Forum.Over.Net

Starševski čvek

Postavite nemogoče vprašanje in dobili boste neverjetne odgovore! Anonimno in brez registracije. Največje slovensko virtualno mesto. Če ni objavljeno v tem forumu, se ni zgodilo!

kvaliteta goriva OMW in Petrol

Default avatar

pogon

a je res na OMW bencin in dizel bolši kot pa na petrolu.
O tem je bilo že toliko govora, pa eni govorijo, da je na OMW kvalitetnejše gorivo, in da je na petrolu zanič oz slabše kakovosti.
Drugi spet, da je povsod enako, mislim, da sploh nuben ne ve kaj je res pa kaj ni.
Jaz mislim, da je na OMW gorivo najbolj kvalitetno, kaj pa vi.
Default avatar

kako naj to vem/o??

Kako naj vemo, kje je kvaliteta benza boljša?
Si jo naliješ v šalčko, dodaš cuker in pikič smetane in popiješ?

NO POVEJ, KAKO NAJ MONKA VE, kje je boljša nafta??

Aja, teb cuka avtoček, če tankaš na Petrolu? Če pa na OMV pa leti k sneta skira? V čem je problem?
Default avatar

Petrol

Žal imam avto zelo občutljiv na gorivo in v primeru da fašem slabo nafto avto ne gre nikamor !
Zares dobro gorivo je redko, večkrat pri Petrolu kot konkurenci, najslabše do sedaj pa sem nalil v Vodicah !
Default avatar

Andaluziski pes

Petrol je napisal/a:
Žal imam avto zelo občutljiv na gorivo in v primeru da fašem slabo nafto avto ne gre nikamor !
Zares dobro gorivo je redko, večkrat pri Petrolu kot konkurenci, najslabše do sedaj pa sem nalil v Vodicah !
Še ena Petrolova laž!! Ampak to že vem!
Default avatar

itak ja

Andaluziski pes je napisal/a:
Petrol je napisal/a:
Kje pa ti tankaš? Se zategneš do Saudske Arabije?
Default avatar

kripe

Ti moraš kripo zamenjat ne pa črpalkslabemu k vsaka dlaka smeta.
Default avatar

isto je

isto je.. pripeljejo ga iz 3 / 4 rafinerij, pol vskladiscijo v iste rezervarje ; aditivirajo z istimi aditivi in pol razvozijo po sloveniji ; tako da imamo popolnoma isto gorivo, vsaj omv in petrol
Default avatar

ataa-a

Andaluziski pes je napisal/a:
Petrol je napisal/a:
Ne vem,če imaš prav.Že tri leta zaporedoma tankam v Vodicah diesel,pa do sedaj ni bilo z gorivom od tam nič narobe,tako da je to larifari.
Default avatar

skiper69

Že spet ena ljudska :) vse je isto.<če pa želiš raketo se pa zapelji čez mejo pa tankaj 103 oktanskega po 3 eur,pa zmagaš,seveda prej ne pozabi peljat avto do kakega elektronika ,da ti popravi mape.
Default avatar

Meni je vseeno

Pozimi sem imel porabo z OMV nafto manjšo (ca 20 km na tank)....- nekaj tankiranj
Sedaj ne opazim razlike.
Tudi 20 km pri 450 km ni kaj dosti (že vreme lahko vpliva).

Zanimivo pa je tudi, kar se bolj opazi, da se nafta včasih močno peni, včasih pa nič - ko tankaš. In to na istem bencinskem servisu.
Iz tega sklepam, da nafta ni vedno enaka niti pri istem ponudniku.

LP!
Default avatar

replay

Jaz sem na Petrolu natočila 5 litrov več, kot je velik tank (Bled)...
Sicer tankam na Agipu, s tem tankom se peljem enkrat več v službo in nazaj kot če tankam na Petrolu (približno 70 km).
Default avatar

4658+7468

replay je napisal/a:
Sicer tankam na Agipu, s tem tankom se peljem enkrat več v službo in nazaj kot če tankam na Petrolu (približno 70 km).
Tudi jaz sem ugotovila isto na Petrolu. Imam navado da vedno tankam polnega, in ko zasveti lučka grem tankat (oz. po določenem št. kilometrov ko zasveti). In na petrolu ga vedno natankam par litrov več, celo toliko kot je velik rezervat, čeprav vem, da je še kar nekaj bencina notri.
Zdaj je petrola izogibam, saj mi je škoda 3, 4 litre več plačat.

Sem pa danes bila v Avstriji in tam je bencin po cca. 1,36 (govorim izven avtocestnih črpalk). Pri enem litru cca. 13 centov prišparamo, pri polnem tanku tudi 6 evrov.
Default avatar

PETROL

replay je napisal/a:
Spoštovani,

lahko se zgodi, da se v avtomobilski rezervoar natoči več goriva, kot ga je predpisal proizvajalec. Več o tem si lahko preberete TUKAJ. Kljub temu pa bi vas prosili, če nam lahko sporočite, na katerem bencinskem servisu in kdaj se vam je to zgodilo, da lahko natančno preverimo, kaj bi bil lahko vzrok. Sicer pa se lahko ob takih primerih neposredno obrnete na nas prek sistema Povej Petrolu www.petrol.si/povej

Hvala za vaš odgovor,

Klemen Geršak
Področje marketing
Petrol d.d., Ljubljana
Default avatar

MrMayhem

MOL ima najboljši dizel v evropi, bencin pa naj bi bil najboljše kvalitete pri Agip-u in OMV.
petrolova goriva so najslabša v sloveniji, stestirano, avto malce bolj ropota, manjšo moč ima ter večjo porabo, pri dizlu in pri bencinu. dizel pri MOL-u in pri OMV naj bi bil približno iste kvalitete, vendar ima MOL dizel manj žveplenih delcev v sestavi, kar pomeni čistejšo nafto in čistejši motor avta, OMV-jev ter Agip-ov bencin (100 oktanski) pa naj bi dal nekoliko več moči avtu kakor MOL-ov 100 oktanski, vendar sam nisem pri tem opazil razlike, ostale stvari pa so vse stestirane in preverjene ;)
Default avatar

PuhiBundi

Pa saj je očitno, da si zaposlen na Petrolu....
Default avatar

Naključje

Zadnjih nekaj mesecev sem vedno tankala na OMV in avto lepo teče
V ponedeljek sem slučajno tankala na Petrolu in mi avto rahlo cuka in kot da je malo zadušen.

Gorivo ali vremenske razmere?
Default avatar

gv43

Popolnoma, ampak res popolnoma nobene razlike ne opazim med OMV, Petrol ali MOL. Tankam na vseh, kjer pač pade.
Pa o količini natankani tudi sanjate - črpalke morajo biti umerjene in certificirane s strani neodvisnega inštituta, pa ni važno ali je to na Petrolu ali OMVju - na števcu lahko vidite nalepko, kdaj se je to nazadnje zgodilo,če se ne motim (okrolga, srebrna ali bela?).
Poraba pa je odvisna izključno od vašega načina vožnje, temperatur in ceste.
Default avatar

Barca

Naključje je napisal/a:
Zadnjih nekaj mesecev sem vedno tankala na OMV in avto lepo teče
V ponedeljek sem slučajno tankala na Petrolu in mi avto rahlo cuka in kot da je malo zadušen.

Gorivo ali vremenske razmere?
Meni se je zgodilo pred časom ravno obratno - načeloma vedno tankam na MOL-u, pa mi je avto čisto "zadušilo" med vožnjo, avto ob polnem plinu ni šel več kot 50 km/h, ko pa je po par km končno potegnil gorivo, se je prižgala še lučka za servis :(
Na servisu so sicer pregledali, je boio vse OK in avto dela spet (že kar nekaj časa) popolnoma normalno.
Očitno je bila neka smet v gorivu...
Default avatar

zgembutin

skiper69 je napisal/a:
Že spet ena ljudska :) vse je isto.<če pa želiš raketo se pa zapelji čez mejo pa tankaj 103 oktanskega po 3 eur,pa zmagaš,seveda prej ne pozabi peljat avto do kakega elektronika ,da ti popravi mape.
pri 103 oktanskem bo imel samo višjo porabo in nič drugega.