Forum.Over.Net

Starševski čvek

Postavite nemogoče vprašanje in dobili boste neverjetne odgovore! Anonimno in brez registracije. Največje slovensko virtualno mesto. Če ni objavljeno v tem forumu, se ni zgodilo!

Rednnammay

Default avatar

dolgčas mi je

A ne boš nobene teme odprla? Daj napiši kaj, pa pust une k pravijo, da je preveč tvojih tem. Meni je dolgčas.
Default avatar

REDNA JE ZAKON

ja, hočemo Redno
Redna,Redna, Redna !!!!!!

Povej recimo kaj si danes jedla za zajtrk, kakšno kavo si spila, kolk čikov si skadila...
Default avatar

delate ji škodo, punce

Pustite jo malo bolj pri miru. Vsi vemo, da ni zdrava. Tako skakanje okoli nje in vzpodbujanje njenih banalnih bedarij je vse prej kot delanje usluge, res. A resno hočete da ostane na taki stopnji....?
Default avatar

Satan

Ne kliči hudiča, ker sam rad pride!
Default avatar

bogica

a šele zdaj si vstala?
Default avatar

Rednnammay

Mah glava me je bolela do 3h ponoč sploh nisem zaspala.. zdej me pa spet boli.. za popizdit..menstro mam zato :(

opravičite se ji

V tej temi:

http://med.over.net/forum5/read.php?151,9795350

Ker delam v finančni moram poznati te stvari in sem pisala na Ministrstvo za pravosodje, da razjasnijo za kaj gre in sem dobila tak odgovor:

Torej mora dolžniku ostati 70% t.i. bruto minimalne plače (bruto minimalna plača je v maju 2014 znašala 783,19 EUR, zato mora po novi ureditvi dolžniku ostati 70 % tega zneska - 552,41 EUR; če preživlja družinske člane, pa se ta znesek ustrezno zviša.). V primeru preživninskih terjatev pa mora dolžniku ostati 50% t.i. bruto minimalne plače.

Na podlagi povedanega lahko zaključimo, da je bil namen spremenjene ureditve uskladiti dosedaj na tem področju neusklajeno področje sodne in davčne izvršbe, hkrati pa nova ureditev ne pomeni na videz 30% znižanja varovanega zneska, ki mora dolžniku ostati, ampak zaradi različne ureditve osnove (če ponovimo; prejšnja ureditev je določala, da mora dolžniku ostati 100% neto minimalne plače, sedaj veljavna ureditev pa določa, da mu mora ostati 70% bruto minimalne plače) sprememba ne predstavlja takšnega posega v varovani znesek, ki ostane dolžniku.
Default avatar

Rednnammay

ALELUJA! No,sem mela prav. Mislm sej sem brez besed kok bo zdej več revščine in bede ampak evo hvala smo razjasnili. :)

vse dobro!

Rednnammay je napisal/a:
Oj dobro jutro.. :) Kuham kavo,pa še zmeri me glava boli :((
Aspirin! Ne Lekadol, Analgin, ipd. - točno Aspirin. Ker redči kri, problem glavobola med menstruacijo pa je ožilje, pretok krvi.
Če je že zelo hudo, pa Aspirin Migran.
Je pa res, da so te zadeve pri nas blazno drage. :-(
In veliko pij! Mislim vode, ne žganja. ;-)
Default avatar

in od česa

od česa misliš, da se bodo prispevki in davki obračunali? od znižane minimalne plače?
se ne bodo?

saj sploh ne razumeš poante...
Default avatar

Rednnammay

vse dobro! je napisal/a:
Rednnammay je napisal/a:
Oj dobro jutro.. :) Kuham kavo,pa še zmeri me glava boli :((
Aspirin! Ne Lekadol, Analgin, ipd. - točno Aspirin. Ker redči kri, problem glavobola med menstruacijo pa je ožilje, pretok krvi.
Če je že zelo hudo, pa Aspirin Migran.
Je pa res, da so te zadeve pri nas blazno drage. :-(
In veliko pij! Mislim vode, ne žganja. ;-)
Ja Hvala. Ga imam. Imam oboje Lekadol inAspirin. Sem že vzela. Upam da prime.
Pa veliko vode vem..hvala :) ****

opravičite se ji

Barca je napisal/a:
Milo rečeno - upam, da se šališ, da delaš v financah :((

Minimalna plača v letu 2014 znaša 789,15€ http://www.durs.gov.si/si/aktualno/mini ... o_mesecih/
Barca, to je ODGOVOR MINISTRSTVA ZA PRAVOSODJE.

Če imaš pripombe, se obrni na njih.

Ta ženska, ki mi je odgovorila je vzela lanskoletne podatke.

Ja pe bistvo v tem, da si ti trdila, da gre za NETO plačo, zdaj pa imaš odgovor, da gre za BRUTO.
Default avatar

Barca

opravičite se ji je napisal/a:
Barca je napisal/a:

Minimalna plača v letu 2014 znaša 789,15€ http://www.durs.gov.si/si/aktualno/mini ... o_mesecih/

Ja pe bistvo v tem, da si ti trdila, da gre za NETO plačo, zdaj pa imaš odgovor, da gre za BRUTO.
Brez težav lahko dodaš tudi kot neregistrirana k postu datoteko in skopiraš celoten mail s pojasnilom...

Mimogrede, tudi lani ni bila minimalna plača 783,19 EUR..
Default avatar

opravičite se ji

in od česa je napisal/a:
od česa misliš, da se bodo prispevki in davki obračunali? od znižane minimalne plače?
se ne bodo?

saj sploh ne razumeš poante...
Pa kaj tebi ni jasno? To je odgovor Ministrstva za pravosodje, kjer so napisali zakon.
Default avatar

opravičite se ji

From: [email protected] [mailto:[email protected]] On Behalf Of [email protected]

Pozdravljeni

Pošiljam pisni odgovor:

Zadnja novela Zakona o izvršbi in zavarovanju je spremenila tudi določbe, ki se nanašajo na ureditev prejemkov, ki so iz izvršbe izvzeti oziroma na katere je izvršba omejena. Glavni namen spremembe navedene ureditve je bila uskladitev oziroma poenotenje tega področja z ureditvijo v davčni izvršbi. Narava civilnega izvršilnega postopka in davčnega postopka z vidika varstva dolžnika oziroma zagotavljanja njegovega minimalnega eksistencialnega položaja je namreč enaka. Zato ni bilo razlogov za nadaljnji obstoj razlikovanja ureditve prejemkov, ki so izvzeti iz izvršbe oziroma na katere je izvršba omejena, samo glede na to ali gre za civilno ali davčno izvršbo. Uskladitev in poenotenje posledično pomeni, da je upnik v civilnem izvršilnem postopku v enakem položaju kot država v postopku davčne izvršbe glede obsega dolžnikovega premoženja, na katerega sme poseči.

Konkretneje lahko pojasnimo, da je glede področja izvzetja (torej prejemkov na katere upnik v celoti ne sme poseči in ostanejo dolžniku) na novo določeno, da je iz izvršbe izvzet tudi varstveni dodatek, do katerega imajo zaradi zagotovitve socialne varnosti pravico osebe, ki so trajno nezaposljive ali trajno nezmožne za delo ali so starejše od 63 oziroma 65 let in izpolnjujejo še druge z zakonom določene pogoje. Hkrati pa se je zaradi uskladitve z Zakonom o davčnem postopku črtalo izvzetje prejemkov iz naslova redov, medalj, vojnih spomenic ter drugih odličij in priznanj. Redi, medalje, vojne spomenice in druga odličja pa še ostajajo izvzeti iz izvršbe. Drugih vsebinskih sprememb na področju izvzetij zadnja novela ni prinesla.

Glede področja omejitve je prej veljavna ureditev določala, da mora dolžniku ostati najmanj znesek v višini minimalne plače, zmanjšane za plačilo davkov in obveznih prispevkov za socialno varnost, če dolžnik preživlja družinskega člana ali drugo osebo, ki jo mora preživljati po zakonu, pa tudi znesek v višini prejemka, določenega za osebo, ki jo preživlja dolžnik, po merilih, ki jo določa zakon, ki ureja socialno varstvo, za dodelitev denarne socialne pomoči. Torej, če poenostavimo, je po prejšnji ureditvi dolžniku morala ostati minimalna plača z odbitkom davkov in prispevkov (t.i. neto plača), v primeru izvršbe na preživninske terjatve pa 2/3 t.i. neto plače.

Po spremenjeni, novi ureditvi pa mora dolžniku ostati najmanj znesek v višini 70 % minimalne plače, če dolžnik preživlja družinskega člana ali drugo osebo, ki jo mora preživljati po zakonu, pa tudi znesek v višini prejemka, določenega za osebo, ki jo preživlja dolžnik, po merilih, ki jo določa zakon, ki ureja socialno varstvene prejemke, za dodelitev denarne socialne pomoči. Torej mora dolžniku ostati 70% t.i. bruto minimalne plače (bruto minimalna plača je v maju 2014 znašala 783,19 EUR, zato mora po novi ureditvi dolžniku ostati 70 % tega zneska - 552,41 EUR; če preživlja družinske člane, pa se ta znesek ustrezno zviša.). V primeru preživninskih terjatev pa mora dolžniku ostati 50% t.i. bruto minimalne plače.

Na podlagi povedanega lahko zaključimo, da je bil namen spremenjene ureditve uskladiti dosedaj na tem področju neusklajeno področje sodne in davčne izvršbe, hkrati pa nova ureditev ne pomeni na videz 30% znižanja varovanega zneska, ki mora dolžniku ostati, ampak zaradi različne ureditve osnove (če ponovimo; prejšnja ureditev je določala, da mora dolžniku ostati 100% neto minimalne plače, sedaj veljavna ureditev pa določa, da mu mora ostati 70% bruto minimalne plače) sprememba ne predstavlja takšnega posega v varovani znesek, ki ostane dolžniku.

Lep pozdrav,
Mojca

Ministrstvo za pravosodje
Kabinet ministra - odnosi z javnostmi
Župančičeva 3
SI-1000 Ljubljana

Tel: 01 369 54 04/54 49
E: [email protected]
Default avatar

opravičite se ji

Tako Barca, zdaj pa piši tej gospe z Ministrstva.
Default avatar

chickfight!!!!

[center]Madona, sledi fight med državno uradnico Mojco Hardi in monovko Barco Korošec!!!

Gremo po kokice in kokakolce!!!

DEJMO NAŠA!!!!

KDOR NE SKAČE NI MONOVC!!!![/center]
Default avatar

Dodatno pojasnilo

opravičite se ji je napisal/a:
Barca je napisal/a:

Glede na to, da delaš v finančni službi, bi te jaz prosila še za dodatno pojasnilo, ker vidim, da res obvladaš zadevo: primer: nekdo ima izvršbo 500 evrov. Od katerega zneska mu moram jaz potem trgati teh 500 evrov - od bruto plače ali od neto plače?
Ker do sedaj so se vsi odtegljaji trgali od NETO PLAČE, ne od bruto plače.

Ali pa ti dam še en primer: v sklopu podjetja imamo trgovino, v kateri naši zaposleni pogostokrat kupijo kakšno stvar na obroke. Do sedaj sem jim vedno odtegnila vsak posamični obrok od neto plače, kar je meni logično. Si ti mogoče kdaj v trgovini plačala kaj od svoje bruto plače, ki jo sploh nisi dobila v bruto znesku, ampak v neto znesku? Sem prepričana, da ne.

Po tvojem je potrebno torej sedaj vse zneske trgati od bruto plače? Prosim pojasni mi še enkrat, ker tega enostavno ne razumem.