Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek kako se zaščititi pred otroci…

kako se zaščititi pred otroci…

Pozdrav!
Še malo pa me bodo tepli, so kot najstniki ki še niso v odnosih odrasli. Ali kdo ima izkušnje z tem, kako se zaščititi v poznih letih (80ta, 90ta) pred otroci, ki že sedaj komandirajo, a jih ne moreš vržt na cesto ker ti jih je žal. Tudi če ti jih ne bi bilo žal, nočeš da te sovražijo.
Ne pustiš jim mačko v hiši. jAmpak si jo vzamejo vseeno. Uniči vse pohištvo, ki ga niso oni kupili.
Govorimo o 35+ otrocih. Sedaj bodo pripeljali še psa, dogovori že tečejo, čeprav sem izjasnil voljo da nočem psa, ker sem že 3 njihove pse jaz moral priskrbeti in peljati veterinarju in vse. Dosti mi je, teško hodim.

Prosim naj se javi samo tisti z konstruktivnimi idejami, ne z kritikami kaj jih nisi vzgojil, zdej je pozno, ker sem star in drugačen, mehkejši, krhkejši, bolj odvisen od drugih ih bolj občutljiv na malomarnost in neodgovornost, ker vem, da morajo živeti, sami, samostojno in me je strah da brez mene ne bodo mogli.

Otroci pri meni svoje otroke učijo, da se uboga starše in ne starestarše. Po moji logiki se uboga tistega, ki je takrat doma in dokler so pod streho lastnika hiše se skuša prilagoditi lastniku, da ga ne motiš in ne vsiljuješ svoje.

Izkušnje?

Njihovi otroci mi pridejo malo po malo krasti mleko. Prestar sem da hodim v trgovino vsaki dan, pokojnino imam majhno in ne vem kako bom zbral denar za lastni pokop. Za pokop moje žene pred kratkim ne vem kako bi, ena hčera je poskrbela za papirje in delno organizacijo in delno denarno, ampak vse ostalo finančno sem dal sam. Ko bodo mene pokopali, bom jaz to kar imam vse zagonil zato da bom preživel njih, potem vprašanje kako bo z grobom v katerem je moja mama in žena. Ah gorje!

Otroke tudi če so zelo nesramni ne moreš poslati živeti samostojno, če nimajo zadostnih sredstev za preživetje, ker je protizakonito. Kaj torej lahko narediš, da ti ni treba za njimi pobirati smeti, gledati njihovo neumito posodo, gledati kako mečejo denar vstran dokler jim ti plačuješ več kot pol položnic in kako nič ne vzdržujejo, da vrata in stene propadajo, da gre voda pod/v hišo, da jim ni mar, če bodo grob njihove babice prekopali že 15 let po pokopani babici itd.

Kaj bodo šele z mano, ko mene ne bo in ko jim noben ne bo solil pamet kako kaj treba in kaj ni pošteno? Mogoče mi sploh že tretje leto ne bodo plačevali grobnega mesta in se bom notri obračal od hudega:)=(.

Zdi se, da bom moral končati ta monolog, to je mrtvi forum ali pa ni konstruktivnih predlogov.

A bejž no kr mleko da ti kradejo? Pa to tvoji vnuki praviš? Dej vzami že ta apaurin in helex pa nehaj utrujat, ker nisi ne smešna, ne zanimiva ampak za pokozlat dosadna! Evo ti konstruktiven odgovor baba zblojena prheblana v tintaro!

Jaooj, avtor. Pa kaj si rezal roke in noge svojim otrokom, da si jih tk bojiš? Kaka patologija, tud provokacijska…

Vprašaj se kaj bodo tvoji toroci ko tebe ne bo. Po moje bodo v kartonski škatli spali, za kaj druga tak niso sposobni. In če to želiš evojim torokom si slab starš. Zdaj se pa zjoči, pol jih pa flikni ven iz bajte. Zadostnih sredstev za preživetje nimajo ker jih ti podpiraš. Pozanm take ki majo svojihs redstev več kot starši pa vseeno zažirajo stare ker baje zato so starši in otroci so baje zato da jim vse v rit porineš. O kakšen svet je to postal, za bruhat….Še Redno si vzami na počitnice, zdaj ko njenega atija ni, ji lahko ti v rit porineš vse kar ona rabi da preživi. Žal mi je da morem bit tako kruta, a moja mama si je tudi sama vzgojila enega takega. Pa še marsikateri starš tod naokoli. Vprašam se kaj se bo zgodilo ko njih več ne bo, verjetno bojo glih pri abrahamu odrasli.

Nehajte, ta človek je res v stiski. Veliko je starih ljudi, ki takole in še slabše živijo ob sebični drhali, katera prevladuje v moji generaciji.

Vaši otroci so nehvaležni in razvajeni. Edina rešitev je, da se vam nehajo smiliti. Kaj bo z njimi, ko bodo sami, vas ne sme brigati, saj tudi njih ne briga, kaj bo z vami. Jaz bi hišo prodala in šla v dom. Za izkupiček bi dobro živela še teh zadnjih nekaj let. Oni se bodo pa primorani znajti sami. To bo za njih terapija in ne bo slabo, verjemite.

Ne skrbi za svoj pokop, še noben ni zunaj ostal.

Obračal se pa tudi ne boš v grobu, saj ne boš živ in ne boš vedel za nič in čutil nič.

Pojdi na pregled glede starostne demence.

mislim, da vaši družini ni pomoči.

1. za grob se ne sekiraj,ko se zgodi gre tvoja duša k ženi gor.

2. pojdi v dom, pa naj doplačujejo zate, oz. se bodo vsedli na hišo. s tem boš ime mir pred njimi

3. tvoji otroci izkoriščajo dejstvo, da te skrbi zanje, da te skrbi za hišo. kao jim ne zaupaš, da zmorejo sami. pa se bodo to že naučili, ko te ne bo več. mislim,da se učenje odgovornosti (pa nepospravljanja in vsega kar opisuješ) proba naučit ko so majhni, zdaj si jih že razvadil. te ne spoštujejo, maček, pes, ipd. nič kaj dosti empatije nimajo zate. izsiljujejo te, pa še bolj te bodo, ker boš vedno bolj šibek, fizično, mentalno….

srečno

New Report

Close