Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Prebavila Bolezni prebavil (gastroenterologija) so hemeroidi posledica kakšne druge bolezni?

so hemeroidi posledica kakšne druge bolezni?

Pozdravljeni

Pošiljam precej dolgo sporočila..želim čimbolj natančno opisati moje probleme, strahe in dvome v upanju da dobim še kakšno obrazložitev za vprašanja ki mi ne dajo spati
Imam dva problema in želim ugotoviti ali je med njima kakšna povezava, morda sta znaka kakšne druge bolezni…star sem 28 let, nekoliko povišana telesna teža, premalo športnih aktivnosti, precej nezdrava hrana, kadilec. Alkohola ne uživam. Do sedaj nisem imel nobenih zdravstvenih težav. Pred dobrim tednom dobim bulo zraven anusa..peče, srbi in boli..sprva je bila kožne barve nato iz dneva v dan bolj modrikasto vijolične.Ugotovim da gre za zunanji hemeroid, verjetno je v njem strdek..To je potrdil tudi moj zdravnik in mi dal napotnico za bolnišnico da ga izpraznijo in po potrebi zaustavijo krvavitev..Če prav zastopim bi se naj ta zadeva čez nekaj dni sama “uredila”(se vname, poči, rahlo zakrvavi in se pozdravi).Ampak se bo prej končalo in lepše zacelilo če se to opravi s posegom..Vsak dan namakam v kopel iz hrastovega lubja in kamilic, vmes namažem še z ognjičem..vnetja mislim da ni, vsaj bolečine in občutka “vezanja” je precej manj.bula ostaja..do tu mi je vse razumljivo..čez 4 dni sem naročen za pregled, hemeroid bodo prerezali, nekaj dni bom skrbel za čistočo rane in to je to..sedaj pa me zanima zakaj sem dobil ta hemeroid..ali je razlog premalo gibanja, prehrana, precej sedenja, dednost(mati je imela zunanje in notranje) ali pa morda še kaj drugega..

in drugi del

Pred dobrega pol leta sem nad desnim testisom, zgoraj in bolj z zadne strani zatipal otrdlinico..zatipa se bolj kot ne mehka, malo jo lahko s prsti premaknem vendar se drži ali moda ali pa epididymusa..velika približno kot malo večji grah..sama po sebi neboleča..nobenih težav, ni bolečine ampak vseeno bula nad modo..panika!!..dalj časa sem jo otipaval, z vseh strani in stiskal, poskušal kje je pritrjena in je začelo rahlo boleti..ne močna bolečina, bolj topa in se je počasi razširila čez celo modo v nadsramni predel in v spodnji desni del trebuha..podobno kot kdaj pri kakšnem udarcu v moda..bolečina po minuti ali dveh izzveni..prebrskam internet..ugotovim da je najverjetneje cista..epididymalna cista, morda spermatocella..ne povzroča nobenih težav, zato zadevo spremljam..vsaj enkrat tedensko jo preverim, če ne stiskam preveč ne boli, ne raste..modo samo po sebi se ne spreminja..desno imam že od rojstva malo manjšo od leve. površina je gladka, normalne ovalne oblike ..ampak…občasno tudi če se ne dotikam začutim blago bolečino..razširejna čez desno modo, nadsramje, tudi po trebuhu nekje do višine popka malo po desni strani..mislim da izvira v okolici zatrdline ..podobno občutim tudi če nekaj časa ležim na trebuhu..včasih začutim rahlo bolečino samo v trebuhu..desno od popka..bolečina ni neznosna..je vzdržna a meni zelo zaskrbljujoča..saj cista načeloma naj nebi bolela..tolažim se da je cista, bojim se da je rak..razmišljam da je morda priraščeno blizu živca in ko ležim s težo pritiskam na bulo, bula na modo..morda od tu bolečina..a zopet internet pravi da načeloma ni bolečin..ja nič..zdravniku bo treba pokazati..

in hkrati s hemeroidom pred parimi dnevi tudi ta problem omenim zdravniku..pretipa moda, precej temeljito pravi naj me ne skrbi da imam varicello..pravi da rak sigurno ni da se drugače zatipa..tudi jaz ko otipam začutim povečan epididymus čeprav se mi zdi da je ta otrdlina posebej balonček..pravi da uz ni potreben..skratka varicella..vendar tudi ta naj nebi bolela..vem da se te ciste in varicelle ne zdravijo če ne povzročajo težav..ali preveč zrastejo ali estetsko vplivajo na moda..pravi naj me ne skrbi..boma malo kontrorirala zadevo če bi se slučajno kaj spreminjalo..

zaključek..hemeroid bo prerezan in se pocelil..varicella pa sama po sebi ni nevarna..le malo neprijetna

nič hujšega

ampak mene še vseeno skrbi in prosim še za vaš odgovor na par vprašanj..

Ali lahko na otip zdravnik izključi rakavo obolenje?
Bi lahko ta cista ali varicella povzročala zgoraj opisane bolečine?
Ali me mora skrbeti ker se to odvija na desnem modu?

varicella naj bi zaradi same anatomije bolj verjetno nastala na levem modu..zaradi poteka žil..lahko sicer tudi samo na desni strani vendar potrebuje razlog za to..kot je naprimer tvorba v trebušni votlini..pritiska na veno..in nastane varicella..morda pa zato začutim tisto kratko blago bolečino oz. pritisk v trebuhu..ravno toliko začutim vsake toliko časa da ima mojo pozornost..in zopet se mi porajajo vprašanja

je morda tumor v trebuhu? morda kje na črevesju? pritiska na veno, povzroči varicello..lahko povzroči zaradi pritiska tudi hemeroide..

Blato sem vedno normalno odvajal..enkrat do dvakrat dnevno..brez diareje, brez zaprtja..morda zgolj tu in tam zaradi kakšne hrane..skratka nobenih težav..

zadnja dva dni sem imel diarejo..morda zaradi stresa saj se precej časa ubadam s tem problemom, zaradi hemeroida tudi pijem veliko tekočine..vodo, kamilični čaj, da bi imel manj težav pri izločanju..morda bolj tekoče blato zaradi veliko tekočine in stresa..zraven pa čutim tudi malo napetosti v črevesju, čutim pretakanje, malo me dajajo vetrovi..
danes sem šel na blato malo trše..vendar se mi je zdelo blato malo tanjše kot ponavadi..ne močno tank..nebi rekel “pencil shape” kot svinčnik tanko vendar malo tanjše..
Lahko hemeroid malo stisne blato?Rahlo stanjša?

Krvi ni bilo nikoli prisotne v blatu, ne rdeče ne črno..nobene sluzi..mislim da če nebi dobil hemeroida nebi niti pomislil da je karkoli narobe z mojim prebavnim traktom..

sedaj pa vsi ti dvomi in vprašanja

povrh vsega pa je rakavost še dedna v družino..oče je umrl pri 38ih letih za rakom na trebušni slinavki..pred tremi leti tudi njegova mama.. moja mama je pa imela raka na maternici..se pravi sem ogrožen..zato me še toliko bolj skrbi..

So lahko te prebavne težave povezane z hemoridi?
Morda zaradi stresa in strahu?
Bi lahko imel tumor na modu v notranjosti? Netipljiv?
iz mod metastazira ponavadi v ttrebuh in to bi lahkopovročilo tako hemeroid ko varicello

zdravnik pravi da ni skrbi

A bi zahteval uz pregled testisov?
Bi morda samoplačniško opravil uz trebuha?
Je razlog za skrb? Morda pretiravam in je vse skupaj le hemeroid in cista??
Bi krvni testi pokazali znake raka kje v organizmu?tumorski markerji?
Bi ti testi zanesljivo izločili možnost rakavega obolenja?
Bi kolonoskopija uvrgla moje dvome?
Bi moral še k drugemu zdravniku?po drugo mnenje?
Proktologu?Urologu?

Nerad rečem da dvomim v svojega osebnega zdravnika, ker je dober..navsezadnje je zdravil, celo zraven v reševalnem vozilu je bil ko je moj oče umrl zaradi raka(tromboza)..ve da je rak v družini..omenil sem tudi te rahle bolečine..pogledal je hemeroid, potipal moda in zatrdil da ni strahu
A je lahko kaj drugega, kaj od zgoraj naštetega?
Morda malo pretiravam s strahom?
Če se kaj odvija bi rad čimprej odkril..prej ko najdeš lažje zrihtaš

precej podrobno sem opisal mojo situacijo..upam za par odgovorov in še vaše mnenje

hvala

Pozdravljeni

Skoraj zagotovo imate tromboziran hemeroid in vas zdravnik se je pravilno odlocil ko vas je napotil kmproktologu. Vsa vprasanja v zvezi s hemoroidi lahko pastavite proktologu ki vas bo tudi pregledal.

GLede testisa oz spremembe v predelu testisa pa vam svetujem’ da opravite najprej uz testisa ( lahko na. Nasi kliniki) ter nato pregled pri urologu.
Uz testisa je neskodljiv in zelo natancen in bo vse vase dvome pojasnil.

Lp

____ Jurij Bednarik, dr. med. spec. internist Klinika Pacient Pregled takoj – Klinika Pacient http://klinikapacient.si/Storitve.aspx Pregled takoj in brezplačno – Prva zdravstvena asistenca http://www.pza.si/Pristop-k-PZA.aspx Odgovor in nasvet zdravnika TAKOJ – Doktor 24 http://doktor24.si/?page_id=8

pozdravljeni..
prvo se zahvaljujem za odgovor..in imam nov problem

bil sem na kirurgiji..prerezali so hemeroid, izstisnili strdek, rano očistili..precej boleča in neprijetna izkušnja..danes je tretji dan po posegu..bolečine so še prisotne..krvavitev precej manjša..parkrat dnevno rano čistim s kamilicami in hrastovim lubjem..ni vnetja..rana se celi..skratka problem rešen..super

po postopku zdravnik omeni da imam ne da bi vedel sinus pilonidalis..prvič slišim..naj še omenim da sem pol leta delal v bolnišnici malo več kol leto in pol v domu starejših kot zdr. tehnik…izvedel na tisoče neg in zamenjal prav toliko plenic..a nikoli nisem naletel ali kjerkoli zasledil ta sinus..
prvič sem pred kakšnimi dvemi leti začutil manjšo bulico nekje pri trtici..občutil sdem jo le pri recimo kopeli, ko sem ležal v banji in je trtica pritiskala na dno..malo je zabolelo a nisem zadevi posvečal veliko pozornosti..zelo redko začutim “bolečinico” če se nerodno vsedem..

danes in včeraj sse mi zdi da je bulica malo zrastla..je občutljiva na dotik, vendar nimam gnojnega izcedka iz luknjice..poostreno skrbim za higieno na tem predelu..osebni zdravnik je danes pogledal zadevo in rekel naj pazim da se ne vname..

prosim za vaš nasvet..kakše imam sedaj opcije??
drenažnega posega se bojim..ne želim odprte rane par tednov..
imate kakšne izkušnje z laserskim zdravljenjem takšnih zadev??
naj bi bilo terapevtsko kot tudi preventivno..da se ta zadeva nebi preveč ponavljela

trenutno imam plan redno čistiti da ne vstopijo bakterije in da se ne povzroči oz. poslabša vnetje..obkladki s kamilicami..kar sem prebral v literaturi pravi, da je poslabšanje neizbežno..

Kako se lotiti zdravljenja?
Je operacija edina rešitev?
Lahko omilim zadevo z obkladki,kamilico, morda zeljni list??
če se pojavi izcedek probam izstisniti ven kolikor gre??
res bi želel to urediti brez kirurgov

prosim za mnenje in nasvet..hvala

V

New Report

Close