKRAT TAKOJ VEN IZ AVTA IN ZA OGRAJO!!!
A bi rada, da te nabaše en romunski prikoličar??

In to, da ustaviš na odstavnem – in greš ven – ne pride v poštev, če pada toča!!

Nimaš kaj ustavljati na odstavem pasu, razen če ti zariba avto!!!! IN ŠE TAKRAT TAKOJ VEN IZ AVTA IN ZA OGRAJO!!!
A bi rada, da te nabaše en romunski prikoličar??

In to, da ustaviš na odstavnem – in greš ven – ne pride v poštev, če pada toča!![/quote]

A z vožnjo brez vidljivosti na cesti polni ledu, ko te lahko mimogrede odnese v ograjo, te pa ne more nabasat prikoličar? Ne mi nakladat, če nimaš izkušenj z vožnjo v takih razmerah. Lahko je teoretizirat, nekaj drugega pa, ko te res sranje ujame.

Ko pada toča se ne more vozit.posebej če je po cesti na debelo in tudi stekla zna razbit.vsi ,ki se po hudi toči ne ustavite,niste normalni.zgleda da niste še naleteli na popolno nevidljivost.ne pomaga nič.enostavno ne vidiš nič.če je pa hitrost prevelika toliko več možnosti da to razbije steklo.kako pol naprej

Ko je res hudo, stojijo v glavnem vsi, razen par bedakov.
Ko je manj hudo, pa stoji samo par bedakov, ostali vozijo z zmanjšano hitrostjo.

Le zakaj vam vedno rata bit med bedaki?

Če vse stoji…..ko pada toča, zakaj ne smeš stat pod nadvozom?? Če imaš srečo in je še frej??

NOOOOO ZAKAJ?

Zato da ti niso drugi fouš, ker bo njim stolklo avto, tebi pa ne. Če je jeba, je jeba za vse. 🙂

Ste pa pametni.
Dans smo se vozli z nevihto od Črnega kala do Ljubljane, potem proti Štajerski je prenehalo.
In ja, res smo se ustavli za par minut na avtocesti, zaradi dežja. Prvo sem mislil, da je bil karambol ampak smo se po polžje premikali naprej. Verjami, da v tem primeru, te ne bo nihče nabasal odzadaj, ker smo vsi počasi upočasnjevali hitrost. Že dolgo nisem doživel takih nalivov in sodre med vožnjo. Sem pa imal že telefon v roki, da bi poklical na policijo one, ki so stali na odstavnem pasu in pod nadvozi. No ja, bile so tudi izjeme, ki so prehitevali po prehitevalnem pasu.

Uglavnem, peljite kakor se premika kolona pa bo vse ok.

Zato da ti niso drugi fouš, ker bo njim stolklo avto, tebi pa ne. Če je jeba, je jeba za vse. :)[/quote]

Točno to, hahahaha…… hvala za smeh! In res je to! Če bi vedla kdo si – se ti drugič umaknem mal naprej, da boš še ti pršla pod streho :-)))

Če je vojna, je vojna za vse … je rekla mamca, k so vojaki posiljevali samo mlade bejbike… 🙂

Klinc pa vi ta drugi, k skoz neki tečnarte..:-)

Zato da ti niso drugi fouš, ker bo njim stolklo avto, tebi pa ne. Če je jeba, je jeba za vse. :)[/quote]

Točno to, hahahaha…… hvala za smeh! In res je to! Če bi vedla kdo si – se ti drugič umaknem mal naprej, da boš še ti pršla pod streho :-)))

Če je vojna, je vojna za vse … je rekla mamca, k so vojaki posiljevali samo mlade bejbike… 🙂

Klinc pa vi ta drugi, k skoz neki tečnarte..:-)[/quote]
Ti se smeješ, ampak žal je tale odgovor še kako pravilen. Foušarija in škodoželjnost pač naredita svoje.

Zakon dovoljuje ustavljanje na odstavnem v ekstremnih razmerah in tudi prepoveduje vožnjo v razmerah nemogočih za vožnjo. Kajne pozimi bi ti kaznoval in prepovedal vožnjo vsem z letnimi gumami na suhi cesti pri 15-tih stopinjah, poleti ko je toča in cesta spolzka in pokrita z ledom, vidljivost skoraj na nuli bi pa tisti z letnimi MORALI peljat naprej.

New Report

Close